Skocz do zawartości
tomek921

Łącznik stabilizatora tył 4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem pod różnymi hasłami i nigdzie nie znalazłem.

Mam napęd na 4 koła i mam do wymiany łączniki stabilizatora tylnego, chciałem to dzisiaj wymienić ale poległem z racji kiepskiego dostępu i w związku z tym mam pytanie. Czy ktoś to już sam wymieniał? I jaki tam patent trzeba znaleźć, żeby go odkręcić? Górną śrubę dam radę ściąć, ale co z dolną?

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt nic nie poradził sam się trochę pomęczyłem i kilka fotek strzeliłem.

 

Do wymiany potrzebne będą:

-2 płasko-oczkowe klucze 16 - do odkręcenia oryginalnego łącznika

-2 płasko-oczkowe klucze 17 - do przykręcenia łącznika Febi, w zestawie były większe śruby

-środek penetrujący

-jakąś przedłużkę na klucz

-kobyłki bądź kołki do podparcia samochodu

 

1. Zaczynamy od podniesienia całego tyłu i odkręcenia kół, nawet przy zmianie jednego łącznika, w przeciwnym razie bardzo ciężko jest nowy łącznik przykręcić bo stabilizator bardzo pręży do góry.

 

Jak ściągniemy już koło ukaże się taki widok:

 

5srm.th.jpg

 

Jak widać o ile z odkręceniem górnej śruby nie ma większych problemów bo jest trochę miejsca tak z odkręceniem dolnej jest już problem bo miejsce jest ograniczone.

 

2. Nakładamy na górną śrubę i nakrętkę klucze i odkręcamy śrubę i kombinujemy jak ją wyciągnąć naginając stabilizator w dół i przyciągając go do siebie. Zaczynamy od górnej bo dzięki temu zyskujemy ciut więcej miejsca na ruch klucza do odkręcenia dolnej śruby:

 

zvp9.th.jpg

 

Klucze koniecznie muszą być płasko-oczkowe inne się nie zmieszczą

 

3. Składamy wszystko w odwrotnej kolejności, widok nowego zamontowanego łącznika i starego po wymontowaniu:

 

prf3.th.jpg 5e0g.th.jpg

 

A teraz porada kupując łączniki odradzam firmę Delphi, w zestawie brakuje nowych śrub, za to łącznik Febi posiada już nowe śruby. Wg Etki gwint śrub to M12.

 

Podaje jeszcze numer gum stabilizatora tył bo w Częstochowie przynajmniej jest o nie ciężko: 8D0511327D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności