Skocz do zawartości
Sachemek

Z zaprzyjaźnionego działu VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oraz smacznego jajka

 

Panowie, proszę nie krytykujcie mnie, że nie ten model auta. Tak wiem, jednakże ten sam producent i rozwiązania są podobne. Poszukuję paru istotnych informacji. Uważam za bezsens zakładanie konta na witrynie poświęconej dokładnie temu modelowi. Nie wynika to z mojego lenistwa, lecz chęci rozwiązania problemu.

 

Panowie krótko zwięźle i na temat. W 2003 roku razem na spółkę z rodzicami kupiłem z salonu Volkswagena Golfa IV. W zeszłym roku jakieś .... podprowadzili mi auto. Po zorganizowanej akcji znalazło się po 8 dniach od kradzieży. Wszystko było by ok jednakże zdążyli już je trochę zdekompletować. Skradziono mi:

- maska silnika,

- prawe przednie i tylne drzwi,

- troszeczkę części z pasa przedniego plus reflektory,

- kierownicę z ESP czyli poduszka plus elekronika sterująca

- radio Gamma V,

- sprężarkę klimatyzacji.

 

Do wewnętrznych braków zaliczam skradzione:

- pasy bezpieczeństwa przód prawy i lewy,

- sensory uderzenia bocznego przód i tył

- manetki (przełącznik zespolony).

 

Mając sentyment do tego auta zawziąłem się i postanowiłem przywrócić auto do stanu fabrycznego. Oczywiście trochę mi to zeszło bo z blacharki - na przykład nie chciałem malować tylko kupić odrazu pod konkretny kolor. Bez problemu (rozłożone w czasie) dostałem drzwi oraz maskę. Resztę w miarę kompletuję. Na dzień dzisiejszy do końca zostało mi już niewiele. Pozostało kupić sprzężarkę klimatyzacji oraz no właśnie oraz... Utknąłem z airbagiem. Dowiedziałem się poprzez serwis Skody co nieco o elementach airbagu. Co niektóre prawie niemożliwe do kupienia (mam na myśli używane sprawne czujniki zderzenia). Jeśli chodzi o poduszki to już mam wszystkie w komplecie (kierowcy, pasażera oraz pasy bezpieczeństwa). Problem polega na tym, że nie wiedząc nic o sterowniku airbagu kupiłem taki który miał zakodowane 6 poduszek. Czyli kierowcy, pasażera, obustronne w fotelach oraz kurtyny. Ja od nowości miałem tylko 4 poduszki wraz z pasami. Panowie teraz treściwe pytanko - czy da się w jakikolwiek sposób zakodować ten sterownik z innymi sensorami bocznymi i bez kurtyn? Nadmieniam, iż wykorzystana informacja nie będzie służyć żadnemu oszustwu bądź celowemu wprowadzaniu w błąd. Wykorzystana będzie tylko i wyłącznie do moich potrzeb.

Według serwisu Skody powinno być:

- sensory przód - 6Q0 909 606 K,

- sensory tył - 1C0 909 606C,

- sterownik 1C0 909 605F VW61 0101 0001 Index na obudowie 1

a mam:

- sensory przód i tył 6Q0 909 606, choć wtyczki z tyłu nie pasują do tych sensorów,

- sterownik jak powyżej bez zmian.

 

Co może być przydane to:

- Voklswagen Golf IV, 2003, benzynka, 1.6 16V, BCB

 

Za chęci i pomoc dziękuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności