Skocz do zawartości
klasycznymaster

AUTOHOLD - nie działa, miga (P)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W moim B6 z DSG nie działa AUTOHOLD i miga kontrolka (P). Pierwsze chce to zrobić bo mi szarpie DSG przy ruszaniu jak mocno wciskam hamulec i puszczam żeby ruszyc. Zaznacze, ze jak dotykam tylko pedal stojac (czujac ze juz chce ruszyc) nie szarpie tylko jak mocno cisne hamulec stojac np na swiatlach...dziwne:/ to moze byc przez autohold niedzialajacy?

 

Nie da rady zrobic adaptacji tego smierdzacego autohold - podobno sterowniki sie koncza - jakas usterka znana.

 

Ktos tak juz mial?ktos przerabial ten temat? ma ktos jakis pomysl na to badziewie? sterownik kosztuje 400 uzywka wiec wole pierw zapytac zanim zmienie go:/

 

Blad mam G251 - brak adaptacji czujnika wzdluznego, on podobno jest w tym sterowniku hamulca postojowego. 2013-06-26 13.50.58.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na początek sprawdź okablowanie czujnika G251. Wykonaj nastawy podstawowe jesli to nie pomoże wymień go zanim przystąpisz do wymiany sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie rzecz w tym ze nie da sie zrobić nastaw podstawowych ani adaptacji czujnika..a g251 jest osobno czy zintegrowany ze sterownikiem hamulca postojowego? Z tego co wiem to jest to razem połączone.. Ten sterownik jest miedzy fotelami za drazkiem dsg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat - nie będę zakładał nowego.

 

Nie działa mi Auto Hold. Po prostu się nie załącza.

Hamulec postojowy działa bez zarzutu.

W czym może tkwić wina?

 

Cheers

Rybson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed załączeniem autoholda zapnijcie pasy na fotelu kierowcy :)

Mi dopiero działa jak zapnę pasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się. Czasem mam problem z Auto Holdem. Konkretnie nie chce puścić. Nic nie miga, nic się piszczy. Po prostu zawieszenie się ugina i ruszyć mogę, ale tył hamuje. Dopiero jak kilka razy włączę i wyłącze to puszcza. Dzieje się tak losowo. Myślałem że to silniczek ręcznego, ale auto hold działa poprzez ESP niby. Czy ma to związek ze sławnym juz przyciskiem (P)? Miałem kilka przygód z błędem, ale się uspokoiło i jakieś 3 miesiące ani razu nie pojawił się błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna prosic gdzie znajduje sie ten czujnik w którym miejscu bo mam taki sam problem nie działa mi to i pali sie kontrolka przekreslone zółte p dodam ze nie mozna zrobic nowego kodowania błąd 01279 czujnik przyspieszenia wzdłużnego G251 sporadyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam wasze posty o dokładaniu AH ale nigdzie na forum nie mogę znaleźć problemu z AH... U mnie działał, wszystko było ok i któregoś dnia padł . Mam program do diagnostyki VCDS 5053 ITS i żadnych błędów nie pokazuje, żadna kontrolka nie miga , przycisk hamulca ręcznego nowy orginał vw, hamulec ręczny działa .Funkcja AH fabryczna. Ma ktoś jakieś pomysły ??? Plissssssssssssss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapnij pasy .... zobacz czy wszystko jest oki z pasami bez tego auto hold nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba pasy zapięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpytam jutro kumpla on walczył z ta przypadłością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mój drugi pasek pierwszy był 1.9 tdi ten 2.0 tdi w pierwszym nie miałem zadnych problemów z elektroniką ten to juz porażka wiem ze pasy muszą być zapięte wiem tez ze by spuscić ręczny trzeba wcisnąc pedał hamulca nożnego jak ruszam i puszczam sprzegło bez gazu wciskam palcem przycisk parking to nie spuszcza musi być dodany gaz jak dodam gaz i wciskam palcem przycisk to puszcza ręczny zapięte pasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasy musi mieć zapięte wyłącznie kierowca.

 

Możliwe że PIN ci się obluzował jak kiedyś u mnie, przycisk AH nie działał dopiero po " Trzaskaniu po nim " i ruszaniu konsolą środkową zaskoczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem:

po ostatnich mrozach zaświeciła mi się żółta kontrolka z przekreślonym P i przestał działać auto hold.

ręczny załącza się i wyłącza prawidłowo

podpiąłem go pod komputer i nie ma żadnego błędu

co to za problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak świeci się kontrolka to musi być błąd na hamulcu ręcznym.

Podłącz Vag-a i zrób całkowite skanowanie po can.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz, wiesz czy działają dwa zaciski? Może tylko jeden..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem scan i pokazało mi następujące błędy:

01042 moduł sterujący niezakodowany

01087 nie dokonano nastawy podstawowe

01279 czujnik przyspieszenia

 

był jeszcze błąd

00446 błąd podnapięcia ale ten się dało skasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz poprawnie zakodować moduł hamulca ręcznego. Później wykonać adaptację. Ten trzeci błąd dotyczy czujnika przyśpieszenia wzdłużnego, może być uszkodzony, przerwane przewody idące do czujnika, lub nie wykonana kalibracja tego czujnika. Ostatni błąd mówi o niskim napięciu zasilania, lub przerwie w zasilaniu.

 

 

Podłącz VCDS-a

uruchom Auto-scan

wybierz lista połączeń Gateway

i naciśnij start

poczekaj aż skończy

kliknij na kopiuj i wklej to do notatnika.

Następnie wrzuć całość tutaj.

Wówczas będę wiedział więcej, i łatwiej będzie Tobie pomóc.

Edytowane przez darecki11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie błedy brzmią tak:

 

01042 - moduł sterujący, nie zakodowany, brak objawu, stały

01087 - nie dokonane nastawy podstawowe, brak objawu, stały

01279 - czujnik przyśpieszeń, nieprawidłowość lub brak podstawowych ustawień\korekt, stały

 

podstawowe ustawienia układu hamulcowego:

lewy silnik krokowy: 17.5a - 2.0

prawy silnik krokowy: 17.5a - 2.0

 

status przycisku - nie działa

status przycisku autohold - błąd w procedurze adaptacji

elektromechaniczny hamulec - nie działa

 

jeśli chodzi o ten czujnik przyśpieszeń - samochód stał w miejscu:

sygnał czujnika przyśpieszeń poprzecznych pojazdu - 0.08m/s2

czujnik obrotu wokół osi pionowej pojazdu 0.06 /sek

czujnik przyspieczeń - -0.1 m/s2

 

jak zakodować ten moduł hamulca ręcznego ?? jak przeprowadzić kalibrację czujnika przyśpieszenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności