Skocz do zawartości
Freeq

Wymiana komputera z 8 na 16 bit i problem z immobilize

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu zakupiłem komputer 16-bit do mojego Passata.

Dziś postanowiłem go zamienić, niby wszystko było OK, ale przy próbie uruchomienia silnik po sekundzie gasł. W błędach zauważyłem, że komputer został zablokowany przez immo.

Szybko przeszukałem forum, znalazłem temat Artura odnośnie adaptacji immo. No ale niestety... VAG nie chce połączyć się ze sterownikiem.

Kluczyk mam bez "pastylki" czyli tak jakby nie mam immobilisera.

 

Jakieś pomysły?

 

Czy można ma przez VAGa usunąć immo z nowego kompa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz immo ale oddzielnie w puszce pod deska,pewnie miales przekrecony kluczyk podczas zmiany kompa,gdybys odczepil aku i wyjal kluczyk to by zapalil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk nie był przekręcony, aku było podłączone.

Tak, immo mam oddzielne w puszcze za włącznikiem świateł, ale nie mogę się z nim połączyć za pomocą VAGa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wywalić immo ze sterownika. Nie ma innej rady :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również przyłączam się do prośby aktualnie swapuje swojego td na ahu tdi z 16 bit, mam cały układ imo z puszką pętlą i niestety jednym kluczykiem, pastylką, jak wyłączyć immo1 ? posiadam vag tacho, kkl china, oraz ori vcds, którymś da się to ruszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lisek171 a nie da rady odczytać VAG'iem danych z immo aby normalnie immo działało? U mnie w B4 nie było z tym żadnych problemów aby zakodować immo do nowego ECU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównie chodzi mi o usunięcie tego awaryjnego wynalazku, zabezpieczenie mam i tak nie fabryczne, do tego dysponuje tylko jedną pastylką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności