Skocz do zawartości
jurson_ski

przerobka wydechu 1.8t awt variant

Rekomendowane odpowiedzi

nie moglem znalezc odpowiedzi na nurtujace mnie pytania wiec zakladam nowy temat..

 

wiec tak jesli chodzi o zrobione juz rzeczy w wydechu to wpadl tylko downpipe 3"...auto stalo sie dynamiczniejsze(zapchany kat) i wkoncu turbo juz troche gwizdze..ale t wcale mnie nie zadowala...

chcialbym miec wydech o brzmieniu sportowym w delikatnym tego slowa znaczeniu ze wzgledu na male dziecko...

czy wywalenie srodkowego tlumika bardzo zwiekszy decybele? czy poszukac jakiego ostatniego tlumika?

 

i drugie pytanie:

czy ktos montowal blow off? ponoc nie jest to takie proste jak na to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos montowal blow off?

 

W temacie kolegi boss jest info , on montował blow off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po założeniu przelotowego tłumika 2.5 cala z końcowym przelotem było u mnie tak głośno, że nie dało się jeździć z teściową, a co dopiero z małym dzieckiem ;)

 

Założenie środkowego tłumika od MLa (2.25 cala) sprawiło, że auto zrobiło się praktycznie tak ciche jak w serii... a cały czas miło mruczało. Jeśli zostawisz środkowy, to możesz eksperymentować z mruczeniem wymieniając puszkę końcowego...

 

Z BOVem nie warto kombinować, bo w najlepszym przypadku będzie tylko zmulony przy zmianie biegów - masz przepływkę, więc seryjne sterowanie masą powietrza wymaga, żeby dolot był szczelny - jakikolwiek bałagan w dolocie sprawia, że ECU robi korekty, które odbijają się na jakości jazdy: mniej kulturalna zmiana biegów, mulenie po zmianie biegu i depnięciu do oporu, wyższe spalanie... ale założyć warto, żeby sprawdzić ;) frajda jest... do czasu przełożenia oryginalnego DV - wtedy dopiero czuć jak auto odżyje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srodkowy ponoc sam z siebie jest przelotowy wiec nie wiem czy jest sens z nim sie bawic moze naprawde ostatni wymienic... tylko cena dedykowanych jest jakas z kosmosu ulter 750zł paranoja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos stycznosc z 1.8t bez srodkowego albo czy moze ktos ma jakis filmik z dzwiekiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie cały wydech 2.75 od downpipa, dwa tłumiki przelotowe. auto nie jest zbyt głośne jak na taki mod. Było głośne jak miałem na końcu wydechu kolanko, a zmiana końcówki na prostą bardzo go wyciszyła.

 

P.S. Mam też u siebie blow-off i wystrojone auto na 250KM, nie mam z nim żadnych problemów ;) jak nagram filmik z dźwiękiem auta to wstawie tu, pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystrojone auto na 250KM

na jakiej turbinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie poslucham jak to chodzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na jakiej turbinie?

 

 

jako że nie chciałem spawać nowego kolektora, zamontowana została Turbo od BEX-a 190 KM 1.8T. Pasuje bez żadnych przeróbek. Wyciągnęłaby jakieś 280PS, ale wtedy by pracowała na 95-100%, więc mam jeszcze jakiś zapas i nie zajeżdzę jej od tak :) 250KM/352NM

 

chetnie poslucham jak to chodzismile01.gif

 

Chodzi Ci o BOV, czy o wydech, jak auto chodzi? ;)

Edytowane przez pemek2610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawaj co masz chetnie poslucham i wydechu i bova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz 3-ci bieg:

 

 

4-ty bieg:

 

 

Z miejsca start ale trochę przymuliło na 2-ce:

 

 

I próbka dźwięku wydechu przelotowego(sorki za jakość):

 

jakbyście chcieli cos jeszcze zobaczyć to wrzucę a to było na szybko dziś robione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zle;p opisz co i jak masz z wydechem... da sie jezdzic w trasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zle;p opisz co i jak masz z wydechem... da sie jezdzic w trasy?

 

...wydech custom(swojej roboty) ze stali nierdzewnej:

--Downpipe 3", potem cały wydech 2.75";

--2 tłumiki przelotowe: środkowy tak jak na zdjęciu taki jak tutaj i z tym przetłoczeniem w środku żeby było ciszej, a końcowy też przelotowy, coś takiego:takie coś

 

Było dość głośno, dopóki miałem na w końcowym tłumiku kolanko, a jak widać na filmiku, dospawałem prostą końcówkę i jest gitara. Teraz to tylko kwestia przyzwyczajenia ;)

Edytowane przez pemek2610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie przyzwyczaje ale latajac w trasy z malym (4miesiace) to chcialbym zeby spal ale nie beczal z bolu glowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wtedy dajesz dwa takie srodkowe tłumiki i końcowy i powinno być juz bardzo cicho ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o to mi chodziło panie z tymi nagraniami, coż no zapierdziela konkretnie ten Twój,

sprawdź jaką masz skrzynię biegów chodzi mi o symbol.

 

dźwięk też piękny, zobaczymy co z mojego wyjdzie;)

 

będę śledził temat Twój a Ty jeżeli chcesz to zapraszam do mojego.

http://forum.vw-passat.pl/threads/100227-Motylkowy-VW-Zlozony-z-3B*3BG*W8-*-AJL-180KM-EEN-new

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest seryjna srednica wydechu? passat 1.8t awt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien ale coś mi się wydaję że 57mm ale mogę się mylić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam bo leci wlasnie do mnie wydech z audi a6 c5 1.8t za grosze kupiony ponoc na oryginalnej srednicy ale z dwoma przelotowymi tlumikami. wstawie zobacze moze da sie jezdzic za takie pieniadze co kupilem to i nie szkoda na zlom oddac efekty moze nawet w tym tygodniu wrzuce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koleszka ma sprawny i lezy w garazu wiec moze sie pozyczy jak da sie zamontowac????20140509_205331.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności