Skocz do zawartości
tomas_at

Tylna lampa LED, nie świecą diody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie od paru dni mam dziwna przypadłość a mianowicie w tylnej prawej lampie nie świeci się ring zewnętrzny światła czerwonego , komunikat jest na liczniku o przepalonej lampie. po chwili i kilkukrotnym załączaniu świateł światło zaskakuję i świeci dodam że dzieje się to tylko jak temperatura spada na minus co to może być za info z góry dzięki.

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kostkę, może masz zaśniedziałe styki.(popsikaj styki kostki preparatem "kontakt", czy coś podobnego) Gdzieś czytałem ,że lubi się przepalać styk masy w kostce lampy. Pozdr. Ps. gdy to nie pomoże udaj się do elektryka samoch. wstawi ci jakiś rezystor na kabel w lampie chyba plusowy i lampa jak nowa.

Edytowane przez felix123
dodatkowa informacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie od paru dni mam dziwna przypadłość a mianowicie w tylnej prawej lampie nie świeci się ring zewnętrzny światła czerwonego , komunikat jest na liczniku o przepalonej lampie. po chwili i kilkukrotnym załączaniu świateł światło zaskakuję i świeci dodam że dzieje się to tylko jak temperatura spada na minus co to może być za info z góry dzięki.

Cześć,

mam bardzo podobnie tylko chodzi o postojówkę lewa przód i też tylko jak spadnie temperatura i również pomaga poprzełączanie światłami. Mam nadzieję, że to rzeczywiście jest tylko zaśniedziały styk. Trzeba się za to zabrać, żeby więcej szkód nie było.

Pozdrawiam Arek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też to przechodziłem z tylną lampą, nie świecił mi się zewnętrzny ring. Wyjmowałem lampę, suszyłem, czyściłem kostkę, pryskałem różnymi cudami ale problem powracał. Niestety musiałem kupić nową lampę z tym, że zamiennik z firmy TYC z InterC... Jakością i wyglądem nie odbiega od oryginału, cena coś ok. 230 zł z tym, że brałem na konto znajomego, który ma firmę i niezły rabacik. Normalnie chyba ok. 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, też to przechodziłem z tylną lampą, nie świecił mi się zewnętrzny ring. Wyjmowałem lampę, suszyłem, czyściłem kostkę, pryskałem różnymi cudami ale problem powracał. Niestety musiałem kupić nową lampę z tym, że zamiennik z firmy TYC z InterC... Jakością i wyglądem nie odbiega od oryginału, cena coś ok. 230 zł z tym, że brałem na konto znajomego, który ma firmę i niezły rabacik. Normalnie chyba ok. 300 zł.

Tylko u mnie zaobserwowałem coś takiego jeszcze , otwieram samochód kierunki mrugają zapalają się światła living me stoję z tyłu auta światła świeca całe . Wchodzę do środka zapalam auto wywala błąd

że nie świeci się tylna lampa , i nie świeci zewnętrzny ringo po włączeniu i wyłączeniu już wszystko gra.Więc problem po stronie diagnozy aha i jeszcze jedno od jakiegoś czasu nie świeci mi światło w bagażniku żarówkę wymieniałem i nic nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest sedan rozebrał bym lewą tapicerkę w bagażniku i dostał bym się po lewej stronie do kostek kabli na zakolu-może po prostu zaśniedziały i mamy problemy.Czasem najprostrze rozwiązania są najlepsze ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy ledy w tych lampach są wymienialne?

Dziś zauważyłem, że w tylnej lewej nie świeci się coś koło 5 sztuk czerwonych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a czy ledy w tych lampach są wymienialne?

Dziś zauważyłem, że w tylnej lewej nie świeci się coś koło 5 sztuk czerwonych...

 

Bo one są tak połączone czyli w segmenty po 5 szt i jeden ci nie pali.

Przepalone nie są tylko bankowo w jednej pusciła nóżka i trzeba ją na nowo przelutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepalone nie są tylko bankowo w jednej pusciła nóżka i trzeba ją na nowo przelutować

 

Wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy po wymianie lampy bedzie widać która jest nowsza? Bedzie świecić jaśmiej albo róznicy nie widać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w passacie z 2010r wsadziłem używkę lampę z 2005r i zero różnicy. Identycznie wyglądają, identycznie świecą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście rozklejenie lampy to banał...

 

Witam u mnie też kilka diód koło siebie przestało świecić, czy lampę trzeba rozklejać nie da się inaczej do nich dostać...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem lewy tył na nowy made in taiwan.

Generalnie świeci jaśniej od fabrycznej (włoska). Starą z problemami ale rozkleiłem i co się okazało :rozpacz

Zaśniedziałe styki na płytce z diodami. Po wyczyszczeniu świeci jak nowa :hehe

Mam pytanie czym to skleić żeby uszczelnić całą lampę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo nie znalazłem na forum tematu z takim problemem jak mam ja.... mianowicie wypiął/odczepił? mi się środek lampy tylnej... czy ktoś się już z czymś takim spotkał? załączam fotki...

 

20140420_064805.jpg

20140420_064753.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod temat bo nie znalazłem na forum tematu z takim problemem jak mam ja.... mianowicie wypiął/odczepił? mi się środek lampy tylnej..

Środek jest przykręcony na 3 śrubach , prawdopodobnie śruby te nie są przykręcone do końca i taki efekt . Jak to uleczyć demontaż lampy i przykręcenie śrub :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zdemontuje lampe to dostęp do tych śrub będzie dobry? czy trzeba coś kombinować? W ogole czy ciężko jest zdjąć lampe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jak zdemontuje lampe to dostęp do tych śrub będzie dobry? czy trzeba coś kombinować?

Po zdemontowaniu lampy krzyżakiem pod kątem dokręcisz ;) , jedna śruba jest zasłonięta wtyczką lampy . Można tą wtyczkę odpiąć jest na zatrzaskach od wewnątrz .

W ogole czy ciężko jest zdjąć lampe?

Nie jest ciężko , ale przy demontażu musisz uważać abyś uchwytów lampy nie pourywał ;) . Jak lampę zdemontować znajdziesz na Forum lub google :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam dość nie typowy problem chodzi o tylne lampy sedan, a w zasadzie o kierunkowskazy.

Od jakiegoś czasu często nie działają, w trakcie przestają i komputer twierdzi że brak komunikacji

(działają, nie działają). Na początku myślałem że zależne jest to od temperatury zewnętrznej bo największy

problem jest gdy na dworze panuje temperatura powyżej 30 stopni. Ostatecznie okazało się że gdy pada

słońce na lampy przestają działć. jak zasłonię działają, odsłaniam przestają. Wiem że jest dziwne ale może

diody są wypalone i światło słoneczne powoduje że robi się zwarcie. Dziwna spraw ale zdiagnozowana

walczyłem z diagnozą dość sporo czasu. Czy ktoś z forumowiczów miał taki problem lub umie go wyjaśnić.

Pasek ma przejechane 160000 i jest z 2009r

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

drodzy forumowicze, mam podobny problem, auto z 2010r odebrane w 2011 i coś sie dzieje z prawą lampą tył. Mianowicie, nie świeci jeden led od kierunkowskazu. Co dziwne zaczęły w tym miejscu migać pulsacyjnie ledy czerwone (tzn. w tej ćwiartce lampy). Nie wspomnę ze auto ma przejechane 35k km i że już raz serwis - po roku użytkowania auta wymienił mi lewą tylną lampę na gwarancji przy przebiegu 8k km. Czy wypalony led wiąże się z wymianą całej lapmy??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności