Skocz do zawartości
radas

Ładowarka CTEK

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam ładowarkę CTEK MXS 5.0 http://ctek-ladowarki.pl/33-ładowarka-ctek-mxs-50.html. Wsród funkcji jest ładowanie akumulatora m.inn. poprzez gniazdo zapalniczki, jak i również przez przykręcone na stałe do klem akumulatora wyprowadzenie przewodów z "szybkozłączką" do przyłączenia ładowarki. Inaczej. Umożliwia to ładowanie aku bez odłaczania go od przewodów z samochodu. W zw. z tym mam pewne obawy, Czy jak podłącze go do ładowania, nie uszkodzi on elektryki czy komputera ? Niby w opisie jest, że ma on zabezpieczenia uniemożliwiające przepięcia. Czy Ktoś ładował aku w B6 nie odłączonego od zacisków klem przewodów samochodu ?

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja używam Boscha C7 bardzo podobna ładowarka i nie odłączam klem . Myślę iż więcej możesz sobie zaszkodzić odłączając klemy , zważywszy że masz silnik benzynowy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest różnica, że to pb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak by nie patrzeć to najbezpieczniejsza metoda ładowania aku to odłączenie go od instalacji auta. W przypadku awarii prostownika nie narażamy sie na uszkodzenia elektroniki auta, oczywiście sa prostowniki niby bezpieczne którymi możemy ładować aku podłączony do instalacji, ale według mnie to metoda z odłącz\onym aku jest 100% bezpieczna. I niech mi nkt nie mówi, że odłączenie akumulatora niesie za sobą jakieś negatywne skutki, jedynie zeruje nam się licznik przebiegu dziennego i zegar, niekiedy należy wpisac kod do radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności