Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

przebieg 30 tyś. widziałem pare zdjeć ze środka i nówka praktycznie. auto nie od handlarza tylko od znajomego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ten samochód robił przez 11 lat ? w garażu stał ? kolega marynarz czy jak ? Cena faktycznie spora, ale z drugiej strony, mając do wyboru B5 z 2004 z faktycznie takim przebiegiem, czy też zajeżdżone B6 w tej cenie... to chyba bym się skusił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ma kasę i kilka aut do wyboru więc raz jednym raz drugim jeździ. Sam mam 2 letniego transportera z przebiegiem 4tyś. Myślałem o aucie na lata plus może go pomodzić na trochę większą moc i byłaby fajna podstawa. Tak samo myślałem bo za taką kasę można kupić b6 młodszą i do końca sie zastanawiać czy ma 200 tysi czy może 400, czy może bite z każdej strony. Auto podobno w idealnym stanie bez żadnych rysek itd.

 

Pytam czy jeśli faktycznie stan jest idealny (przebieg, brak uszkodzeń itd.) to czy warto się skusić. Nie orientuje sie dokładnie w cenach pasków ale jak na szybko patrzyłem to powiedzmy za 10 -15 k pln można takiego kupić. Tylko nie wiadomo co się wcześniej z nim działo no i przebiegi powiedzmy po 150kkm minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swojego dalem 12K ale do tego jeszcze 1,5k wlozone w naprawy żeby doprowadzić do stanu pełnej sprawności. Do tego... 200k sprawdzone prawdziwe, ale jednak... 200k, lakier już używany, passek w stanie dobry+ ale jednak.... 200k. 30k... to w zasadzie nowy samochód... olej 2 razy dopiero wymieniony :)... Jeszcze kwestia wyposażenia. Jeżeli na wypasie... to trochę bym potargował i brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko tylko pare zdjęć widziałem ze środka ma skóre na kierze i climatronic. Tapicerka od połowy w dół jasna fotele też jasne. Nie wiem czy to jakaś niby skóra czy zwykły materiał. A z zewnątrz czarny sedan, lampy zwykłe. Umówie sie na jutro i zobacze na żywo jak to faktycznie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to za takie pieniądze wolałbym Hondę Accord 2,0 benzyna 155 koni bez turbo i z łańcuszkiem rozrządu zamiast paska. Lepsza, ładniejsza i nigdy się nie popsuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te 30 tyś. niewiarygodnie mało. Ale skoro znajomy (prawdziwy). Tylko ja mam obawy co do takich małych przebiegów, jak na wiek auta. Jeżeli auto długo stoi nie eksploatowane to też nie dobrze. A patrząc na wiek i przebieg to chyba rzadko używany. Myślę, że musisz przede wszystkim osobiście obejrzeć auto. Dopiero podejmować decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 20 tys. za technologię 20-letnią, która nie jest ani klasykiem ani rarytasem tylko zwykłym autem klasy średniej to sporo. Osobiście nie zdecydowalbym się go kupić za te pieniądze ale decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak. Pojechałem pojeździłem obejrzałem i wszystko ok. Trzeba go tylko domyć i doczyścić bo w srodku pajęczyny nawet były... Jutro na przegląd bo rok temu się skończył. Cenę zbiłem i wziąłem. Teraz tylko pytanie co w nim trzeba porobić. Olej i wszystkie filtry już zamówiłem. Paliwa musze się pozbyć bo stare. Co z rozrządem, kablami świecami? Wiem że sam pasek był zmieniony 2 lata temu. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i tak. Pojechałem pojeździłem obejrzałem i wszystko ok. Trzeba go tylko domyć i doczyścić bo w srodku pajęczyny nawet były... Jutro na przegląd bo rok temu się skończył. Cenę zbiłem i wziąłem. Teraz tylko pytanie co w nim trzeba porobić. Olej i wszystkie filtry już zamówiłem. Paliwa musze się pozbyć bo stare. Co z rozrządem, kablami świecami? Wiem że sam pasek był zmieniony 2 lata temu. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

Możesz klimę sprawdzić, tj. szczelność, uzupełnić czynnik chłodniczy i odgrzybić. No i czy nie ma wilgoci w aucie bo zimą będzie kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i tak. Pojechałem pojeździłem obejrzałem i wszystko ok. Trzeba go tylko domyć i doczyścić bo w srodku pajęczyny nawet były... Jutro na przegląd bo rok temu się skończył. Cenę zbiłem i wziąłem. Teraz tylko pytanie co w nim trzeba porobić. Olej i wszystkie filtry już zamówiłem. Paliwa musze się pozbyć bo stare. Co z rozrządem, kablami świecami? Wiem że sam pasek był zmieniony 2 lata temu. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

Do rozrządu to jeszcze troszeczke masz czasu :) Wymień wszystkie płyny i filtry, zrób przegląd gum w zawieszeniu i jazda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do rozrządu to jeszcze troszeczke masz czasu :) Wymień wszystkie płyny i filtry, zrób przegląd gum w zawieszeniu i jazda :)

paski, płyny eksploatacyjne i inne duperele wymienia się także z wiekiem, a nie tylko z przebiegiem....

 

 

najśmieszniejsze jest to, że auto ma przebieg 30 tyś km, a można do niego włożyć więcej kaski niż do takiego które ma 200 tyś..... sparciałe elementy gumowe, paski, opony, amortyzatory, itd, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś dbał o samochód z przebiegiem 30tkm, trzymał go w garażu i systematycznie odpalał oraz robił niewielkie przebiegi - to nie ma co go porównywać z gratem o przebiegu +200tkm trzymanym "pod chmurką". To jest inna klasa pojazdów i inna (dużo wyższa cena) . Za B5 z tak niskim przebiegiem wezmę tyle, co za B6 z przebiegiem +200tkm (bez najmiejszego wysiłku). Opłaca się dbać o pojazdy - lecz egzemplarzy kolekcjonerskich nie sprzedaje się byle Cześkowi, który będzie w nim woził ziemniaki i psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam możliwość kupienia z pewnych rąk b5 fl 2005r z silnikiem 2.0tdi bez dpf. Wymienione turbo, sprzęgło .. przebieg ori 320tyś.

Pchać się w ten silnik czy sobie odpuścić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam możliwość kupienia z pewnych rąk b5 fl 2005r z silnikiem 2.0tdi bez dpf. Wymienione turbo, sprzęgło .. przebieg ori 320tyś.

Pchać się w ten silnik czy sobie odpuścić ?

daj sobie spokoj..lepiej 1.9 tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 tdi z dpf czyli o kodzie BGW to " prawie " to samo co 1.9 tdi AVF/AWX tylko silnik rozwiercony na 2.0 ,większość części pasuje od 1.9 ,jeśli sprzęgło i turbo było robione i są na to papiery a auto jest w dobrym stanie i dodatkowo ma zlikwidowany dpf to ja bym sie zastanowił nad zakupem ,oczywiście po sprawdzeniu vin-a co do prawdziwego przebiegu i serwisowania,sam chciałem taki kupić ale nie było w tamtym czasie w czym wybierać więc wybór padł na AVF

Edytowane przez coffin80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam możliwość kupienia z pewnych rąk b5 fl 2005r z silnikiem 2.0tdi bez dpf. Wymienione turbo, sprzęgło .. przebieg ori 320tyś.

Pchać się w ten silnik czy sobie odpuścić ?

 

 

 

Ja też bym odradzał 2.0tdi ... Miałem 2.0tdi BRE w a6 i zmieniłem na tanszego passata 1.9tdi :D

Większość 2.0 tdi to studnia bez dna i niewypał moim zdaniem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 tdi BGW to nie jest silnik montowany w nowszym passacie b6 ,tylko pod koniec produkcji b5 ,on ma taki sam napęd pompy oleju co 1.9 tdi,minusem tego silnika jest tylko mokry filtr dpf do którego trzeba dolewać płyn co ileś tam tys km,dlatego najlepiej jest go zlikwidować ,motor 2.0 BRE to nowsza konstrukcja wadliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten koleś ma go ok 6 lat, fabrycznie nie ma dpf. W serwisie w Niemczech uszykował mu znajomy który pracował w Berlinie, auto od pierwszego właściciela a on drugi. Tylko ze względu na to, że ma już 10 lat to nie dostał emisji euro 4 i nie może wjechać do centrum Berlina tam gdzie mieszka. Z wyposażenia to higlline, Serwisowany u mechanika z aso i u kolegi. Tylko nie wiem czy ten przebieg i wady silnika 2.0tdi nie wyjdą zaraz tak jak pękająca głowica, wałek czy pompa olejowa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie wiem czy ten przebieg i wady silnika 2.0tdi nie wyjdą zaraz tak jak pękająca głowica, wałek czy pompa olejowa :(

 

Kolego, kilka postów wyżej masz jasno napisane, że silnik 2.0TDI w B5 FL jest wolny od wad silnika 2.0TDI w B6 - są to całkowicie inne silniki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności