Skocz do zawartości
Gość szymuuu

Jakie ciśnienie pompy paliwa? Prosze o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymuuu

Witam!

Czy ktoś wie jakie ciśnienie powinna dawać pompa paliwa dla silnika 2.0 AZM? Wydaje mi sie ze gdzies czytalem ze przynajmniej 4bary ale nie wiem czy mi sie cos przywidzialo czy rzeczywiscie tak byc powinno. Jesli ktos wie, prosze o pomoc. Bo sa problemy z odpaleniem samochodu i podejrzenie jest ze pompa daje zbyt male cisnienie. Bede bardzo wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z odpaleniem za każdym razem czy tylko jak dłużej stoi bez jazdy (np po nocy) ?? ... jeżeli tak to napewno nie jest o wina niskiego ciśnienia ale zapowietrzania się układy paliwowego np pompy co jest spowodowe nieszczelnością. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymuuu

Witam!

Dzieki za info. Pompa wymieniona i wszystko chodzi jak w zegarku. Skonczyly sie problemy z niepaleniem. Na cale szczescie udalo mi sie kupic nowa, oryginalna pompe po dosc okazyjnej cenie bo koszt takowej w ASO mnie przerazil. Jeszcze raz dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. jakie cisnienie paliwa powinna podawac pompa paliwa do tdi na popowtryskach? kupilem passata i okazalo sie ze ktos wczesniej zamienil bak od tdi na pompie wtryskowej gdzie nie ma pompy w baku jest tylko plywak i ssawka - kable od pompy w ogole nie podlaczone. nie wiem szczerze mowiac jak ten moj passat dziala... ma tylko problemy z praca jak postoi na wolnych obrotach pare min - poszarpuje. wymyslilem ze zaloze zewnatrzna pompke od poloneza trucka (daje 4 bary). bedzie to dzialalo? nie bedzie za duze cisnienie? czy moge cos uszkodzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat baku i pompy sie w nim znajdujacej...passat 2002 r pomnpowtryski tdi 130km avf problem nastepujacy po włączeniu zapłonu nie słychac załączenia sie pompy w baku skutek nie dostarcza paliwka do pompowtrysków...tymczasowe rozwiązanie----> pompka podłaczona pod plusa od wzmachola minusy trzeba za każdym razem odłączac...prosze o pomoc nie wiem co może byc przyczyna że prąd nie dochodzi do pompy w baku...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podepne sie pod temat baku i pompy sie w nim znajdujacej...passat 2002 r pomnpowtryski tdi 130km avf problem nastepujacy po włączeniu zapłonu nie słychac załączenia sie pompy w baku skutek nie dostarcza paliwka do pompowtrysków...tymczasowe rozwiązanie----> pompka podłaczona pod plusa od wzmachola minusy trzeba za każdym razem odłączac...prosze o pomoc nie wiem co może byc przyczyna że prąd nie dochodzi do pompy w baku...:/
przekaźnik pewnie lub kable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przekaźnik pewnie lub kable

no więc dzisiaj postaram sie to sprawdzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a wracajac do cisnienia ile bylbym w stanie utrzymac palcem werzyk z paliwem o jakim cisnieniu? bo w moim samochodzie lekko przycisne i paliwo juz nie wyplywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie masz auto ale jak na PD to pompa z baku ma podawać 1 bar wstępne ciśnienie- po przekręceniu kluczyka, ( co spokojnie utrzymasz i łatwo zmierzyć) ale pompy vacum/tandem która do pd daje ciśnienie właściwe nie sprawdzisz inaczej niż poprzez podłączenie do niej aparatury ( wolne 4 bary, obroty ~3k 7-8 bar)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja niestety mam tez pytanie: 

Czy cisnienie na wolnych obrotach w okolicy 2.7 bar, cisnienie drży.

Przy 2 ty obr. Mamy 6 bar. Juz ni drży 

Przy 4 tys. Obr mamy 10 bar

Czy to są wartosci prawidlowe?

Edytowane przez 1robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności