Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz mieć jakieś rozeznanie na temat auta wystarczą 2 rzeczy: podłącz auto do programu diagnostycznego i zrób logi dynamiczne i statyczne + wykaz błędów a następnie podjedź na rzetelną stację kontroli pojazdów.Resztę mozna sprawdzić "organoleptycznie":hyhy

ja bardzo chetnie bym podlaczyl ale lapka nie mam nie mam VAG no na stacje to nie problem podjechac ale tam nie podlacza do kompa:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. Myślicie ze do uda sie kupic coś co jeździ i jako tako wyglada do 8500 zl ale wersja polift 1.9 tdi 130km?:)wiadomo cudow to ja nie bede oczekiwal jakiegos wypierdzianego autka ale na dojazdy do pracy i czasem na wakacje w Nasze piekne Polskie gory:)

 

 

Ja Ci powiem z mojego doświadczenia, za swojego AWX-a 2002 rok dałem 2 lata temu 10,200 gosciu najpierw go wystawił za 14.000 pozniej zjechał na 12,000 te roczniki chodziły wtedy po min.14,000 . Jak kupowałem paska to nawet nie myślałem o takim po lifcie poniewaz na auto miałem przeznaczone 12,000 i szukałem przedlifta 1,8 turbo,ale jak sie przejechałem i zobaczyłem średnie spalanie,to się troszke przeraziłem, gdzie nie pojechałem oglądać to zawsze coś mi nie pasowało i wkońcu zdecydowałem sie podjechać zobaczyć tego ktorego kupiłem stał za 10,500. Ku mojemu zdziwieniu pasek był naprawde zadbany climatronic,tempomat,wielofunkcyjna kiera,super zadbany w środku,taka wersja comfortline a mankamentem była pęknieta przednia szyba,i korozja nad nią(takie bąble jakby woda była w środku) świeciła również kontrolka abs i esp. Autem najpierw jezdził ojciec a pozniej od ojca odkupił je syn, od razu wiedziałem ze go biore chciałem za 10 ale ni cholery nie chcieli sie zgodzic staneło na 10,200 . Okazało sie ze kontrolki swieciły ponieważ walnięty był czujnik stopu i nie łączyła wtyczka pod tylna kanapą. Z czaszem wymieniłem szybę,pomalowałem dach, założyłem listwy od highline,zawitały felgi 17 od paska cc, czyli wyszło mi ok 12,500 ale jak tak teraz patrze na ogłoszenia to spokojnie mojego za tą cene bym mógł wystawiać. Także powodzenia w szukaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bardzo chetnie bym podlaczyl ale lapka nie mam nie mam VAG no na stacje to nie problem podjechac ale tam nie podlacza do kompa:(

 

Witajcie. Mam taka dużą prośbę do kogoś kto się mocno na tym zna.

Czy zrobiłby mi ktoś listę i mógł wypunktować od 1 do ............... na co zwrócić uwagę przy oglądaniu passka 1.9 tdi 130km

np: 1. sprawdź krańcówki drzwi

2. itd

Wiem że punktów będzie dużo zapewne ale nie chciałbym wejść na minę i wydać ok 12 tyś w błoto bo z tego co widzę to większość ogłoszeń jest z małych miejscowości gdzie stacji kontroli pojazdów nie ma.

Prosiłbym o przesłanie na prywatną wiadomość lub tutaj bo może się komuś przyda.

Wiem że na początku tematu jest cały opis ale jestem laikiem i nie potrafie skutecznie z tego opisu wyciągnąć wszystkiego i też nie będę miał możliwości sprawdzenia każdego punktu w warunkach polowych. Będę bardzo wdzieczny komukolwiek!!!!

 

Jak jesteś laikiem i się nie znasz, oraz nie posiadasz sprzętu żeby się podłączyć, to najlepiej weź ze sobą kogoś kto się zna i ma sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czemu passaty szczegolnie po fl mimo ze roczniki 2003-2004 z przebiegami grubo pomad 300 tys kosztujatyle samo co np mondeo mk3 2006-2007 to samo laguna II ? NA CZym polega ten fenomen? To vw jest az tak niezawodny mimo wieku i przebiegu czy cena jest sztucznie napompowana?

Edytowane przez jumanji1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
a Może coś przed lift 1999 np ? Z fajnym silnikiem ?? Ja polecam mój AJM 115 Hp w serii , z potencjałem do 150 hp bez modyfikacji.

Chwalę sobie i pali mniej od poliftowych.

Dokładasz chrom wokół szyb , jak chcesz to i tylne lampy też można założyć na poliftowe ( rzecz gustu) Fisa pełnego też można wrzucić i masz prawie poliftowe.... :)

Po virusie zszedł do 7.3sec. do 100 km/h

Spalanie też bardzo przyjemne. W trasie od 5,0 do 6,3 jak cisne.

 

 

Za 8500 to polifta ciężko będzie ci wychaczyć zwłaszcza w dobrym stanie.

 

7sekund do setki 6litrów jak cisne, kolego ja wiem że kazda sroka swój ogon chwali ale bądźmy poważni.

Ktoś twoje słowa weźmie na poważnie i będzie płakał na forum, że jego auto nie jedzie i pali za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy w wersji 1.9 tdi 130km 2001-2002 wystepowaly skrzynie 6 biegowe? Czy dopiero od 2003 montowali 6-tki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że może nie do tematu ale czy standardowe zawieszenie 1ba czyli komfort było najcześciej montowane tak jak by sama nazwa wskazywała, bo były też 1be sportowe ale to chyba sporadycznie chyba że sie mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja dorwałem pasacika b5 kombi 1999 1.8t za nie całe 6tys.stan dobry.Przed kupnem dokładnie sprawdzony,więc wiedziałem co trzeba zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak z ciekawosci sprawdzam sobie ogloszenia i widze roczniki 1999-2000 z silnikiem 1.9 tdi 115km i wedlug tej strony

http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/vw-passat-b5/

silnik ma 116 no to wiadomo mozna sie pomylic na aukcji ale pisza niektorzy ze samochod ma 6 biegowa skrzynie.rozumiem ze po przekladce i nie bylo passato2 b5 3b z 6 biegowymi przekladzniami?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale nadal nie wiem ile KM mial 115 czy 116 no i czy wystepowaly 6 biegowe w passatach przed FL? czy tylko 5 biegowe?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra ale nadal nie wiem ile KM mial 115 czy 116 no i czy wystepowaly 6 biegowe w passatach przed FL? czy tylko 5 biegowe?:)

 

6-biegowe skrzynie były w ATJ z końca produkcji, w 99 roku chyba jeszcze nie było, dopiero w 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra ale nadal nie wiem ile KM mial 115 czy 116 no i czy wystepowaly 6 biegowe w passatach przed FL? czy tylko 5 biegowe?:)

Skrzynie 6 biegowe są awaryjne, lepiej wybrać "piątkę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynia 6 biegowa w AVF wychodziła od początku produkcji FL czyli jakoś końcówka 2000 roku ,a przed lift miał tak jak kolega pisał ATJ od końca 99 do końca prodkujcji 3B ,moja skrzynia FRK ma sie dobrze ale to chyba przez prawdziwy przebieg auta 196 tys km a sporo ludzi narzeka że padają łożyska ale pewnie przebieg 300+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak jesteś laikiem i się nie znasz, oraz nie posiadasz sprzętu żeby się podłączyć, to najlepiej weź ze sobą kogoś kto się zna i ma sprzęt.

 

 

 

popieram kolegę w 100 % :) ... trzeba tylko wziąć pod uwagę, że to, że ktoś poleci nam dane auto, nie oznacza, że nie włożymy w niego przez kolejne lata ani złotówki ... jednak autko ma już swoje lata ..,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem w świetnym stanie autko a za chwilę

 

- pompa tandemowa

- czujnik G2/62

- zacisk tył

- przegub

- zamek w klapie bagażnika

- podnośnik szyby w drzwiach kierowcy

- głośniki do wymiany bo jeden był podarty

 

i pewnie jeszcze z 5 rzeczy o których zapomniałem

 

No i do tego profilaktycznie wszystkie oleje na renomowane, filtry na najlepsze itp.

 

 

Motor zdrowy ale osprzęt przestaje znosić próbę czasu :P

 

 

EDIT: puściło też kolanko przy intercolerze i uszczelka przy chłodniczce oleju.

 

 

Uroki starych aut :D

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja kupiłem w świetnym stanie autko a za chwilę

 

- pompa tandemowa

- czujnik G2/62

- zacisk tył

- przegub

- zamek w klapie bagażnika

- podnośnik szyby w drzwiach kierowcy

- głośniki do wymiany bo jeden był podarty

 

i pewnie jeszcze z 5 rzeczy o których zapomniałem

 

No i do tego profilaktycznie wszystkie oleje na renomowane, filtry na najlepsze itp.

 

 

Motor zdrowy ale osprzęt przestaje znosić próbę czasu :P

 

 

EDIT: puściło też kolanko przy intercolerze i uszczelka przy chłodniczce oleju.

 

 

Uroki starych aut :D

 

czego się nie robi, żeby Passeratti miał dobrze :D:)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

To że podłączy komputer (jak nie wyświetli jakichś błędów) nie musi wcale oznaczać że jest wszystko OK, ale jest duże prawdopodobieństwo że wszystko będzie dobrze...

Ale jeszcze można kupić kilkunasoletnie auto w dobrym stanie, tylko będzie odpowiednio droższe.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

dokładnie, w dobrym ! a tak szczerze mówiąc, zawsze będzie coś do zrobienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazlem Passata z 2003 przebie prawie 500 tys wlasciciel od nowosci mial autko no i w zeszlym roku pompowtryski i dwu masa zrobione ma faktury.jak spytalem o turbine to powiedzial ze jej do nowosci nie ruszal...czy jest to fizycznie mozliwe ?sdomyslam sie ze na mnie spadnie regeneracja kompleksowa i nie wiem czy sie pakowac w takie auto.mowi ze pieknie chodzi turbo auto nie dymi moge nawet za nim jechac nie bierze oleju.jezdzil tylko w trasy bardzo dalekie.warto interesowac sie takim autem? Ogolne jestem ciekaw czy jak robil wtryski to przy okazji zrobili walek rozrzadu bo pewnie wytarty bardzo po takim przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Znalazlem Passata z 2003 przebie prawie 500 tys wlasciciel od nowosci mial autko no i w zeszlym roku pompowtryski i dwu masa zrobione ma faktury.jak spytalem o turbine to powiedzial ze jej do nowosci nie ruszal...czy jest to fizycznie mozliwe ?sdomyslam sie ze na mnie spadnie regeneracja kompleksowa i nie wiem czy sie pakowac w takie auto.mowi ze pieknie chodzi turbo auto nie dymi moge nawet za nim jechac nie bierze oleju.jezdzil tylko w trasy bardzo dalekie.warto interesowac sie takim autem? Ogolne jestem ciekaw czy jak robil wtryski to przy okazji zrobili walek rozrzadu bo pewnie wytarty bardzo po takim przebiegu.

 

500 tysięcy przebiegu to ma co drugi 1.9 TDI ;)

 

Jeśli serio robił długie trasy to silnik powinien być w lepszym stanie niż wszystkie z 220 tyś na blacie.

Zobacz sobie w jakim stanie są B6/B7 z 500k+ przebiegami z niemiec, lepiej wyglądają niż igiełki pod kocem trzymane które mają "tylko" 200tys.

 

Co do wałka i turbiny. Zjedź parę złociszy z ceny i będziesz miał na regenerację turbo + wymiana wałka :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Znalazlem Passata z 2003 przebie prawie 500 tys wlasciciel od nowosci mial autko no i w zeszlym roku pompowtryski i dwu masa zrobione ma faktury.jak spytalem o turbine to powiedzial ze jej do nowosci nie ruszal...czy jest to fizycznie mozliwe ?sdomyslam sie ze na mnie spadnie regeneracja kompleksowa i nie wiem czy sie pakowac w takie auto.mowi ze pieknie chodzi turbo auto nie dymi moge nawet za nim jechac nie bierze oleju.jezdzil tylko w trasy bardzo dalekie.warto interesowac sie takim autem? Ogolne jestem ciekaw czy jak robil wtryski to przy okazji zrobili walek rozrzadu bo pewnie wytarty bardzo po takim przebiegu.

 

 

To ja wole takie prawdziwe 500tyś z jednych rąk niż udawane 220tyś z niemiec od kilku właścicieli.

Miał od nowości to dbał, zna je doskonale więc trzeba u niego wziąć najdokładniejszy możliwy wywiad jak auto działało i jak działa teraz, czy są objawy czegoś niepożądanego. Tak ogólnie to 500tyś dla zadbanego egzemplarza 1.9 TDI nie jest żadnym problemem. Ważne aby dbać o silnik, skrzynię biegów, nie lać byle czego do baku i do silnika. Większa szansa, że tak było jest kiedy auto ma jednego właściciela.

 

Co ja Ci mogę powiedzieć. Mój ma ponad 400 tyś, a przyjechał z niemiec w 2012 jak miał rzekomo 230 tyś ( taaaaaa jasne ) czyli ma jakieś 600 tyś i działa jak złoto.

 

 

Musisz dowiedzieć się każdego szczegółu, pojeździć z tym kierowcą, żeby podpatrzyć jego styl jazdy i nawyki, żeby się nie okazało, że na zimnym daje mu do podłogi, a potem po solidnym ściganiu gasi bez ochłonięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności