Skocz do zawartości
vw_gda24

P2196 - 02 sensor signal stuck rich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wyświetliła mi się ikonka check oraz wyskoczył błąd na vagu P2196 - 02 sensor signal stuck rich.

Co to może padać ? Miał ktoś taki błąd ?

 

Proszę o odpowiedź tylko forumowiczów, którzy już mieli w jakiś sposób do czynienia z tym błędem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznaczał ten błąd bo mam to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na dzisiaj znalazł ktoś rozwiązanie błędu 008598 lub P2196 . czy możliwe żeby zawieszał się grzybek w EGR . Wiadomo że sygnał podaje czujnik sondy lambda ale przyczyna może leżeć gdzie indziej bo na nie właściwy skład spalin ma wpływ wiele czynników. Kto wyeliminował tą usterkę proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie dokładnie co wam wyskoczyło bo ja mam to zwykle przy 47 % lambdy i masa powietrza też koło 515mg. Ostatnio do tego błędu wyskoczyło mi ciśnienie paliwa. Chyba zacznę od wymiany filtra paliwa i spróbuje wyczyścić egr.

 

Tutaj kolega ma podobny problem : http://forum.vw-passat.pl/threads/144158-Pro%B6ba-o-pomoc-b%B3%B1d-sondy-lambda?p=2214845#post2214845

 

008598 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Signal too High (Rich)

P2196 - 000 - - - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 11100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Mileage: 201518 km

Time Indication: 0

Date: 2015.01.10

Time: 10:36:09

 

Freeze Frame:

RPM: 2070 /min

Speed: 72.0 km/h

Lambda: 46.6 %

Mass Air / Rev.: 515.0 mg/str

Voltage: 0.750 V

(no units): 16.0

Voltage: 0.975 V

 

004197 - Fuel Pressure Regulation: Regulation Discrepancy

P1065 - 000 - - - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Mileage: 201619 km

Time Indication: 0

Date: 2015.01.18

Time: 21:13:58

 

Freeze Frame:

RPM: 2047 /min

Speed: 70.0 km/h

Lambda: 47.3 %

Pressure: 1272.0 bar

Pressure: 1208.0 bar

Pressure: 1480.0 bar

Temperature: 13.5°C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się z błędem P2196 ( 008598 ). Tak jak wyżej pisałem zaczęło się to od włączeniem kontrolki check engine i włączała się co 100-200 km, w późniejszym czasie nawet przy kilku kilometrowej jeździe po mieście. Wziąłem sprawę w swoje ręce, bo było wiele tematów ale nie było potwierdzone co jest. Jak wiadome sonda monitoruje inne elementy, więc ciężko stwierdzić jej zepsucie.

 

Na początku sprawdziłem układ dolotowy, aby wyeliminować możliwość "lewego" powietrza. Później logi i okazało się, że turbina, egr, wtryski są sprawne. Doszedłem do wniosku, że to musi być sonda. Pokusiłem się na kupno nowej z firmy Bosch. To było rozwiązanie => uszkodzona sonda.

 

Poniżej wklejam mój bład. Miałem zwykle między 45-55 % sondy i 520-550 MAFu.

 

008598 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Signal too High (Rich)

P2196 - 000 - - - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 11100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Mileage: 201986 km

Time Indication: 0

Date: 2015.02.19

Time: 08:57:37

 

Freeze Frame:

RPM: 2116 /min

Speed: 34.0 km/h

Lambda: 52.9 %

Mass Air / Rev.: 540.0 mg/str

Voltage: 0.750 V

(no units): 16.0

Voltage: 0.975 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. U mnie też będzie sonda lambda bo tak wskazuje moj skaner i dla sprawdzenia bylem w Aso , gdzie potwierdzili diagnozę. Muszę kupić najlepuej boscha ale w tej chwili jes nie dostępna trzeba czekać ok.10 dni.

 

też kupiłem nową sondę i chyba będzie dobrze

 

niestety po zamontowaniu nowej sondy dalej wyskakuje sporadycznie ten sam błąd. Już nie wiem co o tym sądzić .

 

wymieniłem następną sondę i znowu żłe. W końcu skorzystałem z serwisu vw . Sprowadzili sondę pod mój samochód , wymienili i błąd znikł . No ale koszt ok.900 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.:help

Mam w posiadaniu od ok 6-mcy Passata b6 2.0 TDI 140km comonn rail z 2008 roku model 2009 kod silnika CBAB:roll

Również mam ten sam problem,zapaliła się kontrolka "check" ,byłem wpiąć kompa i pokazuje błąd P2196 sporadyczne problemy sonda lambda i za bogata mieszanka. Mechanik skasował błąd ale zapalił się po przejechaniu ok. 100 km.

Poczytałem na forum że to wcale nie musi być sonda lambda wiec wstrzymałem sie z kupnem jej, i zaczełem od wyczyszczenia EGR i przepustnicy ale po przejechaniu ok 250 km check zapalił sie ponownie. Pojechałem do mechaniora i wpioł kompa i dalej pokazuje ze to sonda lambda 1(ta przed dpf-em).

i pojechał bym kupić nowa sonde żebym tylko wiedział że to jest to na 100%, a jak tu czytam to wymieniają sondę lambda po kilka razy a problem dalej występuje.

I mam jeszcze jedno pytanie :

czy jak wymienie sondę lambdę na nową czy trzeba wgrywac nowy program do auta bo różne opowiastki słyszałem?

Czy to może być prawdą z tym programem?

A może ktos miał juztaki problem i sie z nim uporał?

Prosze o pomoc.

Mój email; [email protected]

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sondę albo w ASO albo przynajmniej boscha. Kup nową, żadną używkę. Żadnego programu nie trzeba wgrywać, nie trzeba nic adaptować. Można skasować błąd, choć po wymianie sondy kontrolka sama zgaśnie. Wymiana sondy to góra 10 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkpol dzięki za info będę działał ,jak wymienię to dam znać jak poszło .Narka.

 

mkpol sonda wymieniona, zrobione 600km i kontrolka sie nie zapaliła, sonda BOSCH za 450 zł. i po problemie.

Pozdrowionka :gwizdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyszunia, wczoraj wyskoczyl mi ten sam kod bledu. Mozesz podac numer katalogowy sondy Bosch ,tej ktora zamontowales? W ASO dzisiaj krzykneli 980 zl , o wiele za duzo.

 

PS. Juz po problemie. Wymienilem sonde Bosch 0281004148 . Wymiana na zimnym silniku , kilka godzin wczesniej spryskalem sonde wd40. Dostep latwy z komory silnika , klucz oczkowy 22 z wycieciem i poszlo bez wiekszego oporu. Gwint sondy fabrycznie posmarowany smarem wysokotemperaturowym chroniny kapturkiem. Kod bledu P2196 wiecej sie nie pojawia.

Edytowane przez Ryszkens
dodatkowe info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryszkens sorki że nie pomogłem ale jak widzę uporałeś się z problemem. Rzadko tu zaglądam bo z czasem u mnie licho.Jeszcze raz sorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj wyskoczył taki oto błąd:

 

 

1 Fault Found:

008598 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1

P2196 - 000 - Signal too High (Rich) - Intermittent - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 10100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 15

Reset counter: 255

Mileage: 269678 km

Time Indication: 0

Date: 2017.01.16

Time: 16:35:13

 

Freeze Frame:

RPM: 2185 /min

Speed: 113.0 km/h

Lambda: 49.7 %

Mass Air / Rev.: 565.0 mg/str

Voltage: 0.825 V

(no units): 16.0

Voltage: 0.975 V

 

Wszystko wskazuje na to ze to lambda, filtry wymienione 1,5tys km temu razem z olejem.

 

Ktos podpowie gdzie ta sonda sie znajduje?? Blad skasowalem i zobacze jutro czy sie pojawi znow. Oby nie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd intermittent - czyli nie stały. Pojawił się kilka razy więc zaświecił się check. Ja się tak na traktorkach nie znam, ale taki błąd zazwyczaj znaczy że jest za dużo paliwa lub za mało powietrza w mieszance paliwo-powietrze czyli np. lejący wtrysk. Ale w dieselkach chyba jest jednak inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pojawia się taki błąd. Czy to sonda lambda?

P2196.thumb.jpg.0319c66c863fa5dcddd8fb53d6383bad.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności