Skocz do zawartości
Gość jacue

Kanał odprowadzający wodę ze skraplacza?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacue

Na Wurth'owskim preparacie do dezynfekcji klimatyzacji jest napisane:

"Wprowadzić sondę do kanału odprowadzającego wodę ze skraplacza i rozpylić"

 

Gdzie jest kanał odprowadzający wodę ze skraplacza?

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojot

Takze sie zastanawiam gdzie on jest bo chyba tamtedy mi cieknie woda do srodka jak chodzi klima ...moze ktos nam powie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Ciezko go zlokalizowac ... jak bedziesz jechal z wlaczona klimatyzacja i staniesz gdzies to nie gas silnika i nie wylaczaj klimy ... wysiadz i idz od strony pasazera i zobacz pod auto za przednim kulkiem. bedzie mokro na podlodze po lini prostej do góry znajdziesz mala dziurke albo wystajacy wezyk, to jest to.

 

Tylko musisz sciagnac obudowe dolna silnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojot

ok jutro to zrobie, bo otwory pod maska silnika sa czyste.Zrobilem 400 km z wlaczona klima i poszla woda do srodka pod wycieraczke pasazera dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz zatkany skraplacz ... sprubuj go przeczyscic takim srodkiem wurth a jak nie to cala konsola do rozebrania ;)

 

Tylko jak ty mowisz ze leci Ci do srodka to ni bedzie Ci leciec z tej dziurki. Jest to mala dzurka w filcu albo lekko wystajacy wezyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie to cala konsola do rozebrania ;)
nie trzeba rozbierać konsoli, ja sobie poradziłem demontując schowek pasażera a bliżej tunelu środkowego odchylając "filc" widać lejek,zobacz co tam się dzieje, załącz chłodzenie na maxa i obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy w jakim stopniu jest zapchane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprostowanie to co chłodzi jest to parownik a skraplacz jest przy chłodnicy wjedz na podnosnik wylot wody jest po prawej stronie autka jak odgrzybiasz klime to skroplona pianka wylatuje tam tędy oczywiscie jezeli jest drożny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe Ciezko go zlokalizowac ... jak bedziesz jechal z wlaczona klimatyzacja i staniesz gdzies to nie gas silnika i nie wylaczaj klimy ... wysiadz i idz od strony pasazera i zobacz pod auto za przednim kulkiem. bedzie mokro na podlodze po lini prostej do góry znajdziesz mala dziurke albo wystajacy wezyk, to jest to.

 

Tylko musisz sciagnac obudowe dolna silnika ;)

 

Zauważyłem również u mnie, że po jeździe z kimatyzacją mam mokrą plamę w garażu po prawej stronie zaraz za kołem. Ma tak być? Czy coś jest nie tak?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem również u mnie, że po jeździe z kimatyzacją mam mokrą plamę w garażu po prawej stronie zaraz za kołem. Ma tak być? Czy coś jest nie tak?

Pozdrawiam

 

casoni ;

Tak ma być.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODŚWIERZAM TEMAT po 2 latach.

To gdzie jest ten otwór co woda wylatuje ? moze zapoda ktoś jakieś zdjecie od spodu lub rysunek. Pomogło by to bardzo bo mam wode na dywaniku pasazera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od spodu ciezko zobaczyc. Wyciagnij cały schowek pasazera, włącz klime na maxa i patrz czy Ci woda cieknie z lejka plastikowego. Lejek znajduje sie wysoko po lewej stronie. Na połączeniu lejka czesto lubi tam woda przeciekac na dywanik pasażera.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja odświeżę.

 

Coś mi się wydaje, że tu są zmixowane 2 rzeczy... woda na dywanikach z Kanałem odprowadzający wodę ze skraplacza. A jak wiemy skraplacz jest po prawej stronie za kołem, a przed chłodnicą oleju. Tylko że za cholerę nie mogę znaleźć tego wężyka odpływowego. Naciągam plastiki, gimanstykuję się i nic nie widzę. To jest metalowy, plastikowy czy gumowy wężyk? Też kupiłem WURTHA - bo facet mi mówił, że trzeba to wpsikać to kanałów nawiewowych - ale na instrukcji WURTHA ani słowa na ten temat. Psikać w rurkę odprowadzania wody i już... BDW - pomogło to komuś?

 

---------- Dodano o 19:10 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:01 ----------

 

http://www.autokosmetyki.pl/w%C4%82%C5%BArth-serwisowy-preparat-do-dezynfekcji-klimatyzacji-z-sonda-dl-80-cm-ze-specjalna-dysza-rozpylajaca-300ml,p793.html?sid=3c3a617a161ae775a3dc6a63a6bfdeb3

 

I chyba wszystko się wyjaśniło - instrukcja na opakowaniu jest źle przetłumaczona. Tu chodzi o parownik a nie skraplacz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też kupiłem WURTHA - bo facet mi mówił, że trzeba to wpsikać to kanałów nawiewowych - ale na instrukcji WURTHA ani słowa na ten temat. Psikać w rurkę odprowadzania wody i już... BDW - pomogło to komuś?

Całkiem nie dawno używałem ten preparat. Spisał się świetnie!

Użyłem jednak jednorazowo całe opakowanie (producent zaleca użyć połowę). Większą połowa poszła na parownik, reszta na wszystkie tunele powietrzne.

Największy problem jest z dojściem do parownika (jego prawidłowa dezynfekcja daje 100% sukces).

Zdemontowałem więc schowek, potem silnik wiatraka nawiewu. Dzięki temu otrzymujemy praktycznie pełny dostęp do parownika. :)

Reszta to czysta formalność.

Jedna uwaga, po zdezynfekowaniu parownika, odczekajmy ok 5 minut aż reszta preparatu spłynie z niego do środka obudowy (okolice otworu po wiatraku). Wystarczy potem ręcznikiem papierowym osuszyć to miejsce.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności