Skocz do zawartości
codi

Dziwny problem z klapą w 3BG limuzyna.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Auto mojej siostry, passat limuzyna 2002 rok. Wszystkie wkładki w drzwiach i klapie na miejscu :(.

 

Zdarzyła się dziś dziwna sytuacja. Dziewczyna pojechała nad morze, auto stoi na parkingu pod hotelem (teoretycznie strzeżony, czyli szlaban itp).

Przestała się jej nagle ryglować tylna klapa (reszta drzwi ok). Tzn można zatrzasnąć klapę ale sie nie zamyka na stałe. Nie widać objawów włamu.

 

Co się dzieje ?

 

Pozdrawiam

CODI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko rozbierz zamek. Pewnie cięgno spadło lub pękło. Lub wina przewodu zasilającego siłownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno też zostałem szczęśliwym posiadaczem paska i też nabawiłem się kłopotu z klapą zatrzasnąć mogę ale po zamknięciu pilotem drzwi się zamykają a klapę mogę otworzyć, jak kluczem przekręcę w zamku klapy to wszystko mi zamyka i drzwi i szyby a klapę dalej mogę otworzyć. Cięgna całe i podpięte, tylko na noc odpinam żeby kufer zablokować a potem nurkuję za tylne fotele żeby otworzyć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystarczyło rozebrać cały mechanizm zamka (łącznie z siłownikiem), przesmarować, złożyć i bangla jak ta lala. Pewnie był gdzieś przytarty, może brud go blokował? Nie wiem, ważne że działa. Dodatkowo uszczelniłem sobie przy okazji silikonem listwę, w której siedzą lampki podświetlenia tablicy - po śladach wewnątrz klapy wywnioskowałem, że sączy się tamtędy woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki pogmyram , może coś pomoże a jak nie to tylko mi mechanior jakiś zostanie i płać i płacz Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności