Skocz do zawartości
Gość adi-000

Gdzie zamontować antenę CB w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adi-000

witam chcę zakupić radyjko CB TTI 770

i tu mam dylemat gdzie mogę zamontować antenę . nie chodzi mi o anteny na magnesie.

czy może ktoś ma jakiś patent żeby nie wiercić dziury ? może jakiś uchwyt na tylna klapę???

aha i może jeszcze ktoś napisze gdzie zamontowaliście radyjko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może jakiś uchwyt na tylna klapę???
dzwonek np. ;)

 

Wada...dość szybko rdzewieje :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki uchwyt na tylną klape tylko na masce z prawej strony zamontowany. Kabel puszczowy pod uszczelką od drzwi. Jedna wiązka kabli (anteowy + zasilający od aku) Mam tak ze 2.5 roku i gra.

 

Jutro dam zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem radyjko CB po radiem. Skoro pytasz jak zamontować, to wnioskuje ze masz sedana!! Ja wziolem magnesa i ,a, na srodku dachu, ale jak sie nie decydujesz na magnes to zastanawialem sie nad czyms w rodzaju płaskownika przykręcanego do śrub klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adi-000, zobacz jak jest u mnie (link w podpisie)

CB zamiast UKF'u a UKF na szybe - chinski badziew przyklejany - ja malo slucham radio i dlatego dla mnie to optymalne rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja wybrałem ostatecznie magnes, choć miałem też możliwość podłączenia standardowej. Domyślam się że masz sedana, więc tu chyba jedyna możliwość to uchwyt do bagażnika i wygiąć antene do tyłu tak aby przy otwieraniu nie uderzała o dach. Ja korzystam teraz z magnesówki, wygoda bo w każdej chwili można ją szybko zdemontować, choć słyszałem wiele krytycznych opinii na ich temat. Wcześniej korzystałem z obu typu anten, mocowanej z boku jeszcze przy poprzednim samochodzie i to co było uciążliwe to dłuższy demontaż więc czesto ją tak zostawiałem, a niestety już zdarzyło mi się że ktoś ją złośliwie wygiął. Jeśli chodzi o montaż radia, to zamocowałem je po prawej stronie kokpitu, przykrecając do okładziny po stronie pasażera tak że ani śladu przy demontażu nie będzie. Wydaję mi się że to najlepsze rozwiązanie, do radia masz blisko, a uchwyt na gruszkę możesz przymocować do jednej ze zbędnych zaślepek na kokpicie. Potem w razie sprzedaży samochodu można za grosze taką zaślepkę dokupić i nie będzie ani śladu. Zapraszam do mojej galerii zdjęć, tam można zobaczyć sposób montażu. I przepraszam za ich jakość, robione były w garażu;) Natomiast co do samych magnesówek, ich plusem jest to że jeśli zamontujesz ją na dachu, to on dodatkowo wzmacnia ją - tzw. odbicie od dachu powoduje poprawienie zasięgu. Pozdrawiam i życzę powodzenia:)

Arek :vw:

Edytowane przez ArekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie mogę zamontować antenę

 

Na samochodzie :)

 

czy może ktoś ma jakiś patent żeby nie wiercić dziury ?

 

W miejsce anteny FM a do radia wewnętrzną

 

aha i może jeszcze ktoś napisze gdzie zamontowaliście radyjko

 

Jest w tym dziale temat " gdzie macie radia" czy jakoś tak, przejrzyj go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi przyszlo do glowy jeszcze, to zawsze mozesz zdemontowac oryginalna antene radiowa i zamiast niej dokupic CB, o wygladzie bardzo zblizonym do radiowej. Sa one nieco drozsze, ale efekt bylby chyba niezly. I wtedy wystarczy dokupic spliter i na jednej antenie od CB korzystac i z radia CB jak i zwyklego FM. Ja w poprzednim aucie taki patent zastosowalem i bylo calkiem niezle. A sam spliter kosztuje ok 60 zl jak dobrze pamietam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olo6

najlepsza porada kolegi Arka to miejsce montażu cb - też tak mam. Co do anteny to również tylko magnes - antena 115cm Little Will nie spada przy 200km/h. Do eksploatacjii w warunkach drogowych bez zarzutu. U mnie z radiem cobra. Jedyna modyfikacja to dodatkowa masa do słupka tylnego z oplotu anteny. Wszelkie inne wiercenia dziur i zamiany anten to w/g mnie mnożenie problemów. Aha jeszcze naklejka przezroczysta na dach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patryyyk
antena 115cm Little Will nie spada przy 200km/h.

ML 145 z magnesem 120mm nie spada przy 210 km/h :D

 

ja polecam miejscówe pod kierownicą w miejscu na instrukcję obsługi, a antenke wypuścić z bagażnika, coby kable się nie miotały po całym aucie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
antena 115cm Little Will nie spada przy 200km/h.

 

ML 145 z magnesem 120mm nie spada przy 210 km/h :D

 

Mam pytanie: Gdzie można w Polsce z taką prędkością pojeździć, będąc człowiekiem o zdrowym umyśle, za granicą też chyba niewiele miejsc ...

IDIOTóW jeżdżących z taką prędkością w terenie zabudowanym nie liczę.

 

Z tego co ja się orientuję to każda antena magnesowa utrzyma się na dachu - no chyba że ktoś chce konkurować z odrzutowcem ...

 

Podczas jazdy antena będzie się stopniowo uginać i magnes musi ją utrzymać, więc stwierdzenie że moja antena trzymała się przy 210km/h jest nie wiem pochwałą anteny czy braku odpowiedzialności.

Ważniejsze jest jak magnes wytrzymuje szarpnięcia, mam na myśli zawirowania jakie powstają podczas wymijania ciężarówki - tu potrzeba o wiele większej siły.

 

Pozdrawiam i szerokości

przyczepności też ...

 

PS

I pamiętać należy o jednym - CB sprawia że możemy być bezkarni ale nie zwalnia nas to z myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CB sprawia że możemy być bezkarni ale nie zwalnia nas to z myślenia.

 

kdjk, wielka piątka :ok::vw::vw::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Waldii

Witam :vw: Kolega Patryyyk ma racje to co napisal jest najlepszym wyjsciem na zamontowanie radyjka i antenki :ok: Powiem tak nawet przy 220 :] przy najdluzszej antenie wszystko jest ok mi sie nie odkleił magnes hehehe POZDRO :ok: SB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

A ja koledzy widze, ze wasze paski sa piekielnie szybkie :rotfl: Szczegolnie motorem 115km uda sie wycisnac 220km/h... Chyba z gorki i przy wietrze w plecy :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Waldii
:vw: Kolego Krawcol mozemy sie zalozyc ze pasek 115km wyciagnie 220... Powolutku powolutku ale sie da sam sie przekonalem ... Pozdro... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Waldii, przejedz sie jeszcze raz z predkoscia 220km/h (wg licznika) i sprawdz odczyt predkosci z GPS-wtedy pogadamy :P

A teraz koniec z tym OT :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CB mam jak patryyyk bo było mało miejsca (głębokość) pod radiem,jest oki. Antena ml145 siro stoi w lewym tylnym narożniku(Variant),kabel z bagażnika poprowadzony (wciśnięty)zlewej strony pod podsufitkę i sprowadzony w dół uszczelką drzwi do wnęki bespiecznikowej idalej do CB. Kabel jest całkowicie niewidoczny. UWAGA kabel musi być wymieniony bo żadna antena ni ma go w wystarczjącej długości(u mnie ok.5,4m). Pozdrawiam i życzę szerokości. :vw::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności