Skocz do zawartości
smuga

Którą instalacje wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie potrzebuje rady dostałem wycenę instalacji gazowej i nie wiem którą wybrać poradźcie ;)

 

1. instalację sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej IV generacji z elektroniką sterująca polskiej firmy AC system Stag 4 Qbox z reduktorem AC R01 i wtryskiwaczami AC W01.

Koszt całkowity to 2600 zł.

 

 

Cena obejmuje:

- zbiornik toroidalny w miejsce koła (we wnękę koła zapasowego),

- pokrowiec na koło zapasowe przy zbiorniku toroidalnym w miejsce koła zapasowego,

- tankowanie gazu w ilości niezbędnej do uruchomienia instalacji,

- gwarancję na okres 24 miesięcy.

 

 

2. instalację sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej IV generacji włoskiej firmy Landi Renzo system Omegas z reduktorem Landi Renzo LI02 i wtryskiwaczami Landi Renzo/MED.

Koszt całkowity to 3200 zł.

 

Cena obejmuje:

- zbiornik toroidalny w miejsce koła (we wnękę koła zapasowego),

- pokrowiec na koło zapasowe przy zbiorniku toroidalnym w miejsce koła zapasowego,

- tankowanie gazu w ilości niezbędnej do uruchomienia instalacji,

- gwarancję na okres 24 miesięcy.

 

3. instalację sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej IV generacji włoskiej firmy Lovato system Smart z reduktorem Lovato RGJ i wtryskiwaczami Lovato.

Koszt całkowity w promocji to 2600 zł.

 

Cena obejmuje:

- zbiornik toroidalny w miejsce koła (we wnękę koła zapasowego),

- pokrowiec na koło zapasowe przy zbiorniku toroidalnym w miejsce koła zapasowego,

- tankowanie gazu w ilości niezbędnej do uruchomienia instalacji,

- gwarancję na okres 24 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A auto to? wybrałbym pierwszy zestaw, ważny jest montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, ja mam od 2,5 lat BRC i jestem zadowolony. Jak chcesz to na PW dam kontakt do instalatora w Łodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam BRC co prawda II gen ale i tak problemów nie mam od 60kkm 0 regulacji nic kompletnie aby filterki;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy przeczytac ze dwa tematy z brzegu żeby wszystko wiedzieć . Myślę że do zamkniecia temat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian nerwusie, nie wystarczyło ... bo nikt konkretnych zestawów nie opisuje , a Ty nie rób Off-Topa bo Twoja wypowiedz nie jest w ogóle przydatna ;) Temat można zamknąć bo koledzy Sławek i Marcin pomogli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do BRC - popatrz na allegro lub w jakimś sklepie ile kosztują wtryskiwacze brc lub reduktor. Porównaj to z cenami za wtryskiwacze AC W01, Hana czy Barakuda.

 

Nie przeczę, że BRC to dobre instalacje. Sam jeździłem na SQ24 przez 3 lat. Gorzej jak już trzeba wymienić te wtryski, a one niezniszczalne nie są.

Zapytaj instalatora czy zdejmuje kolektor do wiercenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtryski do BRC fakt tanie nie sa ale jezeli wymieniamy filtry na bieżąco to spokojnie wytrzymują 100tyś i do tego robią robote..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRC polecam,bardzo dobra instalacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w brc spokojnie smigaja barracudy jak i acw01 (pod softem P&D) .... regeneracja reduktora to nie problem i wytrzymuje bardzo dlugo (moj juz ponad 150.000)

 

wada brc to przede wszystkim monterzy ... czesto idacy na latwizne a stad bierze sie powszechna opinia ze to kiepska instalacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neket,nie rozumiem jak można łaczyć Barracudy z ACW01. Jezeli już to z ACW02/03. Instalacje gazowe montuje sie zawsze z częsci jednej firmy.Jak STAG to STAG itd. Nie jakieś zbieraniny.Monterzy kombinują zeby było jak najtaniej,nawet o pare zlotych. Nie jakieś zestawy BRC z innymi np.wtryskami bo tansze wrazie wymiany.Co to jest za rozumowanie. Ja mialem STAG 200GoFast i nie wiem czy monter poległ bo po1.5 m-cu nie chciał serwisować i zabral instalke. Zalozyłem teraz LANDIRENZO-LOVATO SMART i w niej są wszystkie częsci tej firmy i wierzcie że jest super. W przełaczeniu gaz/pb i odwrotnie czy automatycznie czy recznie nic doslownie nic nie jest wyczuwalne. Ludzie sie nasłuchali.Przejżyjcie sobie zestawy inst.gazowych u róznych sprzedawców jak kombinują,jak dobierają do elektroniki inne części. Jak to ma chodzic? Poza tym trzeba czytać a nie słuchać co robi i potrafi elektronika danej instalacji,to jest najwazniejsze. Ja mam i smigam, to jeszcze nie wszystko.Trzeba wiedzieć co robi komputer gazowy jak zbiera informacje z komputera pojazdu, czasu wtrysku, z map benzynowych ,czujników silnika itd. i to musi być wszystko w miare zgrane.Żadna BRC nie pomoże jezeli nie pasuje do silnika.Nie moze byc np.starej generacji ale tez nie najnowszej bo tez moze nie chodzić. Ważne są czasy otwarcia i zamknięcia wtryskiwaczy gazu, reduktor z zapasem mocy np115 KM min red. 150 KM bo pózniej wystepuje problem z utrzymaniem ciśniena kiedy gaz sie konczy co polega np. na tym ze jadąc pod gorke przelacza na pb lub po przygazowaniu.

Edytowane przez zbigniewz01@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche opisze jakby kogos interesowało,gdyby ktoś miał problem z gazem. Pamietać trzeba żeby reduktor był zamontowany poniżej zbiornika wyrównawczego, Wkrety w kolektorze pod odp.kątem, czy węze płynu chłodzacego nie sa zagiete.Bardzo wazne jest to żeby weże od gazu idace od wtryskow do kolektora były jak najkrótsze i równej długości !Jeżeli jest tak że z powodu dojścia węże nie mogą byc równe czyli musza być dłuższe to instalacje trzeba wybrać taką która ma podzielną listwe wtryskową 2/2. Wtedy jest idealne podejście.Nie równe węze to nierówne dostarczanie paliwa do cylindrów, szczególnie podczas odpalania lub przełaczania z pb na gaz. Wtedy mogą wystepować szarpniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) nie chce mi się rozpisywać wiec pozostawię Twój tok rozumowania bez komentarza ... jeśli ktoś lubi to niech cale życie pojazdu jeździ np na oponach kupionych w ASO

barracudy tak jak hana to klon keihin i tak obsługuje je centralka BRC ... podobnie jak stag mamy w oprogramowaniu do wyboru osprzęt w kilku wersjach - czujniki temp, cisnienia, MAP itp (tak tez od nowości w kilku wersjach zestawy są sprzedawane).

 

w większości przypadków zawodzi niestety czynnik ludzki, błędy przy montażu i źle dobrana instalacja ... rzeczy do rozważenia jest dużo: moc (jaki reduktor), czasy wtrysku na jałowym (jesli to full-grupa to BRC np odpada, jesli sa dotryski to w centralce musi być możliwość wycięcia) i tak można by się rozpisywać i mnożyć przykłady

 

ja nie montuje instalacji a jedynie poprawiam spaprane .. widzę ze masz wiedze ale nie obrażając Cie chyba tylko teoretyczna. To co piszą na "internetach" jest cenne ale przepisywanie wyczytanych informacji bez sprawdzenia w praktyce mija się z celem ... lepiej podać źródło niż pisać półsłówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w większości przypadków zawodzi niestety czynnik ludzki, błędy przy montażu i źle dobrana instalacja ...

 

Otóż to. Mam w drugim aucie LPG (odziedziczone po poprzednim właścicielu) i stwierdzam, że największy problem z gazem w aucie to gazownicy. Potrafią robić rzeczy tak bez pojęcia, że głowa boli :wmorde I to renomowane, polecane warsztaty! Niby jak się z nimi rozmawia, to mówią sensownie, ale jak przychodzi co do czego, to popełniają szkolne błędy montażowe i nie potrafią poprawnie wystroić instalacji.

 

Auto kupiłem z LPG niby założonym w niemieckim salonie - tylko że instalka STAG a butla Irene :P Od początku mi nie pasowała praca silnika na wolnych obrotach, które były kulawe i silnik przygasał. Warsztat nr 1 wymieniał wtryski - wymienili 2 listwy, ale juz nie przyszło im do głowy, żeby założyć jakieś lepsze, co by pomogło temu silnikowi.

 

Warsztat nr 2 wstawił lepsze wtryski i poprawił strojenie instalacji więc chodzi to teraz lepiej, ale nie idealnie. Ale też nie jest tak, żebym nie miał uwag - listwa wtryskowa została zamontowana dość niechlujnie, a panu montażyście nie chciało sie usunąć węzyków od starych wtrysków i one sobie teraz radośnie zwisają. Dobrze, że chociaż warsztat nr 1 zwrócił mi kasę za wtryski, które niepotrzebnie wymienił.

 

Normalnie dramat :sciana W sytuacji nagonki na diesla i braku możliwosci kupna czegoś nowszego bez DPF, rozważam Pb+LPG jako następcę Passata, ale największym czynnikiem zniechęcającym mnie do tego jest brak dobrych fachowców od gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) nie chce mi się rozpisywać wiec pozostawię Twój tok rozumowania bez komentarza ... jeśli ktoś lubi to niech cale życie pojazdu jeździ np na oponach kupionych w ASO

barracudy tak jak hana to klon keihin i tak obsługuje je centralka BRC ... podobnie jak stag mamy w oprogramowaniu do wyboru osprzęt w kilku wersjach - czujniki temp, cisnienia, MAP itp (tak tez od nowości w kilku wersjach zestawy są sprzedawane).

 

w większości przypadków zawodzi niestety czynnik ludzki, błędy przy montażu i źle dobrana instalacja ... rzeczy do rozważenia jest dużo: moc (jaki reduktor), czasy wtrysku na jałowym (jesli to full-grupa to BRC np odpada, jesli sa dotryski to w centralce musi być możliwość wycięcia) i tak można by się rozpisywać i mnożyć przykłady

 

ja nie montuje instalacji a jedynie poprawiam spaprane .. widzę ze masz wiedze ale nie obrażając Cie chyba tylko teoretyczna. To co piszą na "internetach" jest cenne ale przepisywanie wyczytanych informacji bez sprawdzenia w praktyce mija się z celem ... lepiej podać źródło niż pisać półsłówka

Panie Adamie ,ja jestem za stary żebym nie wiedział co pisze. Na gazie jest to mój czwarty samochód i z kazdym miałem jakiś problem, ostatnie dwie to maraton. Czytanie w necie dla laików kpl. nie polecane ale ja wiem co dla mnie jest istotne z tej zawartości. Co do fachowości to kazdy gdzies nabiera wiedzy a w internecie sa zamieszczone opracowania też takich firm jak np. politechniki i niektorzy elektronicy mówili do mnie to co ty i kiedy sie powołałem na odp.dane z elektroniki czy nawet serwisu Boscha też mówili ze sie naczytałem w necie. To ja sie zapytalem kto ich uczył ,na jakiej podstawie zdobywali wiedze. Poprostu sa takie cwaniaki co nazywaja sie wyzykiwaczami i naciagaczmi . Dzieki mojej wiedzy w/s motoryzacji uratowałem z portfela sporo pieniedzy przed niechybna utratą. Sa fachowcy którzy uwazają że jak sie zapali check z powodu bogatej mieszanki to trzeba ja zubożyć ( inst.gazowa) Ja udowodnilem w moim przypadku że trzeba było wzbogacić i problem zniknął. Nie kazdy komp. silnika w kazdym pojezdzie zachowuje sie tak samo. Kazdy myśli że trzeba mieszanke zubozyć nie zstanawiając sie że gaz jest mniej kaloryczny od PB i ustawiają na ubogo a komp. swoje. Także Adamie ja mam 17 samochód ,zaczynałem od 126p. 125p, poprzez 3 fordy mondeo, 1 Vectra, 1 audi reszta to passaty.Moim konikiem jest motoryzacja, mam dwa programy diagnostyczne w laptopie VAG i Delta-tech i sam robie diagnostyki, naprawy itp. i nigdy nie mów że ktoś naczytał sie w internecie. Ten czas kiedy pisano bzdury już minął. Szczególnie na Forum Ford moderatorzy pilnują tego i sami formułowicze. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności