Skocz do zawartości
Gość WojtasZ

Zawieszenie przednie firmy MEYLE dla B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jkeca

Wyłącznym dystrybutorem produktów Meyle na Polskę jest firma Auto Partner Bieruń. Osobiście slyszałem, że wahacze Meyle lepiej znoszą polskie drogi niż nawet oryginalne zawieszenie, godne polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WojtasZ

Gość który to sprzedaje opowiadał mi że ma info (ciekawe czy prawdziwe) że WV chce z MEYLE zciagnąć te zawieszenie do swoich aut. Mimo że cena wysoka to po zimie pewnie zaryzykuję :)

Może ktoś jeszcze coś napisze na ten temat i bardziej go przybliży

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Zamowilem sobie jeden wahacz z meyle zobacze co to warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć :) Właśnie jestem po diagnozie zawieszenia ... mam do wymiany w przednim zawieszeniu dolne tylne wachacze (banany) ... zapewne wybór padnie na MEYLE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WojtasZ

Dzisiaj się dowiedziałem od mojego mechaniora że ponoć gdzies w Poznaniu facet regeneruje elementy zawieszenia i daje na to gwarancje. Ma dość dobrą opinię że są wytrzymalsze i ludziska są zadowoleni.

Mechanior mówił że ma jeden komplet do regeneracji i wyśle, zobaczymy co z tego wyniknie.

Jak bedę coś więcej wiedział to napiszę

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Jak chcesz sie zabic to zakladaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WojtasZ

Czy ja napisałem że chce to założyć. Podałem to jako ciekawostkę ... ale swoją drogą dlaczego ludzie są zadowoleni ... coś w tym jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i wreszcie się wypowiem. :)

Miałem jakieś tam końcówki tej firmy w corsie, padaka. Mechanik jak mi robił zawieszenie w passku wspomniał o końcówce jednej bo tylko ona została do wymiany a więc kupił meyle..... Po dwóch tygodniach założyłem TRW bo meyle szlag trafił :( TRW - 60 pln, meyle 25 pln.

 

A za meyle pies teraz sobie lata i nawet mu się spodobała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WojtasZ

Być może te ich wzmocnione zawieszenia to tylko marketingowa ściema

Temat podniosłem bo miałem nadzieję że ktoś już je przetestował i się wypowie.

Mnie niestety czeka wymiana zawieszenia i chcę wybrać coś sprawdzonego żeby co chwila nie latać do mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj starszy jak kupil passata to po pol roku padly mu wahacze (mechanior mowil ze byly regenerowane), szczescie ze jeden pekl na drozce osiedlowej przy predkosci ok 20km/h a nie na trasie, nigdy nie brac czesci zawieszenia i hamulcow po regeneracji - toz od tego zalezy wasze bezpieczenstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zdecydowałem się kupić firmy LEMFORDER ... podobno takie są w oryginale montowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja pojechalem na szrot kupilem uzywki, do dzis dnia smigaja, tydzien temu auto przeszlo MOT (przeglad) i wszystko ok. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

W mojej A4 starej i teraz w nowym Pasku na oryginale bylo TRW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, wcześniej było TRW. Teraz jest LEMFOERDER. Nie opłaca się oszczędzać, naprawdę. Jak robicie zawiechę przód, to tylko LEFOERDER (komplet około 1900-2000 zł), do tego amory SACHS, poduchy pod amory również LEMFOERDER, ewentualnie gumki od stabilizatora też LEMFOERDER i już!

Sprawdzone, POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Jak kupujesz Meyle to za bardzo nie oszczedzasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss_34

ja zakladalem wahacze u siebie w BMW E39, juz 20 tys km i nic, a one sa drogie i bardzo dobre, a nie tanie, 2 szt. (jedno koło) prawie 600 zł...dobrze, że do Passata żony wahacze sa tańsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzewam kotleta :)

Jeździ ktoś na Meyle HD ? Podobno jakaś ulepszona konstrukcja, mówią, że jakościowo jak Lemforder...

Niedługo będę chciał zmienić lewe dwa górne wahacze, zapewne kupię LMO.

Ale sprzedawca w sklepie polecał, ponoć nie ma zwrotów itd.

 

LMO mam po ok. 130zł/szt a meyle hd bedzie cos koło 9zł, więc gra nie warta świeczki, ale pytam poprostu z czystej ciekawości czy ktoś to ma włożone i jak się zachowuje.

 

Pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Co sądziecie o wzmacnianych wahaczach firmy MEYLE dla B5.

 

Właśnie jestem przed wymianą zawieszenia i widzę, że ogólnie użytkownicy forum dzielą się na 3 grupy:

1. Ortodoksyjni, którzy nie biorą niczego innego pod uwagę niż Lem

2. Zwolennicy regeneracji, którzy są zdania, że zawiecha po regeneracji jest lepsza nawet od Lema

3. Umiarkowani, którzy dopuszczają stosowanie zamienników, ewentualnie rozważając Lema

 

Ja osobiście zaliczam się do trzeciej grupy i rozważam zestaw Ruvilla za ok. 950zł, Meyle za 1200zł bądź Lemfordera za ok.1500zł.

 

Jednak jedynie Meyle daje 4 lata gwarancji! Skoro producent zdecydował się na taki krok to być może ma ku temu jakieś podstawy...

 

Z tego co się orientuje Lemforder daje 2 lata gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności