Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukajka pomogła połowicznie - bo temat był rozwiązywany w B5... Chodzi mi o delikatny ale uciążliwy pisk w prawej części kabiny - tylko podczas pracy nawiewu. Wyłączę - i nie piszczy. Generalnie dzieje się podczas ruchu kierownicą w prawo (i na wprost).

 

Czyli prawdopodobnie piszczące łożysko wiatraczka (http://forum.vw-passat.pl/threads/1006-Piszczacy-nawiew).

 

Pytanie - jak się dostać do tego ustrojstwa w celu naoliwienia/nasmarowania w B6...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwile temu to robilem , i sadze ze da rade bez wyjmowania wentylatora , no chyba ze zaciera sie tulejka u gory ,ale sprobowac mozna ,wystarczy zdjac ta maskownice z pianki ,zajac pozycje glowa tam gdzie trzeba bo wiatrak juz widac i poszukac zaslepke ,na srodku owej obudowy wydlubac i zapodac na oske smaru w spraju ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem to według tego manuala-piękna sprawa temat ogarnięty i błoga cisza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj robiłem to według tego manuala-piękna sprawa temat ogarnięty i błoga cisza ;)

 

to nie ta bajka , to nie te silniczki ,kolega pytal o wentylator nawiewu a nie regulacje klap:mniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chwile temu to robilem , i sadze ze da rade bez wyjmowania wentylatora , no chyba ze zaciera sie tulejka u gory ,ale sprobowac mozna ,wystarczy zdjac ta maskownice z pianki ,zajac pozycje glowa tam gdzie trzeba bo wiatrak juz widac i poszukac zaslepke ,na srodku owej obudowy wydlubac i zapodac na oske smaru w spraju ,

 

Rozumiem, że piszesz tu o problemie z piszczącym wiatrakiem? Czy o wykonaniu podanego przez zarembaz`a manuala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie ta bajka , to nie te silniczki ,kolega pytal o wentylator nawiewu a nie regulacje klap:mniam

 

Prawie to samo:) manual : http://forum.vw-passat.pl/threads/116491-instrukcja-demontaz-wentylatora-dmuchawy-odgrzybianie-klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podałem ten link żeby kolega wiedział jak zdjąć schowek i dobrać się do wentylatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że piszesz tu o problemie z piszczącym wiatrakiem? Czy o wykonaniu podanego przez zarembaz`a manuala?

 

pisze o piszczacym wiatraku ,mnie samemu zdarzylo sie rozbierac schowek i wyjmowac wentylator , a kiedy juz mialem wszystko nasmarowane wypadla mi owa zaslepka i wtedy pomyslalem (zdarza mi sie),ze ta dziura dało by rade nasmarowac bez wyciagania wentylatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasmarował byś tylko jedną tulejkę ( "do góry nogami" hm ?) a druga ? raczej rurką od WD tam nie podejdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nasmarował byś tylko jedną tulejkę ( "do góry nogami" hm ?) a druga ? raczej rurką od WD tam nie podejdziesz

 

dlatego napisalem ,jesli nie zaciera sie górna tulejka, to przeciez 5 min roboty i zawsze mozna pózniej wyjac wentylator, a jesli pomoze to ile mniej tej roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenistwo ukrytym ojcem postępu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem czy dobrze trafiłem w wątek, jeżeli nie to proszę o odnośnik, bądź przeniesienie.

Mam dziwną przypadłość w b7 2012 2.0 tdi, gdy auto się nagrzeje do około 80 stopni z nawiewu wentylacji wydobywa się dźwięk wyraźnego obcierania. dźwięk raczej nie metaliczny, głuchy (plastik o plastik). Dźwięk ustaje po włączeniu klimatyzacji w jakiekolwiek położenie czy na 26 stopni czy na 16. Dźwięk nie wzmaga się, ani nie ustaje wraz z obrotami silnika, ani z obrotami nawiewu ( bez klimatyzacji). Z pod pokrywy silnika nie słychać nic niepokojącego, ciężko cokolwiek zlokalizować. Dźwięk doprowadza do szału.:)

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności