Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po sprzedaży b5FL(AWX) którym przejechałem od 180 do 340 tys bez większych awarii :)

Przymierzam sie do kupna passata B7

W gre wchodzi 1.6 tdi lub 1.4 tsi z 2013 roku ( podobno poprawiony silnik i można trafić na pasku rozrządu )

Po zmianie m.p. robię tylko 10 tys rocznie , jestem spokojnym kierowca

Co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Po sprzedaży b5FL(AWX) którym przejechałem od 180 do 340 tys bez większych awarii :)

Przymierzam sie do kupna passata B7

W gre wchodzi 1.6 tdi lub 1.4 tsi z 2013 roku ( podobno poprawiony silnik i można trafić na pasku rozrządu )

Po zmianie m.p. robię tylko 10 tys rocznie , jestem spokojnym kierowca

Co polecacie ?

 

przy przebiegu 10000 km rocznie polecam tylko i wyłącznie mocną benzynke.

:kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem e-klasse 2008/09 benzyna kompresor. Zanim kupiłem to trochę języka zasiegnalem. Tam jest ten sam problem co w passatowych benzynach. Łańcuch mniej trwały i bardziej problematyczny niż pasek. Tzn wyciągający się łańcuch.

Moim zdaniem i tak najlepsze jest common rail.

Jakoś przywykłem i patrząc po twoim 180-340 myśle ze ty tez do charakterystyki diesla.

Mój ojciec zrobił 50kkm w 3 lata wiec trochę więcej niż Ty i o niczym innym nie chce słyszeć.

Wcześniej miał Benzyne- nówkę z salonu nowego accorda 2.0i.

Płakał bo wcześniej była mocna Avensis w dieslu.

Szybko wyskoczył z nowego accorda i zakochał się w passacie z nalotem 250kkm.

Diesel jedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdecydowanie wole jeździć ropniakiem , ale do pracy mam 4 km :( wcześniej 1400km . Obecnie użytkuje żony hyundaia 1.3 bezin i na te 4 km wystarcza, ważne ze odpala i na głowę nie pada.

Zastanawiam sie co będzie tańsze w ewentualnej naprawie , plusem dla on ze ich jest więcej i podejście mam takie ze lepiej czasem kupić cały używany silnik niż regenerować stary popsuty ( zakładając najgorsza katastrofę )

Wszyscy wiemy ze epoka tanich w naprawie aut sie skończyła i benzyna już nie jest tak bezproblemowa jak kiedyś

Przypomniały mi sie czasy jak głowice w audi 80 naprawiłem za 500zł ( 100zł mechanik ,drugie tyle spawanie głowicy , planowanie za darmo w pracy , reszta to części i oleje :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów, zamierzam kupić passata b6 z roku 2008 z przebiegiem 310k km. silnik BKP, w kodach wyposażenia ma jeszcze D3X w tabeli wyposażenia ma taki zapis: D3X 4-cyl. turbo diesel eng.2.0 l/103 kw 16vtdi with pump-jet injection system base engine: t9g/tb3/tm0/tp0/tc3/td3/tq0

google przetłumaczyło to tak: D3X 4-cyl. turbo diesel eng.2.0 l / 103 kW 16vtdi z silnikiem bazowym system wtrysku pompy strumieniowe: t9g / TB3 / TM0 / tp0 / TC3 / ​​TD3 / tq0

Mam parę pytań

1. silnik BKP w tabela o silnikach mówi, że jest 8 zaworów nie ma DPF-a i są pompwtryski, czy to jest zgodne z tym kodem wyposażenia\

2. Czy przebieg 310k może dyskwalifikować auto. Nadmieniam, że auto z wiadomego źródła, pierwszy właściciel, kupiony w salonie w moim mieście serwisowany do końca w tym salonie. Wymieniana była trubina po regeneracji, dwumasa, rozrząd przy 285k km. I wiele innych. Książki i faktur jeszcze nie widziałem. Wiadomo, że auto nigdy nie uczestniczyło w żadnym wypadku. Zastanawiam się jakie bolączki wychodzą w tych autach po 300 k km.

Za wszelkie rady si sugestie z góry dziękuję.

W sobotę będę miał pełen wgląd w dokumentację tego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. BKP to 16 zaworów a nie 8. Reszta się zgadza.

2. Przy tym przebiegu wszystkie bolączki już za nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety w/w samochód nie został zakupiony przeze mnie, nie dogadaliśmy się co do ceny. :[ szukam dalej. :okulary:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika że w Passacie B7 2.0 TDI to jest minimum. 1.6 TDI jedzie dobrze ale w Golfie.

1.4 TSI jakoś nie pasuje mi do charakteru samochodu. 1.8 TSI to już inna bajka - jeździ fajnie i fajnie pije olej ( nie wszystkie ). 2.0 TSI to już mam samochód klasy Golfa GTI więc poruszamy się bardzo dynamicznie.

Najlepszy wybór to 2.0 TDI 140 albo 170 KM. Jeździłem 140 i 170 i za dużych różnic nie było ( może akurat ta 140 ma jakiś gift ? ). Ojciec miał szarego 170KM sprzedał 1,5 roku temu teraz ma czarnego 140KM która wcale nie odstaje od tej 170. Planuje sprzedać tego 140KM i przesiąść sie na B8 2.0 150 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. za kilka dni jadę oglądać a jak będzie wszystko ok. to pewnie i kupić B6 2,0 TDI CR CBAB. Z rozmowy z właścicielem wiem że usunął już Dpf i w związku z tym potrzebuję rady bo szukam po forum i nie mogę do końca odpowiedzi znaleźć. Czy w aucie po wykastrowaniu DPFa, sprawdzać komputerem coś z tą przeróbką związanego? Chodzi mi o to, czy są jakieś miejsca w VCDS gdzie warto zajrzeć w takim aucie. Jedzie ze mną szwagier co trochę temat diagnostyki kompem ogarnia jednak nie miał do czynienia z takim po usunięciu dpfa i nie bardzo wiemy co logować by ewentualne błędy wychwycić. Drugie pytanie: jak duża różnica konstrukcyjna jest między CBAB a CBBB? Poza mocą oczywiście. Pytam, bo w okolicy tego pierwszego właśnie pojawił się ten mocniejszy i niestety nieco droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ci "cwaniacy" kastrujacy samochody z DPF wczesniej chyba zostali wykastrowani z mozgow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z moich doświadczeń wynika że w Passacie B7 2.0 TDI to jest minimum. 1.6 TDI jedzie dobrze ale w Golfie.

1.4 TSI jakoś nie pasuje mi do charakteru samochodu. 1.8 TSI to już inna bajka - jeździ fajnie i fajnie pije olej ( nie wszystkie ). 2.0 TSI to już mam samochód klasy Golfa GTI więc poruszamy się bardzo dynamicznie.

Najlepszy wybór to 2.0 TDI 140 albo 170 KM. Jeździłem 140 i 170 i za dużych różnic nie było ( może akurat ta 140 ma jakiś gift ? ). Ojciec miał szarego 170KM sprzedał 1,5 roku temu teraz ma czarnego 140KM która wcale nie odstaje od tej 170. Planuje sprzedać tego 140KM i przesiąść sie na B8 2.0 150 KM

 

Witam,

Podepne sie pod temat. Bo bardzo duzo czytam ze 1.8 tsi pija masakralne ilosci oleju. Nie do konca sie z tym zgodzę. Od prawie roku jestem jak na razie szczęsliwym posiadaczem B7 w 1.8 tsi i odpukać w niemalowane na ta chwilę zrobilem ok 13kkm i oleju praktycznie nie ubylo. Dodam ze nie jezdze jak dziadkowóz ale też nie paluję auta. W miescie auto jest jak na swoje gabaryty bardzo dynamiczne a w trasach zasuwa az miło. Takze przekonanie ze 1.8 musi pic olej nie jest chyba takie oczywiste. Oby kolejne lata byly bezawaryjne i spokojne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze doczytaj, kiedy te silniki poprawiono, to się dowiesz, że to nie od pukania drewna :P

Kiedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze dodam moja sugestie, że 1,8 w DSG z mocą 160 zbiera się sto razy lepiej niż 2,0 tfsi w "DSG"

Umyślnie piszę w cudzysłowiu w przypadku 2,0 bo tam jest tylko gałka biegów o kształcie tej z DSG ale już bez napisy DSG- a wiec Passat 2,0 tfsi miał zwykły automat.

Ten 1,8 tfsi miał już normalne DSG i to się super spisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jeszcze dodam moja sugestie, że 1,8 w DSG z mocą 160 zbiera się sto razy lepiej niż 2,0 tfsi w "DSG"

Umyślnie piszę w cudzysłowiu w przypadku 2,0 bo tam jest tylko gałka biegów o kształcie tej z DSG ale już bez napisy DSG- a wiec Passat 2,0 tfsi miał zwykły automat.

Ten 1,8 tfsi miał już normalne DSG i to się super spisuje.

 

To w B7 2.0 TFSI 211 PS w automacie będzie gorzej startował niż B7 1.8 160 PS też w automacie ?

 

Myślałem że w każdym passacie jest DSG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6 2.0tfsi jest tiptronic, w B7 jest w 2.0tsi dsg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mowi Wolfie

Otóż to/ dokładnie o ten "drobiazg" mi chodziło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to jest na tym zderzaku obok czujnika parkowania?

4f6647ab6ee1d0b0083ef8f7eaf344e4.jpg

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co to jest na tym zderzaku obok czujnika parkowania?

4f6647ab6ee1d0b0083ef8f7eaf344e4.jpg

 

Też czujnik parkowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik asystenta parkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności