Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

odepnij odmę i sprawdź czy jest drożna ale wszystko wskazuje na turbo. miałem kiedyś przypadek że rozleciał się po regeneracji wirnik na wydechu i też w nowej puścił odrzutnik i puszczało olej na stronę wydechową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odma jest drożna, sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Nie rozwiązałem problemu , ale wiem jedno na pewno , nie jest to turbina, została wyjęta i sprawdzona, jest Ok.

Edytowane przez dariuszb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak dokręcić pompowtrysk ? czy to jest jakiś problem ? nie licząc zdięcia pokrywy zaworów

W skrzyni korbowej wytwarza się ciśnienie i nie pozwala swobodnie spływać olejowi z turbiny.

Pompowtrysk jest zamknięty pod pokrywą zaworów , i jeśli by się poluzował to może powodować to ciśnienie (pęknięty tłok również ale wolę o tym nie myśleć)

 

Jeszcze jedno dzisiaj zauważyłem że po wymontowaniu turbiny która jest razem z kolektorem wydechowym, otwory wydechowe głowicy są bardzo zaolejone.

Nie wiem którędy ten olej się tam dostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby pękł tłok to silnik pracowalby nie równo. Stawiam na pierscienie. Ja mialem dziurę w tłoku w bmp to wiem jak chodził :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

od okolo tyg.mam problem (zauwazylem przy temperaturze ponizej 0°C)czesto pali normalnie szczegolnie gdy jade do pracy 8km nic sie nie dzieje,po okolo 7-9godz.gdy wracam potrafi mi zgasnac na swiatlach lub gdy wrzucam z gorki na luz,przy ponownym zapalaniu dymi straszliwie a niekiedy zapali nirmalnie i nic sie nie dzieje.

wczoraj zgasl,komputer probowal sam uruchomic silnik ale bez skutku i z wielka zadyma znowu,po paru probach zaskoczyl jak by nigdy nic i przejechalem okolo 40km bez problemu.

Niekiedy obroty na biegu jalowym potrafia spasc ponizej 800obr/min(dzieje sie rowniez od okolo tyg.) wtedy najczesciej lubi zgasnac i caly cyrk od nowa.

zawsze podgrzewam swiece zaarowa okolo 3-5sek choc slyszalem ze w nowych dieslach juz nie trzeba,PDF nie mam wyciaglem w tamtym roku w styczniu,tankuje na tych samych CPNach takze tu nie ma sie czego czepic.

z tego co wystudiowalem w necie moze byc woda w filtrze paliwa lub swieca rzarowa do wymiany.

Co o tym sadzicie?

Rocznik 2010

poj 1.6L

przebieg 247tys

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1,a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udaj się na diagnostykę komputerową i wróć z błędami jakie komp wypluł. Równie dobrze może to być walnięta pompa paliwa lub czujnik położenia wału. Świeca raczej nie, bo nie gasłby na światłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczorem byl znajomy podpiol sie pok komputer i zadnych bledow co potwierdzil dzis mechanik,obydwaj polecilili zmienic filter paliwa oraz 100-200ml dynaturatu do baku nalac,filter juz kupiony tylko w De gorzej z sokiem gumisiowym ale sprobuje bez jak ma biegac to bedzie bez soku biegal.

aha jak to jest z dieslami specjalnie kupilem poj.1,6L zeby oszczedzac i nie daje mu po garach bo na firmowym sie wyzywam,DPF zalatwilem w pare miechow bo niedosc ze powoli to do roboty na zimnym silniku jezdze(8km) teraz jezdze bez DPF ale pomimo to mechanik poleca przegonic go raz na miesiac by unikac niepotrzebnych napraw spowodowanych przez poprzytykane kanaly itp.

3 bieg na 4tys/obr okolo 20km wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co masz tak piłować silnik przez 20 km. Już lepiej zrób parę startów spod świateł do odcinki na 2-3 pierwszych biegach lub jadąc autostradą wciskaj przyśpieszenie do oporu i do czerwonego pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lej przypadkiem nic do paliwa, żadnej denatury ani benzyny, w starym mercedesie 123 to by przeszło ale nie we współczesnych silnikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Podzielam zdanie "the Tomasso" abyś pod żadnym pozorem nie dolewał żadnych specyfików do paliwa. Ja poprzez, niby markowy produkt Castrola, preparat zapobiegający zamarzaniu paliwa posadziłem pompowtryski w poprzednim TDI. Aby przegonić samochód nie musisz go katować ani robić dzikich startów do czerwonego pola. Wystarczy na trasie wykonać kilka gwałtowniejszych przyspieszeń np. przy wyprzedzaniu i podkręcić silnik do ok 2500-3000 obrotów na 4 lub 5 biegu i starczy. Co do DPF to w warunkach miejskich niestety jest uciążliwy i albo raz na ok 300km (bo takie są przeważnie interwały wypalań) wyskoczyć na trasę i go wypalić lub po prostu fizycznie usunąć i przeprogramować komputer silnika.

Wojtasan - masz system start/stop? Z paleniem problemy są tylko jak jest zimno na zewnątrz czy w ciepłe dni też? Podepnij kompa i sprawdź wskazania czujnika temperatury zewnętrznej ale tego od silnika a nie od klimy. Czasami padają i ich wskazania wariują co owocuje błędnymi danymi do silnika, a co za tym idzie problemami z odpalaniem i dawkowaniem paliwa.

Jeśli masz start/stop może być też słaby akumulator i kiedy za małe jest napięcie immobilajzer może odciąć dopływa paliwa.

Edytowane przez Kris_R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy orientuje się ktoś co może być przyczyną dymienia (kolor szaro-niebiski). Autko Passat B6 2.0tdi cr CBAA. Ostatnim czasem usuwany EGR, sytuacja jednak pojawiła się troszkę później. Wczoraj wypalany DPF z wartości 11,7 do 1,3. Dymienie pojawia się podczas jazdy na niskich biegach i stałej prędkośći. Przykład, jazda na biegu 3-4 obroty stałe w granicach 1500, ogromna chmura dymu. Dymienia nie ma podczas hamowania silnikiem, szybszych predkosciach, gazowaniu na postoju. Lekko potrafi zakopcic podczas przyśpieszania ale zaraz ustaje i jest ok. Jak pisałem wcześniej najgorzej podczas utrzymawani stałem prędkośći w granicach 40km/h.

 

Dymienie jest naprawdę bardzo duże, wstyd jeżdzić takim autkiem. Podczas wypalania dpf na hamowani nie zauwazyłem ani razu aby cos zakopciło na niebiesko, kopcił na szaro ale bez porównania do tego co mam podczas jazdy.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z pkt. 2.1.a regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby coś, ktoś potrzebował odnosnie dymienia, mój teściu w b6 przerabial dymienia na czarno z żrącym zapachem, okazało się, ze BOSCH ZESTAW NAPRAWCZY POMPOWTRYSKÓW rozwiazał problem :)nowe uszczelnienie rozwiązało problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności