Skocz do zawartości
matuch1

nagrzewnica hans pries

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Niedawno padła mi nagrzewnica (wyciek do środka kabiny i dymek z kratek wentylacyjnych)

Czytałem już posty na temat wymiany, ale nie wiem jaką wybrać żeby nie wpakować się w jakiś szmelc, który będę musiał za rok wymieniać

Jeśli ktoś wymieniał i jest zadowolony proszę o info na temat producenta i ewentualnej ceny.

Ja znalazłem na allegro coś takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=228758902

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hans pries to bardzo dobra firma, jedyne na co musisz zwrócić uwagę to na to czy ni jest to podróbka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiś miesiąc temu i mnie to spotkało..Zakupiłem taką: http://www.allegro.pl/item210537064_nagrzewnica_vw_golf_passat_cordoba_octavia_toledo.html

> jak narazie jest ok.Jeszcze nowością dmucha:-)

PS:Powodzenia Ci zyczę z wymianą bo ja się namęczyłem nieziemsko...:-)

 

 

też od niego zakupiłem , wymieniłem i jest dobrze, jak ktoś by wymieniał to polecam wymyć nagrzewnicę z zewnątrz np. benzyną extrakcyjną w celu uniknięcia nieprzyjemnego zapachu który to jakiś czas sie utrzymuje ( wygrzewanie sie nagrzewnicy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą kwotę możesz już kupić nagrzewnice febi.Na pewno lepsza jakość.hans pries już dawno przestał być dobrą firmą.Jeżeli chcesz adres do punktu w warszawie pisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio również wymieniałem nagrzewnicę i wybrałem febi-zapłaciłem w AutoPartnerze 32 zł i jestem zadowolony póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matuch1, mam taka nagrzewnice orginalna VW z passka b3. Jak jestes zainteresowany pisz na prv. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Ja bym jednak szukał oryginału.Paski mają zimą bardzo wydajne ogrzewanie na oryginalnych nagrzewnicach a obawiam się że zamiennik może grzać mniej efektywnie.Wszystko wyjdzie zimą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym jednak szukał oryginału.Paski mają zimą bardzo wydajne ogrzewanie na oryginalnych nagrzewnicach a obawiam się że zamiennik może grzać mniej efektywnie.Wszystko wyjdzie zimą ;)

 

jak mniej?? zamiennik jest toczka w toczkę taki sam i wielkością i przekrojem rurek, a i sprawdzałem grzeje bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JERRYzw

...jeśli miasz do wyboru Hansa lub Febiego w tej samej cenie ( w co szczerze wątpie żeby Febi kosztował tyle co HP chyba że w pudełku od Febi znajdziesz tą samą nagrzewnice co w HP ) to wybierz Febi , przez ostatni rok sprzedałem 17 sztuk HP i żadna nie wruciła do reklamacji a Febi powinien bardziej trzymać cene nagrzewnicy firmy SWAG czyli więcej o jakieś 10 zł w hurcie , pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
zamiennik jest toczka w toczkę taki sam i wielkością i przekrojem rurek

A przekrój rurek w samym radiatorze?

Napisałem tak bo kolega kupił kiedyś zamiennik nagrzewnicy (nie pamiętam jakiej firmy) i w zimę nie było już tak ciepło jak na oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przekrój rurek w samym radiatorze?

Napisałem tak bo kolega kupił kiedyś zamiennik nagrzewnicy (nie pamiętam jakiej firmy) i w zimę nie było już tak ciepło jak na oryginale.

 

jak kupiłem swojego paska to w zimę okazało sie że w ogóle nie ma grzania (zakamieniała nagrzewnica) w sumie nie mam prawdziwego porównania oryginalna nagrzewnica vw i zamiennik, nie znam sie również na budowie nagrzewnic w innych samochodach ale w passacie rozwiązanie jest kiepskie moim zdaniem czyli; ciecz nie przepływa w nagrzewnicy tak jak w domowym kaloryferze, nagrzewnica zbudowana jest z wygiętych rurek w kształcie litery U i jeśli te rurki są pozatykane przez kamień to podłączając wąż z wodą do wlotu nagrzewnicy to wylotem będzie wylatywała woda pod takim samym ciśnieniem nie wypłukując nic a nic z tych rurek ten czarny plastikowy czop na nagrzewnicy to jak kapelusz( wiem bo rozbierałem starą nagrzewnice)

 

nie mierzyłem suwmiarką ale wzrokowo to samo , wczoraj wieczorem godzina 21-wsza nie pamiętam jaka była temperatura powietrza na zewnątrz ale nagrzałem samochód i włączyłem nadmuch gorącego powietrza na HI czyli na najcieplejsze i nadmuch skierowałem na twarz, powiem wam że twarz mnie piekła jakby przypalali żywym ogniem czyli nie jest kiepskie ogrzewanie :D

 

a przy okazji nadmuchu,z jaką siłą leci wam powietrze z wylotu pod siedzeniami na nogi pasażerów siedzących z tyłu , bo w moim marnie nawet jak przytkałem wyloty na nogi kierowcy i pasażera to na tył leciało tak samo kiepsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Shaggy

Przeprasz za odgrzewanie tamatu ale pytanie moje jest odnosnie nagrzewnic z allegro bo mozna juz dostac za 30 zl ( w szczecinei jakies zamenniki za 70 zl). Jakiej one sa jakosc ktore moze ktos uzywa i jest zadowolony a produktow sie wystrzegac. POZDROWIENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką za 30 parę złotych toprenu wymieniona jakoś w lato i do tej pory bez zastrzeżeń :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Shaggy
mam taką za 30 parę złotych toprenu wymieniona jakoś w lato i do tej pory bez zastrzeżeń :ok:

thx za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danielo797

Ja zalozylem hansa zaplacilem 37zl jest bardzo cieplo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zalozylem hansa zaplacilem 37zl jest bardzo cieplo.

 

sam wymieniałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstąp do jakichś hurtowni i sie popytaj, bo za 40 zł można spokojnie dostać. Ja wsadziłem w połowie września jakąś "no name", śmierdziała ze 3 dni i teraz grzeje elegancko :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danielo797

tak.sam to wymienilem i jest to troche pracy ale bylo warto.jakbys chcial dla ulatwienia moge to opisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Shaggy
tak.sam to wymienilem i jest to troche pracy ale bylo warto.jakbys chcial dla ulatwienia moge to opisac.

Bylbym wdzieczny bo jest opis ze sciaganiem calej deski a staral bym sie to ominac. POZDRAWIAm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności