Skocz do zawartości
mareks6

Szyba tylna z wbudowaną anteną radiową

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

czy może ktoś z Was się orientuje czy z jakiegoś innego samochodu grupy VW znajdę gdzieś pasującą szybę tylną do paska z wbudowaną anteną radiową? Może od Audi A4 z tych samych roczników będzie pasować? Wiem że one miały już antenę w szybie, ale pytanie czy krzywizna i wymiary szyby są takie same. Karoseria jest bardzo podobna w Pasku B5FL, Audi A4 B6 i Skodzie Octavi z tych roczników, więc może i szyby tylne są zamienne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

 

czy może ktoś z Was się orientuje czy z jakiegoś innego samochodu grupy VW znajdę gdzieś pasującą szybę tylną do paska z wbudowaną anteną radiową? Może od Audi A4 z tych samych roczników będzie pasować? Wiem że one miały już antenę w szybie, ale pytanie czy krzywizna i wymiary szyby są takie same. Karoseria jest bardzo podobna w Pasku B5FL, Audi A4 B6 i Skodzie Octavi z tych roczników, więc może i szyby tylne są zamienne?

 

Od A4 nie będzie pasowała- zapomnij. Jaki model kombi, sedan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limuzyna.

 

Ewentualnie może ktoś zna jakieś firmy w Polsce które nanoszą te paski przewodzące na szybę?? Może wystarczyło by zrobić taką antenę na obecnej szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz pytanie ale moja ciekawość nakazuje mi je zadać... Po cholerę taka rzeźba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
limuzyna.

 

Ewentualnie może ktoś zna jakieś firmy w Polsce które nanoszą te paski przewodzące na szybę?? Może wystarczyło by zrobić taką antenę na obecnej szybie

 

Ciekawe masz pomysły. W warsztacie, który wstawia szyby możesz sobie taką zamówić bez problemu. Firma PILKINGTON ma w swojej ofercie każdy rodzaj szyb.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak to po co, mam niski garaż i wkurza mnie już to wykręcanie za każdym razem bacika... Kupiłem antene rekina, ale antena radiowa w tym podzespole prawie nic nie zbiera. GPS działa ok, ale radio ni hu hu... Dodam że nie wchodzi w grę nawet krótki bacik, bo ledwo się mieszczę przy odkręconej antenie...

 

Przejrzę ofertę i ewentualnie skontaktuję się z firmą Pilkington

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem teraz i sorki za pytanie. Powodzenia w poszukiwaniach.

Co do anteny rekin - założyłeś wzmacniacz (separator)? Może by to rozwiązało problem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, nie ma problemu z pytaniem :-)

 

Co do separatora, antena ma zewnętrzny przewód do zasilania wzmacniacza w niej. Ja myślę że po prostu taka antena nie może dobrze odbierać skoro bacik w niej w środku to jakieś 3cm drutu... Ma po prostu za małą powierzchnię do odbioru. Kombinowałem również z dodatkowymi zewnętrznymi wzmacniaczami, ale coone by miały wzmacniać jak sygnału prawie nie ma.

 

Z tego powodu jestem nawet gotów zapłacić za zrobienie szyby na zamówienie, tak by były w niej zarówno linie od ogrzewania jak i antena radiowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak ty chodzisz w tym garażu, skłonie czy na kolanach? Lepiej garaż zmień na coś normalnego a antenę zostaw w spokoju.

Skoro antenka ma małą powierzchnię odbioru to w czym problem? Dorób więcej druta :D albo wkręć zagiętego bata coby zbyt wysoko nie sterczał i po sprawie, szkoda kasy na wymianę szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nie szkoda kasy żeby auto wyglądało i grało.

 

Co do garażu - taki mam w cenie mieszkania w niemczech (najem) i nie ma opcji zmienić na wyższy. Jest to garaż typu duplex, tzn winda - jedno auto nad drugim. Muszę się lekko schylić jak idę do auta. Nie jest źle, ale nikt nie pomyślał tu w Niemczech gdzie mieszkam że ktoś jeszcze ma auta z bacikiem od anteny. Wszyscy tu mają same rekinki do navi z anteną radiową w szybie. Wszak same nowe BMki i Audi'ki tu jeżdżą.

 

Auta nie zamierzam zmienić, bo mam już ponad 400 tyś napykane (rocznie robię średnio 60tyś na trasach Opole<->Monachium) i wiem że silnik 1,9TDI zrobi lekko drugie tyle. Jednak mogę w nie troszkę włożyć jak trzeba w modernizacje. Zastanawiam się też nad CarPC (bo fabryczna MFD mnie już wkurza z tymi mapkami na CD), ale muszę jeszcze obczaić temat sterowania FIS z takiego zestawu, bo szkoda mi stracić wskazówek navi na wyświetlaczu pomiędzy zegarami.

 

Narazie muszę się jednak skupić nad samą anteną radiową dlatego utworzyłem ten temat.

Edytowane przez mareks6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by była uwalona. Juz ją nawet wymieniałem na gwarancji. Mam kilkanaście kilometrów z mojej wioski do najbliższego nadajnika który jest w Opolu. W samym mieście jako tako odbiera, aczkolwiek na pewno gorzej niż fabryczna antena.

 

Bodino a może ty mieszkasz blisko nadajnika?

 

W antenach radiowych ma też znaczenie długość przewodów. Być może gu leży problem. Może ta antena ma nie dopasowaną długość do fabrycznej instalacji w samochodzie. Nie wiem jednak czy są jakieś mierniki tak jak SWRy do strojenia anten CB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaka połowa tego co ja. A możesz napisać jaka to jest antena którą masz? Może wystarczy ze kupie taką i wymienię elektronikę w mojej obecnej, już polakierowanej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oryginalna masz tą płetwe z nowszych vw? bo miałem styczność z taką płetwą z marketu to tylko jedną stację odbierała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma chyba oryginalnych płetw FM, gdyż w nowszych samochodach płetwa jest do GPS i czasami GSM, a antena FM jest w szybie. Ta którą ja kupiłem to:

 

http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?cPath=316_519&products_id=5964

 

Mam ją już polakierowaną pod kolor samochodu. Niestety ta radiowa wewnątrz jak już mówiłem prawie nic nie odbiera. Jest ona zbudowana ze wzmacniacza antenowego oraz samego "bacika" w postaci zwiniętego na metalowy rdzeń drutu miedzianego, myślę że jest go tam jakieś 10-20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz ewentualnie zrobić jakąś fotkę? Może po zdjęciu dojdę do tego jaka to antena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że masz ten sam problem co ja :noniebardzo Ja wymieniłem oryginał na triflexa (CB i radiówka zintegrowane w jednej). Po utracie 3 anten CB pod blokiem - oczywiście policja umorzyła sprawy z powodu nie wykrycia sprawców. Po tej zmianie jakość odbioru radiowego znacznie spadła - próba podłączenia wzmacniacza antenowego niewiele dała tak samo jak zmiana kodowania radia (mam MCD) na takie bez wzmacniacza antenowego. Próbowałem zastosować antenę wewnętrzną ale tymi z allegro i sklepów motoryzacyjnych można za psami rzucać. Kupiłem ale jeszcze nie wypróbowałem z braku czasu antenę Blaupunkt jako ostatnią deskę *******. Dam ją na boczną szybę bo tylna jest fabrycznie przyciemniana co ponoć ekranuje dochodzący sygnał.

 

PS.

 

Nie słyszałem o nawigacjach - poza oryginalnymi które mogą wyświetlać komunikaty na FIS-ie bo sam bym sobie taką sprawił. U mnie nawet przeskok na MCD nie jest za bardzo możliwy - konieczność dokupowania dodatkowego modułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc tak. Zacznę może od końca. Ja też nie słyszałem o nawigacjach wyświetlających coś na FISie poza tymi fabrycznymi z grupy VW, z czego te nowsze już nie pasują do otworu 2DIN... Słyszem natomiast że temat jest do ogarnięcia jeśli ktoś ma w samochodzie tzw carPC, czyli komputer PC wbudowany zamiast radia. Tutaj jakiś niemiec tak zrobił w Golf'ie 4:

 

http://www.stryder-it.de/fisNav_pt1.php

 

Ciekawa opcja i może bym się tym pobawił, ale szkoda że ten adapter potrzebny do podłączenia FISa do tego PC kosztuje 300euro... Ale powoli kończy mi się cierpliwość na te płytki z mapami do MFD i może kiedyś jak nie wytrzymie to zainwestuje.

 

Jednak narazie muszę się skupić na samym odbiorze, bo bacika mi się już nie chce codziennie wykręcać a ten rekin jest taki że na samym kawałku drutu radio lepiej zbiera. Sam się zastanawiałem nad tą anteną z Blaupunkta. Myślę że chodzi Ci o tą z okrągłym przyklejanym wzmacniaczem od którego odchodzi ten cienki, prawie nie widoczny drucik, zastępujący omawiany bacik? Kosztuje ok 120zł na allegro więc nie wiele, pytanie ile będzie warta... Daj znać jak się sprawdzi u Ciebie.

 

Co do tylnej szyby, nie chodzi o przyciemnianie tylko o masę która jest obecna w ogrzewaniu tylnej szyby. Wydaje mi się że nieodpowiednio poprowadzona, może pogorszyć odbieranie anteny radiowej naklejonej na szybę. Jednak fabryczne szyby z anteną też mają masę od anteny, która coś z kolei polepsza w odbieraniu chyba, ale dokładnie nie wiem bo nie znam się. Na pewno sposób prowadzenia tych pasków przewodzących po szybie musi być specjalnie zaprojektowany by ogrzewanie szyby nie zakłócało pracę samej anteny radiowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z chwili czasu zainstalowałem tą naklejaną antenę na szybę. Z uwagi na fakt iż mam kombi antena poszła na tylną boczną szybę z lewej strony - naklejona w kształt litery L. Moim zdaniem totalna porażka - antena jest silnie kierunkowa i w zależności od tego jak zwrócony jesteś do nadajnika odbiór jest lub go wcale nie ma. Mówię oczywiście o słabych stacjach (dla Sandomierza jest to radio Z) silne odbiera bez problemu. Odbiór jest gorszy od prowizorki którą sam zrobiłem - składajacej się ze wzmacniacza FM + kawałek "oskórowanego" koncentryka zwisającego za tylna szybą. Przy okazji tych eksperymentów zorientowałem się co było przyczyną prawie całkowitej utraty odbioru FM na Triflexie (antena 3 - funkcyjna CB, FM, GSM). Okazało się że intalacja od FM zgniła z powodu dostania sie wody do wnętrza anteny. Efekt moim zdanie niedbalstwa producenta tej anteny - praktycznie brak zabezpieczenia przed dostaniem sie wody do stopki anteny poskutkowało skorodowaniem głównej żyły - po rozcięciu kabla okazało się że drut miedziany jest w postaci proszku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info przynajmniej juz wiem ze tą naklejaną antenę se mogę odpuścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do firmy pilkington automotive i niestety oni wykonują tylko szyby seryjne. Nie robią za dopłatą szyb na zamówienie dla osób prywatnych...

 

A to pech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności