Skocz do zawartości
norbert2205

Wymiana oleju w skrzyni manulanej

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie w passacie b6 z 2007 r skrzynia manualna 6 biegowa o kodzie JMA ile producent zaleca tam oleju bo dzwoniąc do sos nie otrzymałem odpowiedzi i nie wiem czy łac do przelewu? Liczę że ktoś wymieniał i wie ile:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile producent zaleca tam oleju

 

Pojemność oleju w skrzyni 2,2L. Norma G 052 171.

[h=1][/h]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do wymiany dwumasy i chciałbym wiedzieć jaki olej zalać do skrzyni manualnej o kodzie KNS. I ile go wchodzi? Słyszałem że Fuchs robi dobre oleje przekładniowe. Chciałbym wymienić też przy okazji płyn hamulcowy, w innym temacie wyczytałem że Ate SL-6 powinien być w porządku?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z punktem 2.1.a regulaminu forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał wszystko dobrze przeczytałeś. Oleju wchodzi 2,3L i najlepiej zalać właśnie firmy fusch. U siebie też mam tej firmy olej. Płyn hamulcowy DOT 4 ATE SL 6 odpowiedni do układów z ESP.

 

 

http://allegro.pl/zamiennik-g-052-171-g052171a2-fuchs-sintofluid-75w-i5272177434.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Passat CC, 2011, 185 tys, skrzynia manualna.

Ja rowniez przymierzam sie do wymiany oleju w skrzyni ale nie chce zalewac oleju serwisowego tzn. od volkswagena (na zdjeciu) - dokladnie takiego pokazal mi sprzedawca w autoryzowanym sklepie poniewaz moj znajomy wymienil przy 150 tys i zadnej rewelacji nie bylo, nie zauwazyl zadnej zmiany.

Pytanie moje dotyczy zamiennika ale oczywiscie lepszego jakosciowo (podejrzewam ze sa takie) i nie chce isc na latwizne dodajac posta z pytaniem ale nie moge znalezc oznaczenia specyfikacji jaki powinienem uzyc do wyszukania tego innego olejuIMG_20170614_190848.jpg. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania spełnia Fuchs Sintofluid FE 75W i Motul MULTI DCTF. Tak wynika z kart charakterystyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radekrp90 dzieki za odpowiedz. Z tego co wiem to Fuchs produkuje oleje do skrzyni dla volkswagenow, odnosnie oleju motul musze sprawdzic dokladniej. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuchs to ogólnie (z tego co wiem) wiodący producent olejów przekładniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak w tytule mam pytanie, czy w skrzyni 6-biegowej Passata B6 2.0 TDI można wymienić bezproblemowo olej w skrzyni biegów? Wiem że niektórzy sądzą, że takich cudów nie powinno się wykonywać przez cały żywot auta, ale dla  mnie po przejechaniu 200tyś km taki olej nie ma żadnych właściwości smarnych. 

P.S. Czy jest jakiś schemat wymiany, czy potrzebny jest jakiś filtr oprócz oleju, itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w B6 manual z 2005r przy przebiegu ~200kkm przy okazji wymiany sprzęgła i dwumasy zmieniłem też olej w skrzyni.

 Oczywiście wszystko robił mechanik więc szczegółów nie powiem. Ale olej zmieniony i skrzynia jechała dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby w B5 i w 5 skrzyni wymieniłem olej przy 300kkm. Olej spuszczony ze skrzyni był czysty i przejrzysty. W zasadzie nie różnił się od nowego. Różnicy żadnej po wymianie nie zauważyłem, a liczyłem na to, że przy minusowych temp. lewarek będzie lżej chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w niektórych markach czyt. Suzuki lub Mitsu kiedy wymieniałem po przebiegu odpowiednio 140 i 190 tyś km olej w skrzyni był brązowy, nie miał z wyglądu nic wspólnego z tym co pisze Tomcio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej 6-tce miałem "mazut" i zniszczone łożyska, niespełna 100.000 km. Ale to taka specyfika skrzyni 0AJ. Do normalnej 6-ki olej jest względnie tani więc nic nie zaszkodzi jego wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem starej daty i wychodzę z prostego założenia. Elementy ze sobą współpracujące, chciał czy nie chciał i nie ma takiej siły, zawsze się zużywają, a olej ma zapewnić właściwe smarowanie i zmniejszenie tarcia, a w efekcie zużycia. Może i olej po przejechaniu kilkuset tys. km dalej spełnia swoje wymogi, gdyż współczesne oleje przekładniowe(i silnikowe też) w porównaniu do tych sprzed lat(np. Hipol) to całkowicie inna bajka. Nie mniej jednak, dla własnego dobrego samopoczucia i masz na zbyciu ok. 200 PLN, to z całą pewnością taka operacja nie zaszkodzi, a czasami nawet przynosi poprawę pracy skrzyni. Tym bardziej, że nie jest to jakoś specjalnie skomplikowana operacja. Warunek jest tyko jeden - musi być dokładnie taki sam olej jaki zaleca producent!!! Ja u siebie wymieniałem jakiś czas temu i okazało się, że mimo iż olej spełniał klasę lepkości i gęstości, to biegi wchodziły bardzo ciężko. Dopiero gdy zalałem dokładnie takim jaki jest zalecany skrzynia zaczęła pracować właściwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tzw. wyszukiwarce znalazł sie olej MOTUL MOTYLGEAR 75W80 i mam pytanie czy parametry tego oleju są  odpowiednie do skrzyni manulanej w B6 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, deliryk napisał:

W tzw. wyszukiwarce znalazł sie olej MOTUL MOTYLGEAR 75W80 i mam pytanie czy parametry tego oleju są  odpowiednie do skrzyni manulanej w B6 .

A czy ten motul spełnia normę VW?

Olej fusch spelnia tą normę;

http://allegro.pl/fuchs-titan-75w-sintofluid-fe-gl-4-vw-tl-1l-i6445958221.html

Na oleju febi przy niskich temp.  drugi bieg w moim samochodzie wchodził z lekkim oporem. Postanowiłem szybko go zmienić mimo tego, że miał normę vw. Zalałem właśnie fusch i teraz ostatnie trzy samochody tylko tym olejem były zalane skrzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zalewać olejem sprawdzonym, który spełnia norme VW. Wskazałem Motula bo we wczesniejszych autach jakie posiadałem zalewałem skrzynie albo Motulem albo Penrite i nie narzekałem.  Wiem, że te oleje szkody w skrzyni B6 by nie narobiły, ale w autach grupy VW wiem, że lepiej trzymać sie tych norm narzuconych przez nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do B6 2.0 TDI olej polecany przez rosola do skrzyń 6 biegowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz model skrzyni-oznaczenie? Wtedy w ETKA znajdziesz jaki potrzebujesz olej. I z mojego doświadczenia - nie kombinuj tylko wlej oryginalny olej. Zajdź, zadzwoń do ASO i zapytaj jaki potrzebujesz olej i taki wlej.

5a547149ee5a4_Skrzynia6biegw.thumb.jpg.f3a1dd88f26e7ed3dac618913eb785e3.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności