Skocz do zawartości
Gość dayv

nierowna praca silnika tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dayv

tak jak w temacie delikatnie faluja mi obroty silnik nie pracuje rowno i widac nawet po obrotomierzu ze skacze od 910 do 905 912 do 910 itp. nie sa to duze wachania ale od pewnego czasu tak sie wlasnie dzieje i nie wiem przez co? i co to takiego:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może paliwko marne zalałeś. Posprawdzaj filtry powietrza i paliwa. Może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widac nawet po obrotomierzu ze skacze od 910 do 905 912 do 910

Na obrotomierzu zauważyłeś różnicę 2obr/min :632:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv
Na obrotomierzu zauważyłeś różnicę 2obr/min

 

widze ze ktos dobrze interpretuje tekst pisany :641: nie widac zeby to byly widelki :623: ? hymm... proponuje isc do jakiejs placowk..i :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widze ze ktos dobrze interpretuje tekst pisany :641: nie widac zeby to byly widelki :623: ?

To "zinterpretuję'" ten twój tekst pisany:

skacze od 910 do 905 912 do 910

od 910 do 905 - tu różnica 5 obr, później piszesz 912 do 910 - to chyba oczywiste i widać te twoje widełki.

hymm... proponuje isc do jakiejs placowk..i :622:

Sugerujesz, że jestem niedouczonym tumanem? Sam udaj się do jakiejś placówki, najlepiej takiej, w której nauczą cię języka polskiego - może wtedy unikać będziemy nieporozumień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Sam udaj się do jakiejś placówki, najlepiej takiej, w której nauczą cię języka polskiego - może wtedy unikać będziemy nieporozumień.

 

Nie lubię nieporozumień na forach ale trudno się z tobą nie zgodzić. Popieram Cię

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

no cuz faktycznie nie douwazylem tego :D(mialy byc 3 widelki nie 2 to z tego powodu myslalem co innego nie czytajac co napisalem) nikt nie jest doskonaly :D

ale laytowo :)

 

ps. nie musisz byc taki czerstwy... czlowiek to byl tylko zart z ta placowka... a tu od kopa jakis straszny foch.. troszke poczucia humoru..

ogulnie pardą nie bylo tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie falowanie obrotów, wręcz czasem mam wrażenie że auto chodzi na 3 gary, zaczyna się jak na zewnątrz jest bardzo gorąco albo stoję latem dość długo w korku. Po przegonieniu auta albo po ochłodzeniu na zewnątrz objawy mijają jak ręką odjął. Dzieje się to na różnych paliwach zarówno na EURO5 Diesel ze stacji Mol w Bułgarii (po tym tankowaniu padł mój rekord spalania 5,88 litra na 100 km) jak i na Shell i Neste w Polsce.

Szykuję się do wymiany oleju i filtrów ale moim zdaniem to niewiele pomoże.

 

Pozdrawiam

CODI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, obserwuję w swoim aucie podobne zjawisko, zwłaszcza

na zimnym silniku i włączonej automat.klimie ( na econ falowanie prawie zanika ).Na rozgrzanym silniku wszystko jest ok.

Ostatnio odłączyłem na chwilę EGR ( zdjąłem i zaślepiłem gumowy przewód )- i falowanie ustało. Po założeniu przewodu zjawisko powróciło - więc może przyczyny nalezy szukać tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dołacze jeszcze zdjecie zaworu EGR. ogolnie wyglada brzydko i caly jest zafajdany olejem.

 

Witam. rosiek ,miałem na myśli gumowy przewód w oplocie - ten cienki widoczny na dolnym zdjęciu.Ja ten właśnie przewód zdjąłem ( zsunąłem )z EGR i zaślepiłem chwilowo śrubą. Nie wiem czy jego zaślepienie na dłuższy czas jest bezpieczne dla silnika PD - może bardziej doświadczeni koledzy wiedzą więcej. Na to, że taki zabieg może likwidować falowanie obrotów wpadłem raczej intuicyjnie. Na VAG w serwisie wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzcie ładowanie alternatora, zmiencie paliwko na inne, może wtryski/pompowtryski leją ? wszystkie przewody pod/ciśnieniowe, filtr paliwka

EGR kolego jak masz zasrany olejem to nie dobrze bo znaczy to tyle ze gdzies jest nieszczelnosc co ma zgubny wplyw na turbo, w silniku PD nie ma zadnych przeciwskazan zeby zaslepic EGR sa same korzysci zaslepic najlepiej przy kolektorze i jesli wywali check engine to podjechac do jakiegos tunera ktory wylaczy egr w programie(w wiekszosci nie wywala checka)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy,

Zwracam się do Was o pomoc, ponieważ w ostatnim czasie natrafiłem na dość może nie tyle uciążliwy, co upierdliwy problem. Byłem już u kilku magików od VW, ale żaden nie potrafił rozwiązać mojego problemu. Może opiszę całą sytuację od początku. Jestem właścicielem Passata B5 1.9 TDI 115KM AJM ’99 (na pompowtryskiwaczach). Sześć tysięcy temu miałem regenerowaną głowicę, wymienione popychacze, kompletny rozrząd itd. Wszystko robione było przez doświadczonego mechanika w autoryzowanym serwisie z koncernu VW (dopilnowane przez znajomego, także jestem tego pewny). Na początku wszystko było super, ale od jakiegoś czasu na rozgrzanym silniku i biegu jałowym lekko falują obroty (800rpm +/- 50, najczęściej odczuwalne to jest przy dłuższym postoju na światłach lub w korkach, wszystkie odbiorniki są wtedy wyłączone), choć nie zawsze problem występuje. Profilaktycznie wymieniłem filtr powietrza, wyczyściłem EGR i całe oprzyrządowanie oraz sprawdziłem przepływomierz, ale bez większego rezultatu. Myślałem, że przyczyną mogą być pompowtryskiwacze, ale byłem dziś na diagnozie i korekty wyszły bliskie zeru, więc kolejna rzecz, która można w tym wypadku wyeliminować. Wydaje mi się także, że po remoncie silnik dostał większych drgawek. Dodam jeszcze, że nie ma problemu z zapalaniem, samochód nie kopci i spalanie jest na normalnym poziomie. Jedyne, co mi się nie podoba, to, że na postoju komputer pokazuje wysokie spalanie chwilowe (w trakcie jazdy nie ma tego problemu), choć być może starsze wersje tak mają. Jakiś czas temu sprawdzałem też błędy i pojawił się 16687/P0303/000771 - Cylinder 3 Wykryte przerw zapłonu (16687 - Cylinder 3 Misfire Detected). Po wykasowaniu błąd więcej się nie powtórzył. Ja rozkładam ręce, bo nawet nie mam pojęcia, do jakiego warsztatu lub, do kogo z tym problemem dalej się udać (każdy wyciąga tylko kasę, a problem nadal pozostaje). Mam blisko zarówno do Krakowa jak również na Śląsk. W razie, czego dysponuje tylko polskim Vagiem i VWTool, więc mogę wyciągnąć tylko bloki i dane, na tyle na ile pozwalają te programy. Proszę pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściłeś EGR, a może spróbuj go jeszcze zaślepić może pomoże. Kolejną rzeczą, którą dla pewności możesz zrobić spróbować przeczyścić i po doginać konektorki w kostkach od pompek. Jakbyś mógł napisać co, który mechanik robił to łatwiej będzie coś nowego wymyślić nie dublując pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przepływomierz? Problem wystepuje po ok. 2 minutach stania na wolnych obrotach?

Edytowane przez Trucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego SKRZAT witaj w klubie tego samego problemu , wycięcie zaworu egr nie pomogło , a ten problem powstał po wymianie uszczelki pod głowicą, i do tej pory nie znalazłem powodu))))) Ja jeszcze myślę o kole dwumasowym ale nie mam czasu tego rozebrać i sprawdzić. jak znajdziesz problem to napisz na forum , pozdrawiam ,a tak na marginesie to jeszcze z żadnym autem nie miałem tyle problemów( przebieg 235 tys , udokumentowany))))))))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei: była regenerowana głowica, wymienione zawory, uszczelka, panewki na wałku rozrządu, kompletny rozrząd, komplet uszczelnień i przy okazji termostat , wszystkie paski klinowe, filtry i płyny. Jak pisałem wcześniej wszystko chodziło bardzo dobrze do jakiegoś czasu (a potem pojawiło się lekkie falowanie obrotów na biegu jałowym). Od tego momentu byłem dwa razu na diagnozie (raz serwis i raz słynny magik od elektroniki, ale bez skutku), sprawdziłem także na serwisie i na pobliskim warsztacie cały osprzęt silnika (łącznie z poduszkami itp.). Przeczyściłem cały EGR. Przepływomierz był sprawdzony na komputerze (wartość zadana i rzeczywista pokrywały się) oraz odłączyłem czujnik i trochę pojeździłem, ale falowanie nie znikło.

Przepływomierz mam firmy Bosch, a jeśli chodzi o czas po jakim pojawia się falowanie, to czasem go nie ma wcale, czasem pojawia się od razu jak stanę na biegu jałowym lub po jakimś czasie i nie ma na to reguły.

Kolejny mój krok to będzie chyba zaślepienie EGR.

Mam jeszcze do Was pytanie jak wygląda w starszych rocznikach (chodzi mi o mojego Passata ’99) spalanie chwilowe na komputerze w czasie postoju? Czy komputer pokazuje spalanie chwilowe tylko podczas jazdy? Dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zaślepienie egr oraz wycięcie z programu sterującego nie pomogło więc szkoda było wycinać i za to płacić))))))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc po kolei: była regenerowana głowica, wymienione zawory, uszczelka, panewki na wałku rozrządu, kompletny rozrząd, komplet uszczelnień i przy okazji termostat , wszystkie paski klinowe, filtry i płyny. Jak pisałem wcześniej wszystko chodziło bardzo dobrze do jakiegoś czasu (a potem pojawiło się lekkie falowanie obrotów na biegu jałowym). Od tego momentu byłem dwa razu na diagnozie (raz serwis i raz słynny magik od elektroniki, ale bez skutku), sprawdziłem także na serwisie i na pobliskim warsztacie cały osprzęt silnika (łącznie z poduszkami itp.). Przeczyściłem cały EGR. Przepływomierz był sprawdzony na komputerze (wartość zadana i rzeczywista pokrywały się) oraz odłączyłem czujnik i trochę pojeździłem, ale falowanie nie znikło.

Przepływomierz mam firmy Bosch, a jeśli chodzi o czas po jakim pojawia się falowanie, to czasem go nie ma wcale, czasem pojawia się od razu jak stanę na biegu jałowym lub po jakimś czasie i nie ma na to reguły.

Kolejny mój krok to będzie chyba zaślepienie EGR.

Mam jeszcze do Was pytanie jak wygląda w starszych rocznikach (chodzi mi o mojego Passata ’99) spalanie chwilowe na komputerze w czasie postoju? Czy komputer pokazuje spalanie chwilowe tylko podczas jazdy? Dziękuje za odpowiedź.

 

U mnie też przepływka była niby dobra, w logach wszystko OK, ale po wymianie na nową wszystko wróciło do normy. U mnie falowały obroty i odłączenie podciśnienia od gruszki EGR pomagało. Nim zaślepisz EGR na stałe, odłącz od niego podciśnienie na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglądało to tak:

Kiedyś zimą jak stałem na światłach delikatnie zaczęło potrząsać budą - lekkie spadki obrotów, co ważne były miarowe.

Potem dałem sobie spokój. Na wiosnę w tym roku pewnego razu dałem w palnik po rozgrzaniu, jak wróciłem ze "spaceru" to jego miarowe wahnięcia na obrotomierzu były bardziej wyczuwalne na fotelu kierowcy. I teraz jak włączam klimę to to jest dopiero masakra, szarpie budą non stop jakby silnik chciał wyskoczyć.

Co dziwne na zimnym jak ma te ok 900rpm to nic nie draga i chodzi równiutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności