Skocz do zawartości
Gość pslinek

[ elektryka/elektronika] sterownik silnika, komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pslinek

Witam. Jakie byłyby objawy zastosowania "niewłaściwego" sterownika silnika - jest ich przecież tysiące. Kiedys miałem link do strony sterowników silnika - ma może ktoś? Czy do automata jest inny sterownik jak do manuala? Dzieki za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek_chudy

pierwszym obaajwem jeżeli silnik odpala było by ciągłe świecenie check engine, drugim świecenie kontrolek abs'u, poduszek itp., również zbyt duże spalanie, słaba moc, nierówna praca silnika.... można by wymieniać tysiące błędów! (wszystko co przechodzi przez sterownik by się nie zgadzało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pslinek

No kontrolki check i innych nie posiadam. Spalanie gazu mam 26 w miescie i 19 w trasie. To normalne w VW ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No kontrolki check i innych nie posiadam. Spalanie gazu mam 26 w miescie i 19 w trasie. To normalne w VW ?

 

Juz same cyfry, które podajesz odpowiadają na Twoje pytanie :!: To nie jest normalne.

Ten sam silnik z LPG miasto ok.11,5-12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pslinek

Ale co jest przyczyną? Zna sie ktos na tym w tym Klubie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
Ale co jest przyczyną?

Jaką masz instalację gazową?Na śrubę czy na silnik krokowy?

 

Miałem takiego passata z RPkiem i na trasie nie było problemem zejście poniżej 10/100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pslinek
Ale co jest przyczyną?

Jaką masz instalację gazową?Na śrubę czy na silnik krokowy?

 

Miałem takiego passata z RPkiem i na trasie nie było problemem zejście poniżej 10/100.

na śrubkę - 3 raz w miesiącu wymienili mi cały komplet na nowy;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Skoro na śrubkę to lambda nie ma tu nic do gadania.Błąd tkwi w źle dobranej/założonej instalacji lpg.Musisz zmienić gazowników.

 

P.S. Jak wyglądają odczyty na analizatorze spalin?Robili to chociaż czy ustawiali instalację na Bolka oko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pslinek
Skoro na śrubkę to lambda nie ma tu nic do gadania.Błąd tkwi w źle dobranej/założonej instalacji lpg.Musisz zmienić gazowników.

 

P.S. Jak wyglądają odczyty na analizatorze spalin?Robili to chociaż czy ustawiali instalację na Bolka oko?

mylisz sie - instalka jest dobrze załozona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
mylisz sie - instalka jest dobrze załozona

No to skacz i ciesz się że auto w ogóle jeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Wolski

P :vw: roszę pomóżcie mi, mam passata 95r. 2,0 16V 150KM, odpalam i zaraz gaśnie,na gazie tak samo coś mi chyba odcina prąd ,ale nie wiem co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności