Skocz do zawartości
Gość budyn80

Pompa wodna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość budyn80

W związku z faktem że niedługo zmieniam pasek rozrządu planuje wymienić rolkę i pompę wody.. i tu zonk..

 

Passat 2000r(3B), silnik 1.6 benzyna ARM - facet w sklepie podaje mi dwie różne pompy

 

1. Pompa A-185 DOL

2. Pompa QAP 07018

 

Nie mam pojęcia za cholere która jest właściwa.. Możecie mi pomóc?

 

Dzięki z góry!

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpoznaje tych oznaczeń, bo pewnie pochodzą od producenta pomp i dlatego nie mają przełożenia na oznaczenia fabryczne. Może sprzedawca będzie miał odpowiedniki w swoim katalogu, dlatego podaję nr VW: 06B 121 011 E. Do tego pierścień uszczelniający 06B 121 119 (72,5 x 4mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet nie zna się na katalogu drugi rodzaj który rzekomo występuje jest do silnika ADP

prawidłowa pompa do twojego auta to 06B 121 011E jeżeli chcesz dobry zamiennik to pytaj o:

Ruville: 65411 lub Hepu:P545

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość budyn80

Oki doki.. Dzięki za info.. Tak myślałem że wystarczy podać ten numer katalogowy i będzie git.. O pierścieniu też pomyślę.. Jakby co to pozwolę sobie na dodatkowe pytania..

 

Dzieki jeszcze raz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

jak widać jestem tutaj nowy ponieważ od 3 tyg. jestem posiadaczem passacika dieselka .

Ale przejdźmy do rzeczy szykuję się do wymiany paska rozrządu i czytając tu wasze posty piszecie o wymianie pompy wodnej proszę o odpowiedź czy to konieczne a jeżeli tak to dlaczego bo przecież stara pompa mi nie cieknie i jest ok.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich forumowiczów

jak widać jestem tutaj nowy ponieważ od 3 tyg. jestem posiadaczem passacika dieselka .

Ale przejdźmy do rzeczy szykuję się do wymiany paska rozrządu i czytając tu wasze posty piszecie o wymianie pompy wodnej proszę o odpowiedź czy to konieczne a jeżeli tak to dlaczego bo przecież stara pompa mi nie cieknie i jest ok.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź

Darek

 

Widocznie nieuważnie czytałeś .

W AFN-nie nie wymieniasz pompy wodnej przy wymianie rozrządu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki stary widocznie nie uważnie czytałem jestem już po wymianie rozrządu ale na szczęście pompy wodnej nie wymieniłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dołączę się do tematu ponieważ ja również mam zamiar wymieniać rozrząd i właśnie nie wiem czy w moim modelu paska muszę wymieniać też pompę wody czy nie... B5 1.8T 20V (AEB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności