Skocz do zawartości
start2222

Prośba o sprawdzenie ustawień LPG/mapy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o sprawdzenie ustawień gazu/mapy

 

Stag4

mapy gazu -odchyłka.jpg

mapy gazu o.jpg

mapy gazu -na obrotach.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie to robiłeś?

 

co, gdzie i jak robiłem?:-/ Podpiąłem się pod sterownik i zrobiłem screny. Od 4 lat nie było nic ustawiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się wgrać nowszą wersję.

Wydaje mi się że auto miało zrobioną tylko autokalibrację i wypad.

Znajdz sobie w necie stronę AC i tam będziesz miał serwisowe warsztaty partnerskie znajdz sobie w twoim okręgu i poprostu umów się i

podjedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o ocenę map i ustawień po autokalibracji i zebraniu map

mapy nowe.jpg

odchyłka nowa.jpg

parametryy nowe.jpg

ust.ster.gazu nowe.jpg

zaawansowane nowe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto na PB jest sprawne, a tym samym wzorcowa mapa PB jest OK to i ustawienie LPG jest OK.

Sonda podłączona pod LPG??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PB dobrze chodzi. Sonda podpięta pod ster LPG.

A vagiem jak sprawdzić działanie sondy? Jaki nr bloku? Statycznie czy dynamicznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

001 i 004 możesz zrobić i statyczny z postoju i normalnej jazdy jak i dynamiczny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam. Proszę o ocenę map i ustawień po autokalibracji i zebraniu map

Bardzo ładnie zgrane mapy, pracę sond bardzo fajnie widać w aplikacji Torque na Androidzie, można sobie dodać kilka wykresów i obserować wzajemne zależności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sondę masz padniętą. Ta mapa Pb nie jest dobra. Wygląda na mapę trybu awaryjnego. Jest zbyt liniowa i czasy wtrysku są za krótkie. Jeśli sonda jest podłączona do sterownika LPG, to wyraźnie widać, że nie pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie to że ma padniętą tą sondę . Pewnie ma auto z rozjechaną mapą w trypie awaryjnym i stąd taki a nie inny rezultat.

Najlepiej to zresetować sterownik benzyny, pojeździć trochę na benzynie i dopiero wtedy robić autokalibrację i strojenie.

Na pierwszych screenach widać że czasy na gazie były ponad 40% większe niż na benzynie czyli tak trochę średnio dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dziś zebrałem nowe mapy pb i lpg bo meczy mnie wypadanie zapłonów na 3 cylindrze i czasami system too lean głównie jak jeżdżę na lpg. Po jeździe czuć różnice ,na lpg trochę mniej mocy.Reduktor acr01 red, wtryski barracuda 2,4mm minisec v3.2015-01-21-maplpg.jpg

2015-01-21-map pb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej ustawić to na niższym cisnieniu, bo widze że chyba jest 1,4 bar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie lepiej ustawić to na niższym cisnieniu, bo widze że chyba jest 1,4 bar?

Na pewno.Czerwony acr pracuje na ciśnieniu od 1,0 -1,3bara .

Takie podkręcanie robi się tylko, jak wtryskiwacze za słabe ,ale w tym przypadku kolega ma barracudy,czyli może jeździć nawet bez dysz.Zakładam że są mody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto obecnie bez modow czyli seria. Cisnienie ustawilem tak jak w poprzednim zavoli s. Wiec musze je troche obniżyć azeby mnoznik poszedl do gory i kolejne zbieranie map. Bo mam dalej wypadanie zaplonow na 3 cylindrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo mam dalej wypadanie zaplonow na 3 cylindrze.

Jak zamienisz cewki na cylindrach to błąd cały czas na trzecim?. Świece sklepane o 10%?

Cisnienie ustawilem tak jak w poprzednim zavoli s. Wiec musze je troche obniżyć azeby mnoznik poszedl do gory

Przy serii możesz zejść do dolnych wartości i powinien być stabilny,choć acr 250 może robić fochy ,zależy jak trafisz...

Auto obecnie bez modow czyli seria

Ja mam wgrany soft do 240KM z ciśnieniem do 1.4bara ,oczywiście musiałem obniżyć do 1.2,bo turbo seria i Ci powiem,że jak wgrasz soft to nigdy do serii nie wrócisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to sprawdziłem całą instalacje elektryczną i gazową.Cewki beru, świece ngk nowe zamieniane miejscami tak samo jak i wtryski pb i lpg.

Ciśnienie na 3 cylindrze 10,5 bara inne cylindry 11 i podobnie.Wydaje mi się ze po resecie ecu i tylko jeździe na pb jest ok a na gazie lipa i na biegu jałowym zaczyna migać check.Pierwszy błąd wypadanie zapłonów na 3 cyl co niesie za sobą korektę 25% i system too lean.Nowe świece maja przerwe 0,75 mm- 8 i pewnie spróbuję zmniejszyć na trzecim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób objawia się niedomaganie acr01 bo mam go jakieś pół roku i było ok nawet gdy po zmianie reduktora nie ustawiałem instalacji. Ciśnienie mam 1,4 bara i wkręcając śrubę niżej nie da się zejść bo akurat ten sterownik z mapsensorem bosch mierzy ciśnienie bezwzględnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności