Skocz do zawartości
cocosek

Dodatkowe oświetlenie bagażnika B6 - sugestie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od razu zaznaczam że szukałem podobnego tematu ale nie udało mi się znaleźć więc zakładam nowy topic. Dziś zacząłem sobie szperać przy swoim VW , otworzyłem bagażnik i po ostatnim montażu Lampki LED w bagażniku od Tomnika , stwierdziłem że jest tego światła trochę mało tzn. Świeci tylko z prawej strony tam gdzie jest fabryczne wycięcie na lapmkę, natomiast lewa strona jest trochę ciemna... Do głowy przyszedł mi pomysł żeby kupić obudowę żarówki , wtyczkę dolutować się kabelkami pod obecną instalację i założenie takiej samej lapmki z lewej mańki :P

 

Problem powstał dopiero gdy spojrzałem na lewo i niestety te boczki nie są symetryczne :/ , Lewa strona ma zupełniej inaczej zrobioną tą wnękę , nawet gdybym wyciął w tej wyściółce odpowiedni otwór na lampę to będzie mi świecić tylko na podłogę bagażnika.. Teraz pytanie do Was czy ktoś dokładał coś do bagażnika ? Chodzi mi oczywiście o dodatkowy moduł oświetleniowy , gdzie go montowaliście ? Mile widziane są zdjęcia jak wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Koźle było dokładane, zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dołożyłem metr taśmy SMD wodoszczelnej, po pół metra z każdej strony. Mam jasno jak w dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem temat Blopa. Jest zdjęcie tylko pięknie oświetlonego bagażnika , oświetlenie wiem jakie założyć , chciałbym zobaczyć gdzie Drodzy koledzy to instalują .. W sensie w którym miejscu. Rozumiem ze nie bardzo istnieje możliwość dołożenia drugiej fabrycznej lampki po lewej stronie i pozostaje tylko patent własny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że istniej ale załóż sobie światło np. w salonie na ścianie a ściągnij z sufitu :D

Pasek smd przyklejony na środku bagażnika - w sedanie masz blachę i nawet otwory w niej - zawsze możesz dopasować sobie ze dwie lampki,jeśli taka wola...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert , masz rację od góry jest blacha , chciałbym to jednak jak to się mówi - żeby było jak najbliżej fabryki ...

 

Może to i dobra opcja którą mówicie z tym paskiem SMD, wstawi ktoś zdjęcie jak to macie zrobione? Jak z podłączeniem tego ? Nie trzeba nic wpinać w instalację że nie było błędu spalonej żarówki jak wezmę zasilanie z oświetlenia bagażnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_kuf1[1].jpg

Kolego błędu nie będzie :D tylko musiał byś sobie sprawdzić ile potrzebujesz taśmy bo są różne rodzaje w zależności od mocy

Tym bardziej iż masz sedana !! to u Ciebie nie będzie aż tak widać :D

 

 

 

Robert , masz rację od góry jest blacha , chciałbym to jednak jak to się mówi - żeby było jak najbliżej fabryki ...

 

Może to i dobra opcja którą mówicie z tym paskiem SMD, wstawi ktoś zdjęcie jak to macie zrobione? Jak z podłączeniem tego ? Nie trzeba nic wpinać w instalację że nie było błędu spalonej żarówki jak wezmę zasilanie z oświetlenia bagażnika ?

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_kufbok[1].jpg

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_bok_kkuf[1].jpg

Edytowane przez michuwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśmę wpiąłeś, jak rozumiem bezpośrednio w instalację, bez żadnych rezystorów?

Alternator daje 14,3V (w standardzie). IMO skróci to ich żywot....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wpiąłem bez żadnych rezystorów, co do skrócenia żywotności to może i tak, ale koszt taśmy 5m to teraz śmiech więc nie robiło mi to rożnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie świeci;D zacznę zabawę w przyszłym tygodniu z tym:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup taśmę na diodach 5050 w silikonie. W kombi wpina się ją po prostu pod górną lampkę bagażnika i już. Co do technicznego mocowania to najlepiej zrobić to na klej na gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W kombi wpina się ją po prostu pod górną lampkę bagażnika i już.

 

Odpowiedz lajkonikowi - do pociągnięcia instalacji do demontażu tylko słupki czy podsufitkę trzeba też ruszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od górnego zakończenia podsufitki ( plastik wciskany na blaszki) a następnie odchyliłem obydwa słupki, i poprowadziłem jedną wiązkę na lewo a drugą na prawo. Zaś lutowanko i profil plastikowy wcisnełem między plastik a filc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności