Skocz do zawartości
aro76

1,8 T (150km) swap 1.8T(180km)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie zastanawiał sie ktos nad swapem silnika a moze czesci podzespołów z silnika audi TT 180km ,może ktoś już to zrobił z tego co znalazłem jak na razie to różnica wtryskiwaczy 271ml - 310ml. Moze ktos powie mi czy jest sens sie w to bawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Audi TT silniki siedzą poprzecznie wiec dużo więcej zabawy ze swapem. Chcesz to robić na większej mocy czy padł Ci silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerzuć wtryski z APY, turbine i zrób soft... taniej i lepiej na tym wyjdziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przerzuć wtryski z APY, turbine i zrób soft... taniej i lepiej na tym wyjdziesz...

dzięki chyba tak zrobię

 

W Audi TT silniki siedzą poprzecznie wiec dużo więcej zabawy ze swapem. Chcesz to robić na większej mocy czy padł Ci silnik?

silnik chodzi jak najlepiej tylko parę kucy więcej dobrze miec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki chyba tak zrobię

Z tego co się orientuję na customowym setupie APY jest osiągalne ok 250KM ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
silnik chodzi jak najlepiej tylko parę kucy więcej dobrze miec

Do max. 200KM wystarczy Ci seryjne turbo i seryjne wtryski. Chyba, że mierzysz w większe moce to wtedy podstawa to:

1.Wtryski,

2. Turbo,

3. Przydałby się FMIC bo seryjny ICek jest za cienki, a za nim sztywny TIP.

4. Usunięcie kata i coś w zamian np. DP

Niestety zabawa kosztuje ;) i jeżeli bierzesz pod uwagę pozycję 1 i 2 to 3 i 4 są niemalże konieczne no chyba, że kleisz gówno do mazi. Ponadto kupić używane turbo i mieć pewność, że będzie OK to też nie lada ryzyko. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do max. 200KM wystarczy Ci seryjne turbo i seryjne wtryski. Chyba, że mierzysz w większe moce to wtedy podstawa to:

1.Wtryski,

2. Turbo,

3. Przydałby się FMIC bo seryjny ICek jest za cienki, a za nim sztywny TIP.

4. Usunięcie kata i coś w zamian np. DP

Niestety zabawa kosztuje ;) i jeżeli bierzesz pod uwagę pozycję 1 i 2 to 3 i 4 są niemalże konieczne no chyba, że kleisz gówno do mazi. Ponadto kupić używane turbo i mieć pewność, że będzie OK to też nie lada ryzyko. ;)

jeżeli nawet zrobię tak jak mówisz to dochodzi kolejna pozycja hamulce zeby bylo czym to zatrzymać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki większa moc to większe przyspieszenie. Jaka to różnica czy hamujesz autem o mocy 150KM z 200km/h czy tym samym autem o mocy 200KM z 200km/h?? ;)

PS. Zapomniałem wspomnieć o sprzęgle. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtryski 320 i osiągasz max ze swojej k03 przy dobrych wiatrach 200-205 km zalezy od stanu turbiny, oczywiście zostawiając seryjny cooler w lato będzie mniej koników bo ta mała turbina robi upał w dolocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam turbo od BEX-a, wtryski 380 z S3, FMIC, Program do tego na 250 KM :) Śmiga aż miło, a turbo nie jest jeszcze mocno przeciążone xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz powiedzieć mi numery wtrysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przerzuć wtryski z APY, turbine i zrób soft... taniej i lepiej na tym wyjdziesz...

 

turbo z APY nie pasuje do wzdłuznego - wydech patrzy w drugą strone

 

a możesz powiedzieć mi numery wtrysków

 

06a906031J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silnik BJX ( 1.8t 150km ) i orientuje się ktoś jaka jest różnica z tym który ma 225km w serii? Wiem że na pewno wtryski są inne, turbo K04, kolektor, cały układ wydechowy, ale nie wiem co z tłokami, głowicą i resztą podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności