Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Ta navi na zdjęciu to moim zdaniem rns315 bo so trzy pokrętła ale może się mylę ?

Panowie w komisie wciskają mi kit ze to rns510 ale z tego co zauważyłem to w 510 są tylko 2 pokrętła po bokach także proszę o odpowiedź tych co mają navi jaka to jest na zdjęciu.

Dzięki volkswagen-passat-cc-saloon-2-0-gt-tdi-170-4dr-d936d440e891c8d755a60051581b5dbe-640x480.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie w komisie wciskają mi kit ze to rns510
:wmorde

To tyle komentarza. Panów z komisu odeślij do googla.

Na fotce jest RNS 315.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze chociaz, ze nie wmawiaja Ci, ze auto, ktore chca Ci wcisnac to Phaeton, skrzynia to DSG, a rocznik produkcji to 2014 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadać se mogą a ja swoje wiem i google tez wie ha ha.

Wogóle specjaliści od aut niemieckich ale nie od vw chyba.tak jest jak się kilka srok za ogon chce chwycić chyba tak to się mówi ?

No nic szukam dalej ale pojechać obejrzeć pojadę bo akurat mam po drodze w czwartek.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie do kolegi sprowadzającego auta z włoch: "dlaczego on nie chce zaryzykowac swojej gótówki na zakup tego auta??"

czasy zaliczek juz sie dawno skończyły. Decyzje o zakupie podejmujesz u siebie na podwórku lub w pobliskiem ASO na podstawie pomiarów i opinii fachowców a nie ze zdjęć.

 

Na sympatii.pl co druga jest długonogą blondyną z biustem DD i wagą do 50kg a na żywo.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Wyprowadzamy się na stałe do anglii, i chce tam kupić passata B6 albo B7 kombi, tylko i wyłącznie TDI.

Przegladajac ten temat, masakrycznie urusł, zatem może uda się zebrac informacj e wjednym poscie :)

 

Slyszalem ze 2.0 B6 bardzo wadliwe, jakas historia z wtryskami... hmm ?

 

Prosze dajcie informacje co do silnikow B6 i B7 kombi 1.9 oraz 2.0 TDI ktore silniki sa ok, które wadliwe, i co sie dzieje z tymi wadliwymi ?

 

Z gory dzieki z informacje, spokojnego popołudnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej

 

Wyprowadzamy się na stałe do anglii, i chce tam kupić passata B6 albo B7 kombi, tylko i wyłącznie TDI.

Przegladajac ten temat, masakrycznie urusł, zatem może uda się zebrac informacj e wjednym poscie :)

 

Slyszalem ze 2.0 B6 bardzo wadliwe, jakas historia z wtryskami... hmm ?

 

Prosze dajcie informacje co do silnikow B6 i B7 kombi 1.9 oraz 2.0 TDI ktore silniki sa ok, które wadliwe, i co sie dzieje z tymi wadliwymi ?

 

Z gory dzieki z informacje, spokojnego popołudnia :)

Kolego B6 polecam silnik Common rail (CR) bardzo dobre silniki i nie sprawiają problemów.

Ja osobiście ujeżdżałem B6 2.0 TDI 140 km 2009 roku i byłem z niego bardzo zadowolony,teraz ma B7 Kombi (CR) 2.0 TDI 140 km i jak na razie zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego B6 polecam silnik Common rail (CR) bardzo dobre silniki i nie sprawiają problemów.

Ja osobiście ujeżdżałem B6 2.0 TDI 140 km 2009 roku i byłem z niego bardzo zadowolony,teraz ma B7 Kombi (CR) 2.0 TDI 140 km i jak na razie zero problemów.

 

 

Hej

W B6 tez jest silnik Common Rail ? Co to jest za silnik ?

Oraz ktore silniki B6 sa wadliwe ?

 

Co do B7

Czy tam tez były przeboje z silnikiem ? Czy ten CR to jakas nowosc ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B6 po 2008 r są już cr, to 2.0 tdi cr 140 lub 170 kucy, potem ten silnik montowali w b7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B6 po 2008 r są już cr, to 2.0 tdi cr 140 lub 170 kucy, potem ten silnik montowali w b7

Po pierwsze CR były montowane już w 2008 roku, a po drugie W tymże 2008 roku równolegle montowano jeszcze silniki na starych pompkach.

W B6 tez jest silnik Common Rail ? Co to jest za silnik ?
Szukaj auta z oznaczeniem silnika CBAB,CBBB i CBAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może źle sie wyraziłem bo szybko z telefonu pisałem ale Marek wyjaśnił dokładnie , wystarczy że na pokrywkę silnika spojrzysz i jak żeberka będą ukośnie to masz CR

 

a o ile sie nie mylę to CR-ki ruszyły od września lub sierpnia 2008

 

marku a czy w 2008 równolegle montowano czy raczej to były jeszcze duże stany magazynowe naprodukowanych tych z pompkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i Kris i Marko dobrze napisali- ja tam zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B6 po 2008 r są już cr, to 2.0 tdi cr 140 lub 170 kucy, potem ten silnik montowali w b7

 

Po pierwsze CR były montowane już w 2008 roku, a po drugie W tymże 2008 roku równolegle montowano jeszcze silniki na starych pompkach.

Szukaj auta z oznaczeniem silnika CBAB,CBBB i CBAA

 

Dziekuje za informacje :)

Napiszcie jeszcze prosze o co chodzi z tymi silnikami gdzie wtryski padały, o ile padały ?

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Common_rail

Po opisie wydaje że to jakis lepszy model silnika, dobrze rozumiem ??

 

Common Raild to dalej silnik pompo diesel ? (PD) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a o ile sie nie mylę to CR-ki ruszyły od września lub sierpnia 2008
co najmniej od marca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Common Raild to dalej silnik pompo diesel ? (PD) ?

nie- CR to nowy mniej awaryjny silnik

 

chce tam kupić passata B6 albo B7

jesli myslisz o zakupie b6 lub b7 to pewnie nie bedzie to b6 stare tylko w okolicach 2009-2010- jesli tak to w ogole nie musisz sie martwic awaryjnościa silników bo Ciebie ten problem juz nie bedzie dotyczył. Bo auta z twojego targetu maja juz nowe silniki CR.

Co innego jesli chcesz kupic passata z roku 2005,6,7 to owszem poczytaj jeszcze troche na forum.

Mówiąc krótko i zwięźle- nowe silniki CR - common rail były montowane tak jak koledzy wczesniej wspomnieli ale nie zaprzataj sobie tym głowy bo i tak ta informacja ma sie nijak do tego jakie informacje uzyskasz od sprzedajacego auto bo skąd on ma wiedzieć w ktorym miesiacu było wyprodukowane jego auto.

 

Kieruj sie jedynie tym co napisali powyzej- pokrywa silnika ma mieć żeberka na bok wygięte a nie prosto.

a podstawa to wlepka we wnece koła zapasowego albo z drugiej strony ksiązki serwisowej tam jest kod silnika. Ciebie maja interesowac jedynie z czteroliterowymi oznaczeniami CBBB, CBAB, CBAA.

Nie będę pisał że to na uch słychać ktory jest PD a który CR bo widze że póki co to jak opisywanie ślepemu jak wygląda czerwony :) Bez obrazy oczywiście- żartobliwie miało być :) Posiedzisz troche w temacie i bedziesz wiedział o co mi chodziło :)

Edytowane przez bullet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie- CR to nowy mniej awaryjny silnik

 

 

jesli myslisz o zakupie b6 lub b7 to pewnie nie bedzie to b6 stare tylko w okolicach 2009-2010- jesli tak to w ogole nie musisz sie martwic awaryjnościa silników bo Ciebie ten problem juz nie bedzie dotyczył. Bo auta z twojego targetu maja juz nowe silniki CR.

Co innego jesli chcesz kupic passata z roku 2005,6,7 to owszem poczytaj jeszcze troche na forum.

Mówiąc krótko i zwięźle- nowe silniki CR - common rail były montowane tak jak koledzy wczesniej wspomnieli ale nie zaprzataj sobie tym głowy bo i tak ta informacja ma sie nijak do tego jakie informacje uzyskasz od sprzedajacego auto bo skąd on ma wiedzieć w ktorym miesiacu było wyprodukowane jego auto.

 

Kieruj sie jedynie tym co napisali powyzej- pokrywa silnika ma mieć żeberka na bok wygięte a nie prosto.

a podstawa to wlepka we wnece koła zapasowego albo z drugiej strony ksiązki serwisowej tam jest kod silnika. Ciebie maja interesowac jedynie z czteroliterowymi oznaczeniami CBBB, CBAB, CBAA.

Nie będę pisał że to na uch słychać ktory jest PD a który CR bo widze że póki co to jak opisywanie ślepemu jak wygląda czerwony :) Bez obrazy oczywiście- żartobliwie miało być :) Posiedzisz troche w temacie i bedziesz wiedział o co mi chodziło :)

 

Dzięki za wytłumaczenie i cierpliwość :)

Zatem skupiam sie tylko na auta z tymi silnikami. W UK jest fajne ze mozna sprawdzic auto (ponoc) tego susyemu jeszcze nie testowalem :)

 

 

Może znajdzie się ktoś, kto podzieli sie wrazeniami, i czy faktycznie ten system jest wiarygodny ??

https://www.gov.uk/check-mot-status

 

Tak się jeszcze zapytam, Passat to juz nie bedzie a Transporter T5 tylko wersji kombi (rodzinna)

Czy ktos sie orientuje czy tam tez sa jakies przeboje z awaryjnymi silnikami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wytłumaczenie i cierpliwość :)

Zatem skupiam sie tylko na auta z tymi silnikami. W UK jest fajne ze mozna sprawdzic auto (ponoc) tego susyemu jeszcze nie testowalem :)

 

 

Może znajdzie się ktoś, kto podzieli sie wrazeniami, i czy faktycznie ten system jest wiarygodny ??

https://www.gov.uk/check-mot-status

 

Tak się jeszcze zapytam, Passat to juz nie bedzie a Transporter T5 tylko wersji kombi (rodzinna)

Czy ktos sie orientuje czy tam tez sa jakies przeboje z awaryjnymi silnikami ?

Ja zawsze jak kupuje auto wykupuje sobie coś takiego.

HPI Check bardzo dobry system sprawdzania aut.

Ale i tak musisz uważać bo w UK też kręcą liczniki i to bardzo często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sajmon ja tez to kupuje i ostatnio sprawdzalem b7 co niby z 2011r mial 37k mil ale po sprawdzeniu wyszlo ze ma 174k mil i poszedl na ebayu za 10500 funa a mial wszystko od xenonow ,navi rns315 , skore i fotele takie jak w cc takze zgadzam sie uwazac trzeba i nie wierzyc nikomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navi juz mam rozszyfrowane ale z klimami nie do konca .dzis bylem ogladac passata z 2010r 170km z silnikiem cbbb a ze vin dekoder niedziala to mam pytanko o klime jaka to jest z dwoma pokretlami po bokach jak ta na zdjeciu ponizej.

passat clima.jpg

 

widzialem tez na innych zdjeciach ze niektore maja klime na dole z trzema pokrelami.

moje pytanie czy ta na zdjeciu to full czu pol automatyczna .jak to jest.bo navi z dwoma pokretlami to ta lepsza rns510 a z trzema to rns315 .czy z klima jst podobnie z dwoma to ta lepsza a z trzema to ta troche gorsza ???

bede wdzieczny za odpowiedz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz RCD310, czyli nie navi. Klima to climatronic - normalny automat. Chyba jeszcze grzane fotele widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności