Skocz do zawartości
kris87

Zły kąt wtrysku silnik AHU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wymieniałem rozrząd w mojej audi z silnikiem ahu,założyłem pasek tak samo jak założył poprzedni właściciel.Teraz powstał problem ponieważ wychodzi na to że jest chyba przestawiony rozrząd o jeden ząbek.Podłączyłem vaga i nie da rady ustawić prawidłowego kąta wtrysku,chyba że się mylę.Proszę kolegów zerknąć na zrzuty z vaga i wyrazić swoją opinię o problemie.Auto chodzi normalnie,ma moc,jak zimny to trochę ciężej pali.vag3.jpg

vag1.jpg

vag2.jpg

Edytowane przez kris87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź rozrząd, czyli w skrzyni w otworze ma być na kole zamachowym widoczna kreska idealnie na środku otworu, pompa ma być blokadzie i wałek równolegle do płaszczyzny głowicy. Takie ustawienie rozrządu daje punkt "zero", z którego dopiero przyśpiesza się wałek w celu ustawienia prawidłowego kąta wtrysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem ale dziękuje.Rozrząd założony prawidłowo,okazało się że za słabo pompą regulowałem,teraz jest ok audiczka śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pomocy,regulowałem kąt wtrysku i przy dokręcaniu śruby pod kołem została nasadka i nie zauważyłem tego potem przekreciłem i usłyszałem dzwięk metalu i zaraz odpuścilem.Wyjąłem końcówke,która lekko skaleczyła oczko w kole.Ponownie przekręciłem kluczykiem i znowu ten dzwięk więc tak to zostawiłem.Chyba coś się przestawiło.Co zrobić i czy nie uszkodziłem czegoś w silniku? Można holowac samochód do mechanika w takim wypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności