Skocz do zawartości
Gość dayv

nierowna praca silnika tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź,

 

Po wymianie śrób i uszczelek miałem spokój 2 miesiące, zrobiłem w tym czasie 6 tys km; Problem pojawił się nagle. Spróbuję coś jeszcze ustlalić.

 

Ps. @lation Ile kosztowała Cię zabawa z wymianą pompek, nowe / ućzywane czy po regeneracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry za głupie pytanie , a czy na pewno wsadzili te same pompki ... bo faktycznie science fiction.

 

Pompki 100 % te same bo sam wymieniałem uszczelki :D Znalazłem w necie kilka przypadków, że ludzie mieli ten sam problem. Niestety nikt nie znalazł odpowiedzi dlaczego tak się stało. Pewnie wszystkie nie padły ale nie miałem jak sprawdzić więc wymieniłem wszystkie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ps. @lation Ile kosztowała Cię zabawa z wymianą pompek, nowe / używane czy po regeneracji?

 

Założyłem używki 1k za kpl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem ........! Dlatego pozwalam sobie na jego opisanie , a mianowicie co może być przyczyną nierównej pracy silnika podczas jazdy tzn. falujące obroty podczas wciskania pedału gazu !? Nadmienie , iż zauważyłem to podczas (chyba się nie mylę ???!!!) jazdy przy zimnym silniku !!!

Z góry dziękuje za jakiekolwiek podpowiedzi i mam nadzieje że problem mój się rozwiąże :ok

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem rozwiązany, skończyło się na wymianie jednej pompki (250zł za używkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie problem rozwiązany, skończyło się na wymianie jednej pompki (250zł za używkę).

 

Jak ustaliłeś, która pompka padła jak parametry miałeś ok? Podmieniałeś po kolei? Czy jakiś inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ustaliłeś, która pompka padła jak parametry miałeś ok? Podmieniałeś po kolei? Czy jakiś inny sposób?

 

Starczy zwykły VAG aby już wiele dowiedzieć się o kondycji pompek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Starczy zwykły VAG aby już wiele dowiedzieć się o kondycji pompek

 

Ja się okazuje na moim przykładzie nie zawsze. Parametry pompek były książkowe a jednak któraś robiła bałagan. Nie mogąc ustalić, która wymieniłem komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ! Problem mój tkwi sam nie wiem gdzie ?!

Objawia sie tym iż podczas jazdy z zimnym silnikiem gdy dodaje gazu , samochód faluje (pływa) . Gdy natomiast silnik osiągnie odpowiednią temperature , wszystko wraca do normy !? Dzisiaj natomiast ,gdy na zimnym silniku dodałem ostro gazu wszedł w tryb awaryjny , zaraz po zresetowaniu czyli zgaszeniu i odpaleniu go wróciło wszystko do normy ( tryb awaryjny zgasl ) ! Po przejechaniu kilku kilometrów gdy silnik nabral temperatury wszystko było oki. tzn podczas dodawania gazu turbawka załączala się . Problem objawia sie gdy silnik jest zimny !

Bardzo proszę o podpowiedź co to może być ? Turbinę wymieniałem około dwóch lat temu i raczej ona nie wchodzi w rachubę !? Cz może to byc lewe powietrze ?? Sam jestem laikiem i nie wiem czego szukac ?! Wiem teź że najlepiej podpiąć się pod komputer , ale w moim przypadku jest to ciężkie do zrobienia !!!!

Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już doszedłem do problemu 3 wtrysk wariował na szczęście pomogło wymiana uszczelniaczy (32zł komplet x 4szt + śruba trzymająca wtrysk 8zł szt) na razie wszystko bez problemu silnik nabrał wigoru ;) równiej pracuje i nie zadymi przy obciążeniu jak przed wymianą !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy w moim pasku byly jak w u innych uzytkownikow, brakowalo mocy, bujalo silnikiem najpierw delkatnie a potem juz chyba calym autem, zadymic potrafil i to ostro, wakacje skonczyly sie na lawecie.

Diagnoza - pompa paliwa ( uzywka ori 300 zli zaczal palic ladnie ale silnikiem dalej bujalo.

Jeden z wtryskow dostal nowe uszczelniacze i regulacje.

Ponoc pracuje pieknie.

Dzis odbior.

Jak bedzie zgodnie z opisem mechanika to podam namiary na czleka w Warszawa wesola ;-)

 

Heh. Wiec po 5 km zaczelo z powrotem bujac silnikiem a pompa zaczela wyc. Najpierw niesmialo potem juz zdecydowanie i namietnie. Kanapa, okolice pompy i pompa gorace. Wiec dzis ponownie do lekarza....

 

Na zdrowy rozum to cos jest zapchane.

Edytowane przez _Darecki_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z nierówną pracą u siebie w AWX - miałem wytarty wałek, jestem świeżo po wymianie i problem z nierówna pracą nie ustapił.

Silnik czy zimny czy ciepły np. pracuje minute idealnie i nagle lekko nim zatrzesie - to chyba za dużo powiedzane że zatrzesie tak jakby wypadł jeden zapłon ciezko to okreslić nie widać tego po obrotach słychać po dzwieku silnika. no i dalej znowu np. 20 sekund jest ok albo 40 czy 60 i znówu tak raz go lekko bujnie.

 

Filtry nowe pompki wyglądaja ok, przebieg 180 tyś prawdziwy. Nowy wałek panewki, szklanki itp.

 

POMPKI korekcje : 0,68 -0,31 0,87 0,07 lub -0,73 -0.42 1,18 -0,05 wiadomo wartości skaczą ale więcej niż 1,5 nie było na 1 i 3 bo 2 i 4 wyglądają na idealne.

BIPY : max 24 -13 24 -6 12

 

Brak bledow.

 

Wyczytałem, że można odpiąc przepływkę i zaslepić egr na chwilę - ktoś rozwinie jak to zrobić?

Edytowane przez strokers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować czujnik temperatury dający sygnał do kompa. Może on wariuje i podaje różne dawki paliwa

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Co do czujnika temperatury chodziło mi o wypięcie z kostki. Przyczyną może też być czujnik wału lub czujnik wałka rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności