Skocz do zawartości
marko777r

Proszę o analizę logów 1.9 TDi AFN 110 KM

Rekomendowane odpowiedzi

skąd masz tą przepływkę, to nówka czy używka, coś dziwnie ona mierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz jest z allegro oryginalny Pierburg. Wyżej wstawiłem link. Nowy. Jeśli mierzy źle to ja już nie wiem. Tu link: http://allegro.pl/nowy-oryg-przeplywomierz-vw-audi-seat-1-9-2-5-tdi-i4097243172.html

Edytowane przez marko777r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i są jeszcze dwie sprawy. Po zdjęciu gumy z kolektora dolotowego ukazał mi się w taki obraz:

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8d982c5e8f56e386.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/195ce8df6df3c25f.html

 

Sprawa druga, wstawiam logi z grupy 010,011 i 003 które zrobiłem z diodą zamiast przepływomierza. Normalne jest że, od 3000 obr/min wskazanie z przepływomierza zmniejsza się? Powinno być przynajmniej 850. Ale luknijcie sami.

 

Log (0 - 010,011,003)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolektor ssący do czyszczenia olej pewnie turbo puszcza. Wyczyść kolektor ssący i sprawdź czy się coś poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolektor ssący wyczyszczę jak kupię uszczelkę czyli po świętach. Ale mam jedną zagadkę z którą nie mogę sobie poradzić. Kupiłem nowy czujnik N75. U mnie daje on minimalne doładowanie. A w innym aucie śmiga elegancko. Czym może to być spowodowane?

 

No i Wesołych Świąt wszystkim ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłbym w tym wypadku wartości podciśnienia przed N75 i z N75 na wyjściu na gruchę. Powinno wynosić około -0,6 bar, albo jeśli nie masz wakumetru to zrób test vagiem w BS 011 bedziesz widział czy i jak podciąga sztangę. A następnie porównaj to z bezpośrednio podpiętym podciśnieniem pod gruchę.

Edytowane przez PersoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy podepnę ciśnienie bezpośrednio do gruchy to sztanga idzie do samej góry ( na obrotach ok. 1500 ) a gdy chce zrobić logi grupy 011 BS to wyświetla się ERROR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sztange podepniesz bezpośrednio pod podciśnienie do gruchy to powinna ja podciągnąć do samej góry bez dodawania gazu do 1500 tys/obr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak właśnie jest. Jak podepne bezpośrednio to sztanga idzie do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich którzy mają podobny problem podaje rozwiązanie mojego przypadku. Najpierw wymieniłem N75 następnie przepływomierz i już była znaczna poprawa aczkolwiek wyniki mierzone przez przepłykę nie były prawidłowe, więc wykręciłem i wyczyściłem kolektor dolotowy w którym było wiaderko sadzy. Teraz ponownie zaślepiłem EGR i złożyłem kolektor dolotowy na nowej uszczelce. Samochodzik chodzi wreszcie jak należy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności