Skocz do zawartości
Barti-CC

Rodzaj plastiku listwa klapy Passat CC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

Moje pytanie dotyczy rodzaju plastiku z jakiego wykonana jest listwa na klapie bagażnika w passacie B6 CC. Zauważyłem że są na niej pęknięcia pionowe. Nowy element dostępny wyłączenie w ASO kosztuje 800 zł. Pojechałem więć do gościa zajmującego się klejeniem zderzaków itp. generalnie plastików samochodowych i powiedział mi, że nie ma problemu ale musi znać rodzaj plastiku bo do spodu listwy dojścia nie ma i nie da się odczytać oznaczeń producenta. ASO informacji nie udzieli więc zwracam się do was z prośbą o pomoc. Szpachlówka do plastików odpada bo element narażony jest na naprężenia i nawet elastyczna pęknie, klejenie na gorąco czy jakoś tak jest jedyną alternatywą od kupowania nowego elementu. Wiem że jest to przypadłość tych części bo w nie jednym CC widziałem pęknięcia i o dziwo w tym samym miejscu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo ;) cena w aso miazdzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% to jest ABS. Kleic to można na przykład winidurem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz mam 2 takie pękniecia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jedno pęknięcie i obok tj max 2-3 cm dalej zaczyna się drugie :) co za pis of szit... dam gościowi do klejenia potem malowanie kolorem nadwozia. Będę miał jedyny listwę w kolorze nadwozia:) zrobię fotki przed i po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyobraźcie sobie szczególnie posiadacze CC że nasz kochany koncern VW produkuje dwa rodzaje tych jak już fachowo wiem "blend" na bagażnik. Jedna ch...wa z 4-5 mm ABS-u szit na maxa klejony do klapy bagażnika taśmą dwustronną i jakimś badziewnym klejem. No i ta druga metalowa porządna część składająca się z metalowego elementu z trzema kołkami wskakującymi w trzy dziurki w klapie + taśma dwustronna. Jak można taki element klejony na blachę robić kwa z ABS-u???? Każdy posiadający choć trochę oleju w głowie człowiek wie że termiczna rozciągliwość metalu i plastiku jest inna i przy porządnym nagrzaniu klapy (ja mam czarną to już w ogóle) plastik będzie inaczej reagować. Tak samo w przypadku mrozu. Ktoś poszedł w końcu po olej do głowy i zaczęli chyba te metalowe robić. U mnie skończyło się na wymianie blendy na nówkę VW ale kochani forumowicze z dojczów i zapłaciłem jakieś 20% ceny polskiej (z wysyłką). Przykicała piękna nowa część i sam z wielka przyjemnością oderwałem (w kawałkach) ten badziewny ABS i przykleiłem/przyczepiłem piękna nową blendę. Nie ma co bawic się w klejenie potem malowanie. Skleić sie pewnie da pomalować też ale daje sobię rękę uciąc że po paru gorętszych dniach lu wyjątkowo mroźnych pęknie znowu w tym samym lub zaraz obok miejscu.

 

Pozdrawiam

 

aaa i jakby komus sie przydało wstawiam fotke tego badziewnego plastiku oczywiście w kawałkach bo nie da sie tego w całości zdjąć:

 

Nowy obraz.jpg

Edytowane przez Barti-CC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tam osobiście aż tak nie przeszkadza to że mam 2 pęknięcia i wole kase wyłozyć na zderzak z przodu od r-lina.

Na zagranicznych forach widziałem że ten dół przedniego zderzaka o który wiekszy jest r-line da sie dokupić a nie trzeba całego zderzaka wymieniać. Widział ktos to gdzies?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego ale chyba wiocha:)

 

http://www.ebay.de/itm/RDX-Frontspoiler-VARIO-X-VW-Passat-CC-2012-R-Line-/271563596029?pt=DE_Autoteile&hash=item3f3a73a0fd

 

Patrząc na konstrukcję zderzaka r-line to dokładka raczej nie wchodzi w grę a cena gołego to około 250 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie ja widziałem dokładki identyczne jak w oryginale.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

to ten

 

 

http://www.ebay.de/itm/VW-Volkswagen-Passat-CC-Frontspoiler-Spoilerlippe-R-Line-Spoiler-Neu-/251597048462?pt=DE_Autoteile&hash=item3a945a4a8e

Edytowane przez freeman67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. A jak wygląda temat z tylnym i progami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Progi Erki CC łatwiej zdobyć niż B6 :hyhy

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to tylne progi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa sprawa. A jak wygląda temat z tylnym i progami?

 

Temat tylnego zderzaka i progów... wszystko trzeba opisywać jak dla 5 latka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze tak późno te pęknięcia wychodzą bo można by było temat rozpoznać jeszcze jak auto na gwarancji było. Sprytnie policzone[emoji6]

M.

Edytowane przez minime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda ze tak późno te pęknięcia wychodzą bo dives by było temat rozpoznać jeszcze jak auto na gwarancji było

 

To jest tak zrobione że po gwarancji ma pęknąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawię wam jeszcze nalepkę z numerami tej metalowej blendy może będzie łatwiej identyfikować na zachodnich aukcjach.

 

PozdrawiamIMG_3472.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wstawię wam jeszcze nalepkę z numerami tej metalowej blendy może będzie łatwiej identyfikować na zachodnich aukcjach.

 

Pozdrawiam[ATTACH=CONFIG]124863[/ATTACH]

 

 

Panowie, pomóżcie jak mam zdobyć tą choler.. listwę.

Moja z dnia na dzień strzeliła w 8 miejscach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro nic nie ma ? Chyba ze aso ale tam cena :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pytalem 800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności