Skocz do zawartości
comingsoon

[żarówka] problem z wyjęciem

Rekomendowane odpowiedzi

witam

otóż mam problem dziś przepaliła mi się zarówka w przedniej prawej lampie ;/ z tego co zajrzałem chyba nie da się jej wymienić bez wyjęcia? co muszę zdemontować by mieć dojście to tej zarówki. szczerze przyznam nie wiem nawet jaka tam siedzi ;/ rzecz w tym iż mam jakieś przetwornice zamontowane... ok do sedna wygląda to tak:

 

[ATTACH=CONFIG]117660[/ATTACH]

 

co muszę zdjąć by móc wyjąć żarówkę ? przedni grill a potem lampe?? ma ktoś może instrukcję jak to zrobic (nie chce za bardzo prowadzić do mechanika bo pewnie za samą robotę wykasuje mi z 150 złociszy;/ )

 

natomiast przetwornica wygląda tak:

 

[ATTACH=CONFIG]117661[/ATTACH]

 

yyy szczeże nie wiem co tam siedzi w lampie więc nawet nie wiem jakie żarówki czy żarniki zamówić może ktoś będzie wiedział jeszcze zanim uda mi się wyjąć tą nieszczęsną żarówke ;/

 

prosiłbym moderatora o pozostawienie tematu byłbym bardzo wdzięczny (ew. później gdy otrzymam odpowiedz przeniesiecie do kosza) z góry dzięki za konstruktywne odpowiedźi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co muszę zdjąć by móc wyjąć żarówkę ?
jak są ori xenony trzeba zdjąć zderzak. Edytowane przez skrzypek1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczeze nie wiem... na reflektorze sa oznaczenia vw wiec ori jest ale co to za lampy yyy nie wiem, przetwornice wskazuja ze to chyba ori zestaw nie jest na przetwornicy jakis napis canbus duo O.o bynajmniej reki tam nie wsadze :x zdecydowanie jest to taki reflektor z wygladu:

 

[ATTACH=CONFIG]117699[/ATTACH]

 

wiem jestem ciemny ale no coz nie orientuje sie w tych sprawach, jestem wstanie w domowych warunkach zdjac sam zderzak i wyjac ta lampe?

 

przetwornice to chyba takie sa tam:

[ATTACH=CONFIG]117700[/ATTACH]

 

to wychodziloby ze to sa hidy (na ktorych chyba bez spryskow ani poziomowania nie powinno sie jezdzic :wmorde: ) tylko czu tam jest h7 o jakiejs barwie czy co :wmorde:

na lampie jest napis h7 ale na przeteornicach napis ze 35W a jak szukam na alledrogo to same szity znajduje nie ma philipsa albo osram sam juz nie wiem

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

znalazlem juz temat z demontazem

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/90276-Demontaż-lamp-przednich

 

ogolnie to chyba jednak nie na moje sily ehh a chcialem dowiedziec sie wczesniej co tam siedzi zeby zamowic na alledrogo a tak 2 razy rozkrecanie bedzie u jakiegos mechaniora :wmorde

Edytowane przez comingsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alr to w sumie wyjme lewa i sprawdze co tam siedzi i zamowie tylko jak wyjac zarowke z klosza, ja sie jakos okreca czy co jak zdejme ta gumowa oslone?... jak nie zdaze przed swietami to zonk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak są ori xenony trzeba zdjąć zderzak.

Bez tego się nie obejdzie , cała reszta opisana na forum musisz poszukać ;) , na szybko temat o żarówkach/palnikach xeno : http://forum.vw-passat.pl/threads/66290-%C5%BCar%C3%B3wki-do-b6?highlight=palnik

Temat kosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz jednak ciemnota ludzka nie zna granic :wmorde XXI wiek a ja nie wiem jak wyjac zarowke i co tam siedzi :wmorde

sporo tematow poczytalem sprobuje pozniej to ogarnac niby jedne sa przekrecane inne na wcisk, pokombinuje z lusterkiem moze cos tam dojrze. lampy sa ori vw, ale przetwornice juz dokladane hmm to tan powinno siedziec D2S tak? nie zadne h7 bo brak mi juz slow :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no coz jednak ciemnota ludzka nie zna granic :wmorde XXI wiek a ja nie wiem jak wyjac zarowke i co tam siedzi :wmorde

sporo tematow poczytalem sprobuje pozniej to ogarnac niby jedne sa przekrecane inne na wcisk, pokombinuje z lusterkiem moze cos tam dojrze. lampy sa ori vw, ale przetwornice juz dokladane hmm to tan powinno siedziec D2S tak? nie zadne h7 bo brak mi juz slow :wmorde

 

najprościej dla laika to zacząć od oznaczenia lampy, w ori powinno siedzieć to co jest wybite na lampie... jak jest bite H7 to powinno siedzieć H7, jak są oznaczenia ksenona to powinien siedzieć ksenon, jak siedzi niezgodnie z oznaczeniami na lampie to znaczy że były robione przeróbki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^

oj no tyle to wiem

reasumujac

to ze lampy sa ori to wiem

to ze byla jakas przerobka tez poniewaz przetwornice byly na 100% dokladane

pytanie co tam siedzi za zarowka :wmorde

 

 

tak na przyszlosc jakby sie okazalo ze jednak jest zarnik jakis d2s to jest ktos na forum co sprzedaje lub ma ktos zaufane zrodlo na alledrogo abym nie zakupil jakis chinioli:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w swoim drugim poście piszesz, że na lampie jest napis h7, więc to nawet jak to są ori lampy to nie do ksenona tylko do halogena, więc jak jest przetwornica to pewnie wsadzony jest chiński hid. Raczej nikt by się nie bawił z montażem oryginalnego ksenona vw do nieprzystosowanej lampy tylko jakby wymieniał na ori to łącznie z reflektorem.. więc wychodzi na to że albo przetwornice won i powrót do h7 albo jednak żarniki chinole..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak myslalem :/ no coz bede musial sie rozejrzec za czyms innym odnosnie lamo poki co jesli beda chinole to takie wsadze lecz przegladu w listopadzie i tak nie przejdzie O.o

wydaje mi sie ze tam sa wsadzone wlasnie h7 hidy. okaze sie.

 

a tak na marginesie gdybym zdecydowal sie na zakup nowych lamp wraz z drl o takie:

http://allegro.pl/lampy-nowe-vw-passat-b6-05-10-daylight-black-fk-i4036814600.html

 

czy montaz tego stanowi problem? w koncu drl musza byc jakos uruchamiane, czy koduje sie je na tryb auto co wiaze sie ze zmiana modulu? (jesli teraz mam pokretlo bez)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie te lampy... koło mnie jeździ pasek z czymś podobnym, i to drl to jakaś pomyłka, diody marne ledwo widać, moje zwykłe postojówki w5w lepiej widać niż te drl.

 

jeśli mogę coś doradzić (widzę ze rozważasz powrót do h7) kup dobre żarówki i ustaw dzienne na nich ze zmniejszona mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uporałem się z wyjęciem. Oblukałem sobie lustereczkiem i poszło pięknie i moim oczom ukazały się piękne HIDy :sese2

no cóż największy hit iż u mnie w mieście nigdzie tego nie mogłem kupić :wmorde tak więc jestem teraz niczym jednooki bandyta...

w sobotę chyba zdemontuję przetwornicę i powrócę do H7 zwykłych ponieważ na hidach bez sprysku i poziomowania i tak mi przeglądu nie przejdzie :wmorde

temat można do kosza dać ;)

dziękuję za odpowiedzi. co do żarówek H7 jakie wybrać rozejrzę się po forum pewnie jakies opinię znajdę które są godne polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość medyk88
czyli tak jak myslalem :/ no coz bede musial sie rozejrzec za czyms innym odnosnie lamo poki co jesli beda chinole to takie wsadze lecz przegladu w listopadzie i tak nie przejdzie O.o

wydaje mi sie ze tam sa wsadzone wlasnie h7 hidy. okaze sie.

 

a tak na marginesie gdybym zdecydowal sie na zakup nowych lamp wraz z drl o takie:

http://allegro.pl/lampy-nowe-vw-passat-b6-05-10-daylight-black-fk-i4036814600.html

czy montaz tego stanowi problem? w koncu drl musza byc jakos uruchamiane, czy koduje sie je na tryb auto co wiaze sie ze zmiana modulu? (jesli teraz mam pokretlo bez)

ledy w tych lampach są jako pozycje o dziwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności