Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Po 5 latach pasek powinno się wymienić bez względu na przebieg. Guma parcieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po 5 latach pasek powinno się wymienić bez względu na przebieg. Guma parcieje

Dobrze napisane, ja w swoim cbab z 2009 wymieniałem jeszcze oryginalny pasek niecały miesiąc temu po 156 tys i miał dwa takie oto pęknięcia:

20170507_134010.jpg

Więc chyba lepiej wymienić wcześniej niż czekać do tych 180 tys czy tam 210, ale jak kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór EGR wymieniałem ostatnio przy ori przebiegu 229 tyś. wymiana faktycznie kilkanaście minut. Osobiście wybierałbym wersję 170 mały wirus i masz prawie 200 KM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słyszałem jak ktoś w Krakowie w aso vw za kompletną diagnostykę przed zakupem zapłacił 600 zł. Podobno sprawdzali stan wtrysków czy nie leją, stan filtra dpf itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tego śmiecia to gorzej niż chińszczyzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry dział, bo pytanie dotyczy vw cc 2013. Zauważyłem, że jadąc z prędkościami powyżej 200 km/h zaczynają rozmazywać wycieraczki tak jakby nie miały dobrego docisku do szyby. Wymieniłem na nowe oryginalne i w zasadzie jest to samo, powyżej 200 km/h zaczynają lekko mazać a powyżej 230 km/h właściwie nie mam wycieraczek bo w ogóle nie ściągają kropli deszczu jedynie je lekko rozmazując. Jak jeździłem b8 to tego nie było i nie wydaje mi się aby to było normalne. Czym to może być spowodowane? Docisk, mocowanie? Na pierwszy rzut oka cały mechanizm jest sprawny ale od 220-230 km/h lepiej nie da się używać wycieraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej złośliwie - nie ten temat.

Bardziej złośliwie - jeździć wolniej.

 

Zaś na poważnie - teoretycznie ramiona (docisk) zużywają się więc mogą dawać taki efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to dobry dział

 

Nie ten

 

 

 

 

 

 

Wymieniłem na nowe oryginalne i w zasadzie jest to samo, powyżej 200 km/h zaczynają lekko mazać a powyżej 230 km/h właściwie nie mam wycieraczek bo w ogóle nie ściągają kropli deszczu jedynie je lekko rozmazując.

 

Bez obrazy ale czy choć trochę myślący człowiek jeździ z takimi prędkościami w czasie deszczu :wmorde

Edytowane przez truna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#up a co w tym złęgo bo nie rozumiem ? wg mnie to normalne, nienormalne to zamulać autostrady i w sumie rozumiem też twój wpis bo wiem że to ty jeździsz 100 na lewym.

 

co do wycieraczek to efekt tej szyby ostro posadzonej w natarciu, pasek nie jest autem opływowym i szyba robi największy opór w tym modelu a co za tym idzie wycieraczki są niewydolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sumie rozumiem też twój wpis bo wiem że to ty jeździsz 100 na lewym.

 

 

To bardzo mało wiesz

 

 

nienormalne to zamulać autostrady

Racja. Jestem za zbieraniem prawa jazdy za takie zachowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w paranoje. Polskie autostrady to patologia - albo jadą lewym pasem 89 km/h (bo 90 to już za dużo) albo zapi***ą 200+ i mrugają długimi 5 cm od Twojego tylnego zderzaka. Czekam na wprowadzenie przepisu minimalnej odległości od auta jak w Niemczech.

 

Moim zdaniem normalne prędkości na stradę to 130-160 - i taka powinna być dozwolona prędkość.

 

Tak czy inaczej to mocny OT w temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Polskich autostradach i ekspresówkach to jeszcze i tak jest w miarę dobrze. Choć kiedyś też sądziłem że jeździmy strasznie. Zdanie zmieniłem jak Jechałem kilka razy przez Węgry. Tak jak oni tam blokują lewy pas to u nas się spotyka tylko jak jest baaardzo duży ruch i jedzie auto za autem. Madziar jak widzi z pół kilometra że jedzie 5 km/h szybciej od auta poprzedzającego zjeżdża na lewy i ma w d. że jedziesz sporo szybciej od niego. Ale to nie wątek na takie żale. :cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz temat wątku bo już się pogubiłem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jesteście w stanie wypowiedzieć się na temat Passata CC 2.0 tdi-cr 170km rocznik około 2010 ze skrzynią DSG i napędem na 4 buty(tu juz się nie upieram - rozważam opcję przednionapędowej wersji), kilka pytań odnośnie tego modelu: jak sami ocenilibyście ten wybór? na co zwracać uwagę przy zakupie? jakie są słabe punkty tego auta? do posiadaczy, jakie są odczucia w związku z tym autem? wszystkie rady i propozycje mile widziane,

zakładam że w tej cenie dostanę samochód z przebiegiem około 150-200tyś, czy to dużo dla powyższego motoru? jakie naprawy najprędzej będą mnie czekać przy takim przebiegu? na jakie wymiany części zwracać uwagę przy takim przebiegu - co powinno być już wymienione? wszystkie przydatne informacje mile widziane

z góry wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w najbliższych dniach czeka mnie trudna - jak dla mnie decyzja, wybranie i kupno auto. Mam upatrzone dwa modele Passata wersja B6 tylko z różnymi silnikami i roczniki różne.

1) 2007r., 2.0 Diesel, 170KM, przebieg: 278k w kombi ze skrzynią automatyczną DSG w wersji highline. Auto ostatnio miało wymienione, łożyska kół tylnych oraz żarniki xenonowe na oryginalne

2) 2006r., 2.0 Diesel, 140KM, przebieg: 240k w kombi ze skrzynią automatyczną DSG też w wersji highline.

 

Po którym silniku mogę spodziewać się dłuższej eksploatacji teoretycznie (praktycznie różnie bywa - zależy od dbania o auto). Codzienna jazda to ok. 13km do pracy po mieście w jedną stronę, weekendowo dłuższa trasa.

 

Pozdrawiam,

:help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trasa taka jest za krótka na opłacalność diesla ale to już Twój wybór. Z tego co podajesz to nawet 10.000 rocznie nie zrobisz.

 

Z tych dwóch wybrałbym tego pierwszego - nowy rocznik mimo nie wiele większego przebiegu. I nie chodzi tu mi o sam fakt rocznika tylko w 2.0 TDI jakoś się utarło, że im nowszy tym lepszy (jeśli chodzi o komponenty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

jesteście w stanie wypowiedzieć się na temat Passata CC 2.0 tdi-cr 170km rocznik około 2010 ze skrzynią DSG i napędem na 4 buty(tu juz się nie upieram - rozważam opcję przednionapędowej wersji), kilka pytań odnośnie tego modelu: jak sami ocenilibyście ten wybór? na co zwracać uwagę przy zakupie? jakie są słabe punkty tego auta? do posiadaczy, jakie są odczucia w związku z tym autem? wszystkie rady i propozycje mile widziane,

zakładam że w tej cenie dostanę samochód z przebiegiem około 150-200tyś, czy to dużo dla powyższego motoru? jakie naprawy najprędzej będą mnie czekać przy takim przebiegu? na jakie wymiany części zwracać uwagę przy takim przebiegu - co powinno być już wymienione? wszystkie przydatne informacje mile widziane

z góry wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam wszystkich!

Znajomy ma coś takie właśnie rocznik 2011 buda b7 i sobie chwali z napraw jaki robił to w skrzyni dsg jest jakiś jakiś czujnik temp bo auto się nie nagrzewało. No i standardowo olej filtry, olej w haldeksie i rozrząd. Spalanie na poziomie 8 l. Miałem okazję parę razy z nim jechać jako pasażer i kierowca i żałuję że nie posiadam u siebie dsg. Bardzo fajna sprana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i o drogę pytam. Planuje zakup Passata z rocznika 2006-2007, padło na 1.9tdi. Pytanie moje brzmi, jak wygląda wymiana zegarów na FIS? Na alledrogo widzę większość z oznaczeniem ,że dla 2.0tdi. Forumowa wyszukiwarka nie naprowadziła mnie na odpowiedź. Podziękował

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że jak zaczęli montować białe zegary to przestali montować 1.9TDI. Ponoć nie dawały rady jak na testach wciskali gaz w podłogę :bezzebow

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie dlatego, że jak zaczęli montować białe zegary to przestali montować 1.9TDI. Ponoć nie dawały rady jak na testach wciskali gaz w podłogę :bezzebow

Czyli nie? A szkoda.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności