Skocz do zawartości
marcin016

VAG-COM nie łączy się z silnikiem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z połączeniem się programu VAG-COM ze sterownikiem silnika.

Kabel jaki posiadam to ten niebieski z allegro za 30zł. Używam programu VAG-COM 409.1 full wersja. Pracuję na systemie XP. Sterowniki USB zainstalowane.

Z innymi sterownikami jak np. klimatronik, abs, centralny zamek się łączy bez problemu. Nie łączy się z silnikiem, airbag...

Pokażę wam screeny:

 

Test przechodzi pomyślnie

 

ddsd_(2).th.png

 

Gdy wybieram 01 ENGINE:

 

ddsd_(1).th.png

 

Próbowałem zmieniać wartości w ustawieniach portu COM czas dostępu z 16 na 10, 7, 1 ale to nic nie dało.

Na polskim vagu 4.9 jest to samo. Z silnikiem się nie łączy.

Już nie mam pojęcia co to może być? Ktoś miał/ma podobny problem? Czyżby coś z kablem?

 

Tutaj mam jeszcze wynik z AUTO - SCAN:

VAG-COM Version: Release 409.1-S


Chassis Type: 3B - VW Passat B5
Scan: 01,02,03,08,15,16,17,19,35,36,37,46,55,56,57,58,76

-------------------------------------------------------------------------------
Address 03: ABS Brakes
  Controller: 8E0 614 111 B
  Component: ABS/EDS 5.3 FRONT   D00
  Coding: 0273004283  
  Shop #: BB 24332
No fault code found.

-------------------------------------------------------------------------------
Address 08: Auto HVAC
  Controller: 3B1 907 044 A
  Component: CLIMATRONIC     S 8.0  
  Coding: 02000
  Shop #: WSC 00028
1 Fault Found:
00779 - Outside Air Temp Sensor (G17)
           30-00 - Open or Short to B+

-------------------------------------------------------------------------------
Skipping Address 15-Airbags

-------------------------------------------------------------------------------
Address 17: Instruments
  Controller: 3B0 919 881 F
  Component: B5-KOMBIINSTR. VDO V10 
  Coding: 04142
  Shop #: WSC 00000
  IMMO-IDENTNR: VWZ7Z0W0335244       
No fault code found.

-------------------------------------------------------------------------------
Address 46: Central Conv.
  Controller: 1J0 959 799 J
  Component: 0E Zentral-SG Komf.0001
  Coding: 04097
  Shop #: WSC 00028
4 Faults Found:
00953 - Interior Light Time limit
           25-10 - Unknown Switch Condition - Intermittent
00928 - Locking Module for Central Locking: Front Driver Side (F220)
           27-00 - Implausible Signal
00912 - Window Regulator Switch: Front Left (E40)
           27-10 - Implausible Signal - Intermittent
00930 - Locking Module for Central Locking: Rear Left (F222)
           27-00 - Implausible Signal

End   --------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Widać, że tylko wczytało ABS, klimatronik, centralny zamek, "instruments?". A gdzie reszta? Najbardziej zależy mi na tym silniku.

Tutaj mam jeszcze jeden screen gdy chciałem skasować błąd w klimatroniku:

ddddd.th.png

 

Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ustaw sobie START BAUD 9600 masz to w zakładce Options

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście próbowałem to ustawiać (Start baud - 9600, 4800, 1200) ale dalej bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdz na innym autku, jak nie zadziała to znaczy ze cos nie tak z kablem lub cos ze sterownikiem silnika lub przepalony bezpiecznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będę miał możliwość to sprawdzę na innym aucie.

Dzisiaj jeszcze spróbowałem ale bez zmian. Ze wszystkimi dostępnymi sterownikami (abs, airbag, moduł komfortu, deska rozdzielcza) się łączy tylko z tym sterownikiem silnika niestety nie.

Gdy próbuję się połączyć z silnikiem to słychać co jakiś czas takie pikanie z deski rozdzielczej. Robi 4 próby połączenia i wyskakuje błąd: no response from controler. Próbowałem też na zapalonym silniku ale to samo.

Z ciekawości też sprawdziłem jakie są napięcia w złączu diagnostycznym w samochodzie.

Takie złącze jest u mnie:

 

gniazdovagobdii5ql.th.jpg

 

Są 3 wtyki: ground, K i +12V.

Na K wynik to: 10,30V

Na +12V wynik to: 12,13V

 

Więc chyba jest dobrze. Mam takie pytanie odnośnie tego złącza bo z tego co widzę to jest też identyczne złącze tylko jest jeszcze wtyk L. Co to ma do rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andi1988

co powiecie o V-SCAN VAG5053 ITS ? bo zwyklym kablem nie moge sie polaczyc z paskiem b6 2.0 fsi.....

czy tym urzadzeniem moge np wlaczyc/wylaczyc czujnik pasow lub np regolowac xenony itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co powiecie o V-SCAN VAG5053 ITS ? bo zwyklym kablem nie moge sie polaczyc z paskiem b6 2.0 fsi.....

czy tym urzadzeniem moge np wlaczyc/wylaczyc czujnik pasow lub np regolowac xenony itp ?

 

Od takich rzeczy jest ten temat:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/3825-Interfejs-OBDII-jaki-wybrac/page158

 

Twój post nie wnosi nic do tematu, spamujesz tutaj zamiast napisać w temacie w którym trzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na innym samochodzie (VW Passat B5 1.9TDi 1997 r.) i VAG-COM bez problemu połączył się z silnikiem.

Czyli kabel jest dobry.

Kupiłem też sobie interfejs ELM 327 na bluetooth (można sobie sprawdzać parametry silnika poprzez aplikację na smartfona). Ale tutaj też jest problem, bo też nie łączy się z ECU (silnik). A w tym Passacie na którym sprawdzałem VAG, ten interfejs ELM 327 też się łączy.

 

Czyli wychodzi na to, że coś ze sterownikiem silnika? Mam rację? Da się to jakoś zdiagnozować/naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że coś ze sterownikiem silnika?
Moźe takie jakby zabezpieczenie przed kradzieżą lub zmianami w sterowniku. Sprawdź czy wszystkie przewody są podpięte w gniazda wtyczki sterownika i czy nóżki są proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro licznik próbuje się komunikować to trzeba pociągnąć zastępczy przewód z ecu do złącza, a nie kombinować... Musi się łączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moźe takie jakby zabezpieczenie przed kradzieżą lub zmianami w sterowniku. Sprawdź czy wszystkie przewody są podpięte w gniazda wtyczki sterownika i czy nóżki są proste

 

Zabezpieczenie ale gdzie to może być?

 

Skoro licznik próbuje się komunikować to trzeba pociągnąć zastępczy przewód z ecu do złącza, a nie kombinować... Musi się łączyć.

 

No tak ze wszystkim się łączy oprócz silnika. Ten interfejs ELM 327 też się nie łączy z silnikiem.

W takim razie jak mam pociągnąć ten przewód z ecu? I który to dokładnie jest? Mam odpiąć wtyczkę od sterownika silnika i co dalej?

Edytowane przez marcin016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego zabezpieczenia nie ma, po prostu niefachowo usunięto immo z stąd problem z połączeniem, wszystkie pozostałe moduły się łączą oprócz sinika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunięto immo? Skąd taka pewność?

Jest jakiś sposób żeby to jakoś "naprawić"? Żeby łaczyło z tym silnikiem?

Jak próbuję łączyć się z silnikiem to słychać takie cykania z licznika. Cyka i cyka ale się nie chce połączyć.

Odpinałem sterownik ABS bo wyczytałem gdzieś, że to też może powodować problem z połączeniem. Ale bez zmian. Sterownik silnika też wydaje się być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin016 mam identyczny problem jak Ty świeci mi sie kontrolka od abs i nie działa abs. po podpięciu vaga mogę połączyć się ze wszystkim prócz sterownika silnika i abs. czy udało Ci się rozwiączć problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z połączeniem sie vagiem z moim paskiem tzn jak podlacze niby się łączy wszystko dziala do momentu kiedy odpale silnik wtedy komunikacja sie urywa i nieda rady sie juz polaczyc po odlaczeniu aku na zgaszonym znowu dziala a po odpaleniu to samo

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam mam problem z połączeniem sie vagiem z moim paskiem tzn jak podlacze niby się łączy wszystko dziala do momentu kiedy odpale silnik wtedy komunikacja sie urywa i nieda rady sie juz polaczyc po odlaczeniu aku na zgaszonym znowu dziala a po odpaleniu to samo

 

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem kabel vag com 409.1 auto passat b6 2005rok podłączam do auta jest komunikacja com poprawny chce wykasowac blędy info o braku bledów a bląd jak byk na desce . info brak bledów lub w komunkacji ze sterownikiem ale wcds usunąłem bląd od razu a juz jak sam chce to jest klapa kabel z alledrogo i program podobnie . Jestem uziemiony Wielka prosba o pomoc z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem zero laczenaia sie z kompem..... az pewnego dnia trafilem na mechanika wczoraj...... abs. odlaczyl i nagle mozna sie bylo polaczyc z kompem auta..... walniety sterownik abs blokowal dojscie..... gdzie w mazowieckim loub w podlaskim robia takie sterowniki abs....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam identyczny problem z połączeniem się z silnikiem tylko z małą różnicą natomiast: vag łączy się z silnikiem tylko podczas nieuruchomionego silnika. Kiedy odpalę autko automatycznie zrywa połączenie i wyskakują błędy. O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe żeby któryś z przekażników zakłócał połączenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie jeszcze kilka dni temu łączył się podczas pracy silnika a teraz lipa jak zapalony to nie łączy i co to może być?. kabelek mam od viaken kkl niebieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności