Skocz do zawartości
rikardo.o

[ hamulce] Pompa podcisnieniowa kto wie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jezdze paskiem napedzanym przez aaz i mam takie pytanie odnosnie pompy podcisnienia(vacum),ktora to napedza serwo hamulca systemu lucas'a.Czy ktos moze wie jakie tam ma wystepowac podcisnienie,bo hamulce to takie nijakie.Dodam jeszcze azeby nie bylo:

-okladziny i klocki ferodo premium

-odpowietrzone

-pompa nie przepuszcza

-cylinderki szczelne

 

bo jesli dobrze mysle to np.zurzyte vacum wytwarzajac mniejsze podcisnienie powoduje ze serwo slabo dziala?

 

//uzupełnij profil - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bondzior

Ja się dołączę u mnie jest identycznie.

Nowe klocki i okładziny. Układ hamulcowy odpowietrzony.

Pedał hamulca nie jest taki twardy jak być powinien i przy bardzo mocnym wciśnięciu schodzi w podłogę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój szwagier w Vento miał identyczne objawy,układ odpowietrzaliśmy chyba ze 3 razy,nowe tarcze i klocki,serwo w porządku,przynieśliśmy nawet używaną pompę hamulcową z golfa 3 , a hamulec dalej był gów2niany i wchodził w podłogę jak w zbutwiałe drewno. Pompa szwagra też niby nie przepuszczała ,ani ta od sąsiada ale nic się nie polepszało do momentu zakupu NOWEJ POMPY, hamulce zmieniły się nie do poznania ( na lepsze ). Po tylu latach użytkowania gumki uszczelniające się jednak wycierają mimo ,że wizualnie wszystko jest ok. pompa nie trzyma już takiego ciśnienia,aha nie opłaca się wymieniać samych gumek ,lepiej kupić całą pompę ,znajomy w sklepie powiedział nam ,ze ma takich klientów ,którzy już 3 razy zmieniali oringi na pompie i d..z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja już też mam za sobą cały układ chamulcowy. wymieniłem:

1. korektor siły chamowania

2. tarcze i klocki przód

3. cylinderki i okładziny tył

4. odpowietrzałem co 2-3 tygodnie

i nie pomogło, dopiero wymiana pompy zakończyła moją udrękę z chamulcami. Polecam zacząć od pompy i dopiero szukać dalej.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki piekne za podpowiedzi,jutro biore sie za poszukiwania nowej pompki.Napisze niebawem czy odnioslo to porzadany skutek .A'propo uszczelki na mojej pompce maja gora 3 miechy, zgadzam sie z wami wymiana samych gum to strata kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zainteresowanych pompka nowa na miejscu (hans preis 80zl)oraz nowki tarcze febi'ego.Hamule sie jeszcze nie dotarly hoc juz widze poprawe,tylko jeszcze jeden szczegol mnie martwi hamulec bierze od polowy , a jak podciagne minimalnie reczny jest o niebo lepiej ,stawiam na samoregulacje w tylnych bebnach.Mam pewien plan na szczekach z tylu jest taka pozioma blaszka pomiedzy nia a szczeka klin ,ktory reguluje odstep szczek . Idea jest taka napawam troche ta blache azeby byl tam mniejszy skok tejrze blaszki miedzy szczekami . Tak mi sie wydaje to sie morze udac jutro biore sie za kombinacje co wy na to? mc'giver he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pompki hamulcowej to zakupilem uzywke od mpeg z allegro i smiga juz roczek

wczoraj klocki wymienilem,, bo juz zyletki byly i heble brzytwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bondzior

U mnie problem rozwiązany. Pomogła wymiana hydrolu (druga w tym roku) jak się okazało na poprzednich klockach kilka razy zagotowałem plyn (przód bardzo się grzał po zjeździe z góry wyczuwalny zapach spalenizny i dym z okolic klocków). Klocki poszły znowu do wymiany tym razem na FERODO Premier- grzanie ustało ale pedał pozostał dalej miękki. Wczoraj mnie tknęło, że może jeszcze raz hydrol wymienić przegrzany i odpowietrzyć układ. Jak się okazało u mechanika to było to. Z przodu wyszło sporo powietrza i ciemnego przypalonego hydrolu tył było ok. Teraz pedał przy wyłączonym zapłonie twardnieje na kamień mięknie po wałczeniu zapłonu (elektryczne serwo w pompie z ABS-em firmy ATE)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mial ktos taki obaja na popie vacum ze jest brudna olejem zadnych innych wyciekow niema tylko pompa vacum jest brudna olejem czy to jest mozliwe zeby olej wywalilo dolem gniazde w ktore wsadzona jest pompa.pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

20170210_154949.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

tak wyglada teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności