Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko pytanie ile to sporo^^, prawdopodbnie bede go wystawial styczen luty i zastanawiam sie od ilu zaczynac - takich oerelek malo na rynku szczegolnie beż z drewnem no i przebieg i pelna historia do 7 lat w aso teraz w niezaleznym ale dalej latam z ksiazeczka^^,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompe oleju wymieniłeś ?

Bo jeśli ktokolwiek kumaty to będzie pierwsze pytanie, a z robotą 3 tysiące w BPM żeby to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze padla^^, a co lepsze w aso wymieniali to zepsuli nowke funkiel z pudeleczka wiec w sumie to juz 3^^,

 

wymienione 4 wtryski na gwarancji moblinosci jak mial 7 latek

zrobiona pompa troche wczesniej musialbym ksiazke wyciagnac...

glowica ori, sprzeglo turbo wsYstko ladnie dziala dwumasa nie marudzi rozrzad zmieniony przy 120 czy tam 130

oponli conti premium 5 przy 129tys wymienione. I jeszcze drugi komplet felg plus zimowki ale niestety fele do renowacji ( sol zrobila swoje)

Edytowane przez TFB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ruda na listwach przy drzwiach i nadkolach ?

 

Ja pol roku temu sprzedalem moje BMP 2005 rok, ale ponad 270 tys nalotu.

Auto bylo w rodzinie, kupilem od teścia. Wtryski ori, bo w tym modelu są bezproblemowe.

 

Rozrząd zrobiłem na 250 bo ciekła pompa wody (pierwszy wymienił teść). Pompa oleju była zainstalowana ta wzmocniona, od Tomka z futurum w Rumii.

 

Za jakieś 20 tysi do zrobienia byłaby dwumasa, bo leciutko ją było słychać na jałowym. I do pomalowania bezbarwnym był prawy przód zderzak, bo mi ktoś hakiem zdarł lakier. Hamulce - klocki przód tył robione na jesieni. Caly serwis albo aso a ja u znajomego na fakture, bo mam działalność.

Laczki na lato Goodyear, na zime Barumy.

 

Myślałem wystawić za 20, ale kupił kolega wujka - z zawodu mechanik. Dałem 1,5 tysiąca upustu a gość dorzucił w rewanżu dobrą flaszkę.

 

Twój przy tym przebiegu i full serwisie to najlepiej oddać komuś w rodzinie, albo znajomemu. A jak nie masz presji na cenę to wystaw najdrożej na otomoto.

Stan masz miodzio i to rodzynek, ale jednak 12 lat. Łatwo za dobre pieniądze nie sprzedaż, ale w końcu ktoś ogarnięty kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listwy czyste nadkola tez tylko przy chlapaczach lakier zdarty ale regularnie zamalowuje uwaga uwaga lakierem do paznokci... swietnie wode zatrzymuje i blacha po deironizerze czysciutka sie robi. Ogolnie auto garazowanie, regulrnie woskowane sv shieldem (700zl za sloiczek:-))

 

No tak tez myslalem zeby napierw popytac w rodzinoe (ale to jak tk w rodzinie a mozna w ratach a to a sramto i potem kasy juz nie zobaczysz...) no ale zobaczymy narazie trzeba wybrac jakis zamiennik sensowny:-) a dopiero cale listwy we wnetrzu wypolerowalem:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozważam kupno Passat B7 z 2013 z DSG 6, 4 Motion i przebiegu ok. 100 tys. Czy możecie coś powiedzieć o tej skrzyni przy tym przebiegu, na co mam zwrócić uwagę? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie można jednoznacznie odpowiedzieć bez znajomości kto i jak to użytkował. Chodzi mi o generalne korelacje: przebieg a DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 20tys zmień olej w skrzyni, tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz z tak małym przebiegiem to od razu se odpuść ściągane z za granicy. Bo po prostu takich przebiegów tam niema ,a raczej nikt nie sprzedaje ,jeszcze tych modeli za rozsądne pieniądze z tak wymarzonym przebiegiem przez wszystkich. Musisz szukać czegoś od Kowalskiego i krajowego ,ale z tym bywa różnie. Sam znam kilku co serwisują auta co trzeci przegląd w serwisie ,a dwie wymiany robią sami i korekta oczywiście aby pasowało na przeglądzie i w serwisie. Niemcy zresztą robią to samo i jeszcze dodatkowo w Polsce oblegają warsztaty przygraniczne,bo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, w EU takich przebiegów, bez wypadku nie kupisz. Ja szykuję się do odkupienia od polskiego właściciela. Szukam dlatego info o DSG, bo nawet na forum można przeczytać, że pojawiają się szarpania, problemy mechatroniki etc. Nie miałem do tej poty automatu, dlatego każda wskazówka jest cenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ administrator chyba usunął mój temat, ponawiam pytanie:

 

B7 2011 r. 1.8 TSI 150 kkm - 48 k zł

B7 2011 r. 1.8 TSI 75 kkm - 48 k zł

 

Która cena jest bardziej urealniona?

Stan obu aut podobie bobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ administrator chyba usunął mój temat, ponawiam pytanie:

 

B7 2011 r. 1.8 TSI 150 kkm - 48 k zł

B7 2011 r. 1.8 TSI 75 kkm - 48 k zł

 

Która cena jest bardziej urealniona?

Stan obu aut podobie bobry.

Jak to usunał

Co to ma byc? Do cholery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ma być, że porady w sprawie zakupu konkretnego wozidła są w innym temacie. Skoro kolega napisał posta nie na temat to post został usunięty. Proste ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj nowy i aktualnie docieramy się z administracją, którą serdecznie pozdrawiam. :D

 

Czy Ktoś byłby w stanie po VIN-ie udzielić informacji czy w tym aucie jest już poprawiony motor?

 

WVWZZZ3CZCP013517

Edytowane przez marioan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocznik modelowy 2012 więc powinno być już ok. Tzn. powinien mieć już nowe pierścienie ale i tak zawsze warto sprawdzić kiedy jest wyprodukowany silnik (data na wklejce na pokrywie rozrządu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Panowie i Panie potrzebuje pomocy. Przymierzam się do zakupu Passata ale w kwestii motoryzacji jestem całkowicie zielony i się na tym nie znam :( Mój problem polega na tym, że słyszałem opinie aby pod żadnym pozorem nie kupować auta z silnikiem Diesla 2.0 bo awaryjne itp itd. Na aukcjach natomiast przeważają takie silniki. Prosiłbym o pomoc, rozjaśnijcie mi tą sprawę :(

 

Jeśli ten temat był juz poruszany to przepraszam i prosze o link :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam wszystkich.

 

Panowie i Panie potrzebuje pomocy. Przymierzam się do zakupu Passata B6 rocznik od 2006, 2007 ale w kwestii motoryzacji jestem całkowicie zielony i się na tym nie znam :( Mój problem polega na tym, że słyszałem opinie aby pod żadnym pozorem nie kupować auta z silnikiem Diesla 2.0 bo awaryjne itp itd. Na aukcjach natomiast przeważają takie silniki. Prosiłbym o pomoc, rozjaśnijcie mi tą sprawę :(

 

Jeśli ten temat był juz poruszany to przepraszam i prosze o link :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to pierwsze roczniki passata b6 z lat 2005 do 2007 w wersjach z pompo-wtryskiwaczami miały sporo wad/ usterek i to rzutuje na ogólną opinię o silniku. Długo by tu pisać, a temat jest już przerobiony ze wszech stron więc polecam przeszukać forum, poszukać w internecie, poczytać o "nie polecanych silnikach tdi" i ich oznaczeniach, będziesz wiedział jaki silnik wybrać. Dodam tylko że nowsze są już z mniej problemowym systemem Common Rail, zależy jakim budżetem na auto dysponujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak maksymalnie 25 000 PLN do wydania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już na 2008r. powinno być, choć szczerze to nie zazdroszczę poszukiwań. Kupić dziś samochód to nawet nie to co sprzedać ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sie pogubiłem w tych poszukiwaniach :P Ale wydaje mi się, że będzie to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności