Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

kurna następny się trafił......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko30 jak widać potrafi przeczytać więcej niż zostało napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyta między wierszami :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ktoś się pyta czy nie lepiej szukać w innych marakach to się porównuje do B6/B7 ale czy jest coś w tym złego? Nadal (jak sądzę) dyskusja ma na celu porównanie w kategorii Passat kontra reszta świata. Może dla kogoś nie będzie warto kupić VW więc założy temat o poszukiwaniu innego auta. Nie popadajmy w paranoje.

 

Wracając do tematu - w kwestii diesli VW nie jest już alfą i omegą, i można trafić lepiej zaprojektowane i wykonane silniki. Niemniej popularność TDIków pozwala wyraźnie ułatwić eksploatację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęliście porównywać fiata z cytryną, to raz. A dwa temat tego wątku jest wyjątkowo konkretny i ma pomóc w zakupie passata b6/7. Co mają do tego inne marki? Jak wiedza o zawieszeniu citroena ma mi pomóc w zakupie passata. Ja rozumiem że każdy broni swojej tezy. Ale nie popadajmy w paranoję. To jest forum passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wszystko co bym chciał napisać napisał Marek.

Więc szanowny userze miko30 (nie kolego bo wódki nie piliśmy razem) - skończ ten spam. Dałem jasne wytyczne. Jak nie zrozumiałeś to napiszę jeszcze raz - chcesz popytać o Passata B6/B7 to ten wątek jest dla Ciebie, chcesz podyskutować o wyższości zawieszenia citroena nad fiatem to poszukaj odpowiedniego tematu w OT. Niestosowanie się do nich grozi konsekwencjami. Mam nadzieje że przeczytałeś regulamin.

 

I tą kolejną agresywną wypowiedzią kończę OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej jest w silniku a nie w dwumase :wmorde

 

mało precyzyjnie się wyraziłem, mechanik w ASO mówił że jest smar w dwumasie który jak się wypali to powoduje stukanie elementów. To powinien być cytat a nie mój wymysł więc do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smar w dwumasie który jak się wypali to powoduje stukanie elementów.

:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz tak, bo ktoś to łyknie :P

 

DKZ "stuka" gdy ma luz i smary, oleje i inne silikony tego nie zmienią - każdy element sprężysty/tłumiący się zużywa więc to nic nadzwyczajnego ale nie ma to nic wspólnego z smarowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rozglądam się za pewnym egzemplarzem paska B7 i zwróciła moją uwagę oferta:

http://www.uzywane.plichta.com.pl/oferta/6875,volkswagen-passat-b7-sedan-2000-e180.

Co sądzicie o tym modelu i wiarygodności salonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzimy że to nie ten wątek. Zdjęć brak. Cena wydaje się wygórowana, a może mi się wydaje :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, powinien to puścić w poradach dot. konkretnego auta. Dzisiaj się zarejestrowałem, stąd lekkie zamieszanie. Cena trochę duża, pytanie, tylko, czy jest tak jak piszą. Zdjęcia powinny być po odpaleniu linku. Nie wiem, czy warto tyle w ogóle położyć za B7, nawet w porządnym stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem się zapytać co sądzicie o Passacie b7 3.6 300km? Głownie chodzi mi o silnik i jego eksploatacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nadszedł czas wymiany samochodu bo stary już coraz częściej sie psije.

 

wybór padł na passata b7 najlepiej z silnikiem benzynowym.

Robie bardzo male przebiegi 5km do pracy i z 30 w weekend.

 

Teraz który z nich polecacie 1.8 czy 2.0. Z tego co czytam nie ciesza sie dobra slawa.

Ale chyba nie jest tak zle z tym braniem oleju jak wypisuja.

 

Po czym poznac ktory silnik jest juz po poprawkach bo wyczytalem ze byly dwie jedna w 2011 a druga w 2013.

Z gory dziekuje za rozwianie watpliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie po roczniku produkcji samochodu/silnika (istnieje możliwość, że był wymieniany - warto oglądać wklejki na pokrywie rozrządu).

Przez cały okres produkcji oznaczenia silników 1.8/2.0 TSI się nie zmieniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej po kształcie obudowy rozrządu. Półokrągła - be, kanciasta - cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Mam pytanie czy do kwoty 50k zł jest realna szansa na kupno Passata B7 raczej silnik 2.0 TDI z wyposażenia koniecznie bym chciał: biksenon, pół skórą albo cała podgrzewane fotele przód, jeśli ciężko to ile musiał bym przygotować kasy

 

Pozdrawiam

kamyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeglądać ogłoszenia. Według mnie jest to realne dla roczników 2011/2012 sprowadzane.

 

Dolicz rozrząd, oleje, przegląd itp. wydatki na start.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pirzol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może mi ktoś powiedzieć do czego jest ten wylot z obudowy filtra powietrza albo gdzie on idzie ?? chciałem wymienić filtr, a widzę że mam urwany tą "rurkę"

 

http://www6.zippyshare.com/v/280qNa2l/file.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności