Skocz do zawartości
StaryKoniu

Wymiana mechanizmu podnoszenia tylnej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu przy próbie opuszczenia tylnej prawej szyby pękła mi linka - strzal glosny. Teraz mam pytanie czy mogę kupić sam mechanizm z linka czy tylko caly zestaw? Podobno musze uwazac na silniczek bo moze nie pasować? Na co zwrócić uwagę przy zakupie mechanizmu ?

Dorwałem taki zestaw: http://allegro.pl/podnosnik-szyby-mechanizm-tylny-prawy-passat-b5-fl-i3905274783.html - moje pytanie bo nie widzę - zestaw jest chyba razem z mechanizmem, linkami co nie :)

Auto to Passat b5fl kombi i i szyby elektryczne.

Pozdrawiam

Edytowane przez StaryKoniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Kilka dni temu przy próbie opuszczenia tylnej prawej szyby pękła mi linka - strzal glosny. Teraz mam pytanie czy mogę kupić sam mechanizm z linka czy tylko caly zestaw? Podobno musze uwazac na silniczek bo moze nie pasować? Na co zwrócić uwagę przy zakupie mechanizmu ?

Dorwałem taki zestaw: http://allegro.pl/podnosnik-szyby-mechanizm-tylny-prawy-passat-b5-fl-i3905274783.html - moje pytanie bo nie widzę - zestaw jest chyba razem z mechanizmem, linkami co nie :)

Auto to Passat b5fl kombi i i szyby elektryczne.

Pozdrawiam

Mechanizm bedzie pasował jest on kompletny ze wszystkim tylko podpiąć ,może być problem tylko jeśli pochodzi od anglika wtedy chyba moduł będziesz musiał przełożyć ze starego .Ważne żeby linka nie była skorodowana czy też ponadrywana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc - wypytam o stan linki, żeby nie było!

Kolejne pytanie - bo czytałem, że centralny bo silnik jest połączony z modułem komfortu - czy coś takiego.

W takim przypadku silnik bedę musiał przełożyć od starego, co nie ?

Dużo jest zabawy z wymianą mechanizmu na nowy ? Znalazlem na YT filmik co jak i gdzie ale po angielsku - wydaje się, że nie jest to mega trudne ale.. wolę zapytac Was, stare wygi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pomoc - wypytam o stan linki, żeby nie było!

Kolejne pytanie - bo czytałem, że centralny bo silnik jest połączony z modułem komfortu - czy coś takiego.

W takim przypadku silnik bedę musiał przełożyć od starego, co nie ?

Dużo jest zabawy z wymianą mechanizmu na nowy ? Znalazlem na YT filmik co jak i gdzie ale po angielsku - wydaje się, że nie jest to mega trudne ale.. wolę zapytac Was, stare wygi :)[/quote

Sorki za wprowadzenie w bład chyba raczej nic nie bedziesz musiał przekładac bo to jest na tył a przekłada sie tylko jeśli chodzi o przód:jasne tak czy inaczej jesli cos nie bedzie grało z modułem masz ze starego,operacja jak przy otwartym sercu ,prościejsza jak wymiana szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super - to już wszystko wiem.

Bardzo Ci dziękuję za pomoc - teraz tylko kwestia kupna i motywacji =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie tego mechanizmu trzeba wyciągać szybe czy może ona zostać jakoś na miejscu? Ja szykuję się do wymiany moich korbek na elektryke właśnie no i nie wiem jak się za ro zabrać, a szyny też rozwalić nie chce:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy wymianie tego mechanizmu trzeba wyciągać szybe czy może ona zostać jakoś na miejscu? Ja szykuję się do wymiany moich korbek na elektryke właśnie no i nie wiem jak się za ro zabrać, a szyny też rozwalić nie chce:/
szyby nie musisz wyciągać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale musze ją jakoś umocować żeby nie wypadła tak? A później jak będę zakładał ta blachę od elektrycznych to żadnych mocowań szyb itd nie muszę zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale musze ją jakoś umocować żeby nie wypadła tak? A później jak będę zakładał ta blachę od elektrycznych to żadnych mocowań szyb itd nie muszę zmieniać?

 

Nic nie musisz zmieniać wszystko pasuje p&p. Ja szybę przyklejam dobrą taśmą do górnego słupka drzwi bo i tak trzeba ją trochę opuścić więc jest miejsce na owinięcie taśmy wokół słupka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale musze ją jakoś umocować żeby nie wypadła tak? A później jak będę zakładał ta blachę od elektrycznych to żadnych mocowań szyb itd nie muszę zmieniać?

 

Tu masz kolego jak odłączyć szybę od blachy http://forum.vw-passat.pl/threads/40085-demontaz-szyby-tylnych-drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo:D przyda się na pewno:P jeszcze jedno pytanie, jak wyjmuje tą blache to musze zamek odkręcić chyba co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ace

Tutaj masz fajny filmik jak wymontować mechanizm (przedni)

A tutaj masz filmik jak zdjąc tylną tapicerkę

 

Szkoda tylko, że nie ma filmiku jak wymienić tylni mechanizm podnoszenia szyby :(

 

A tutaj masz wymiane mechanizmu tylnego od Jetty ale mechanizm wyglada prawie tak samo:

Edytowane przez StaryKoniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wyjmuje tą blache to musze zamek odkręcić chyba co nie?

 

tak musisz;)

powodzenia z montażem "kołka rozporowego" łączącego mechanizm z szybą.

ja po 2 godz walki poddałem się z nim i zastąpiłem go śrubą M6:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja po 2 godz walki poddałem się z nim i zastąpiłem go śrubą M6
Mi się jakoś udało, ale ze trzy razy wszystko rozbierałem, bo mi ten duży wpadał do środka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie :lol może dam radę, a jak nie to śrub M6 pod dostatkiem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w moim przypadku okazało się, że nie zerwała mi się linka tylko szyba wypadła z prowadnicy - o mój boze!

Rozebrałem całą tapicerke, chciałem szybę opuścić i do połowy opuściłem ręką a dalej nie chciałem, chciałem silnikiem zjechać w dół i słyszałem "wskoczenie w prowadnicę" i szyba działa :D

Dla pewności kupiłem w ASO te 2 kołki rozporowe co trzymają szybę tylną w prowadnicy za niebagatela 2.12zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może mi podpowie dlaczego przestała opuszczać się szyba (lewy tył), po zepchnięciu jej ręcznie podnosi się normalnie. Przyuważyłem przed chwilą i zastanawiam się co mnie czeka rano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wypadł Ci kołek spinajacy szybę z mechanizmem podnoszenia.

Zdejmij tapicerkę, na tej blaszanej osłonie do ktorej przykrecony jest silniczej bedzie na dole gumowa zaślepka srednicy 5-6cm, wyjmij ją i zjedz szybą do takiego poziomu żebyś widział jej mocowanie ... wsadź nowy kołek w odpowiednie miejsce i po sprawie.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopuje temat, żeby nie zakładać nowego tematu.

 

Czy wymiana starego silniczka na kupiony używany jest możliwa i nic więcej nie trzeba robić, żeby działało ? Mechanik twierdzi co innego i wole sie upewnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności