Skocz do zawartości
passacik

Montaż anteny CB na aluminiowym aucie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy są jakieś inne możliwość instalacji anteny cb oprócz uchwytu na stałe. Auto to Audi A8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie czy są jakieś inne możliwość instalacji anteny cb oprócz uchwytu na stałe. Auto to Audi A8.

 

Jasne że są , :hyhy magnes i dziura :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:hyhy A magnes neodymowy nie zakłóca odbioru? Bo planowałem przez blache złapać tym magnesem antene i jakoś może by to działało :D Edytowane przez passacik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:hyhy A magnes neodymowy nie zakłóca odbioru? Bo planowałem przez blache złapać tym magnesem antene i jakoś może by to działało :D

 

Chodziło mi o podstawę z magnesem a dziura to otwór w dachu :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:hyhy A magnes neodymowy nie zakłóca odbioru? Bo planowałem przez blache złapać tym magnesem antene i jakoś może by to działało :D

 

Bylby to jeden z glupszych pomyslow na montaz anteny, oczywiscie bez urazy ale skutki jakby antena spadla mogly by byc rozne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, pomysł nie jest zbyt mądry, ale CB muszę mieć, a montaż anteny na stałe odpada. Ajajaj co tu poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, pomysł nie jest zbyt mądry, ale CB muszę mieć, a montaż anteny na stałe odpada. Ajajaj co tu poradzić?

 

No jak co podstawa magnetyczna i po sprawie , czy to takie trudne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jak co podstawa magnetyczna i po sprawie , czy to takie trudne ?

A będzie się ta podstawa trzymać aluminium?Wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A będzie się ta podstawa trzymać aluminium?Wątpię.

 

No faktycznie przeto to alus :krzeslem:) można by było kokombinować z blachą w klapie bagażnika , ale rozbierać i wstawiać blache mija sie z celem :)

 

Jedyne to dziura , bo co do uchwytu nie był bym pewien jak to aluminium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można by było kokombinować z blachą w klapie bagażnika , ale rozbierać i wstawiać blache mija sie z celem

A jakiś uchwyt na klapę np:http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=klapowy&search_scope=category-16628&bmatch=s0-default-0718

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakiś uchwyt na klapę np:http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=klapowy&search_scope=category-16628&bmatch=s0-default-0718

 

Kolega pisał że nie chce uchwytu :) ale tak zastanawiam się jak by dać uchwyt czy blacha po jakimś czasie nie zacznie pękać jak by nie było to jest montowane na rancie do tego alu i chcąc nie chcąc antena się kiwa razem z uchwytem oczywiście przy antenie 2m może przy jakieś krótkiej i lekkiej by tak bardzo uchwyt nie pracował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://konektor5000.pl/index.php?p754,diamond-k600m-k600-uchwyt-bagaznikowy-high-end-stopka-pl-5m-kabla-wtyk-do-radia

 

tu jest świetny uchwyt, cena troszkę zaporowa ale będzie dyskretnie wyglądało i jestem pewny że aluminium da rade, dla pewności dać lżejszą antenkę i będzie po kłopocie. Żebyś nie szalał z jakimiś cięzkimi, jak 2m to najlepszym wyborem będzie megawatt4000 chyba jedna z lzejszych 2m i względnie nie kładzie się przy dużych prędkościach. Aczkolwiek osobiście jakbym szarpnął się na taki uchwyt to zakładał bym na niego to http://konektor5000.pl/index.php?p587,sirio-sg-cb-1400-sgcb1400-antena-cb-srodcewkowa-cl-montazowa-140cm lub to http://konektor5000.pl/index.php?p668,diamond-cr-11-made-in-japan-kultowa-antena-cb-dlugosc-165cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego w swojej A8 miałem zrobione tak:

zwykła antena CB ( tylna klapa )

rozbierz środek klapy

weź magnes lub jak masz starą antene cb to obetnij kabel i zostaw sam magnes

kropelka na magnes przyklejasz , przykladasz na klape CB i trzyma idealnie :) nie ma szans żeby zleciala .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności