Skocz do zawartości
Gość jacue

Chłodnica z prawej strony?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacue

Tym razem trafilem kota prawa strona tracac prawa kratke zderzaka (rok temu tez po kocie stracilem lewa odslaniajac IC) za ktora jest jakas chlodnica.

 

Od czego jest chlodnica z prawej strony za zderzakiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś założył drugi IC tak jak to ma miejsce w 2,5poj ?? Zapodaj fotkę.

mam ten silnik co Ty ale po prawej stronie mam tylko osuszacz klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica paliwa :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

To jest mała dodatkowa chłodniczka wody. Występowała w autach do roku 2001 max 03/2002 włacznie i miała numer 8D0 203 503 A

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacue

Myslalem, ze to moze chlodnica oleju skrzyni (tiptronica).

 

Dodatkowa chlodniczka wody; jakie ma zadanie? wspomagac duza chlodnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o to?

 

165075d970199b2a.jpg

061f247b8745e90b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodniczka do chłodzenia paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały OT

 

czyli jeśli jest to chłodnica paliwa?! to czy jest jakaś różnica (zapewne tak by nie robili na darmo tej chłodnicy) jeśli paliwo o wyższej lub niższej temperaturze trafia do komory spalania???

 

pozdro :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to jakiej temperatury paliwo wchodzi do komory spalania, bo silnikowi to jest pikuś, byle by paliwo dobrej jakości było. Tu raczej chodzi o to jakiej temperatury paliwo wraca spowrotem do baku. Bo bakowi to już nie jest pikuś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacue

Czyli jest 1:4.

hha mowiacy ze jest to dodatkowa chlodniczka wody : szklana, darekdd, adams, char mowiacy ze jest to chlodnica paliwa.

 

Czy ktos moze definitywnie stwierdzic/potwierdzic co chlodzi ta chlodnica, kiedy i dlaczego jest uruchamiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEST to chłodnica paliwa. Chłodzi paliwo powrotne, by w baku nic się nie zapaliło. Pytałem o to kolesi w ASO jak mi rozrząd robili. (Musiałem w ASO robić, bo nie miałem 100 000 i na gwarancji pasek był). Paliwo powrotne wychodzące do baku a nie spalone przez silnik swoją tempetraturę ma (pod odpowiednim ciśnieniem dostarczane jest do pompowtrysków, a jak wiadomo to skutkuje jego podgrzaniem). Ponadto podgrzewany jest także filtr paliwa (o czym możesz poczytać w instrukcji). I o ile jak jest cały bak, to nie ma problemu, bo paliwo się wymiesza i schłodzi, o tyle w lato jak mamy mało paliwa w baku dochodziło by do dość niebezpiecznej sytuacji ciągłego podgrzewania paliwa. By temu zapobiec wymyślono tą właśnie chłodnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacue

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.

 

PZDR

 

PS hha napisal ze to urzadzenie wystepuje w samochodach do 2002 r., to znaczy ze pozniej juz nie bylo potrzeby chlodzenia paliwa (jesli tak to co sie zmienilo) czy znaleziono inny sposob na schlodzenie powrotnego paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy była, czy nie było - to już musisz zapytać ludzi mających passaty z pompowtryskami po 2002. U mnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
passaty z pompowtryskami po 2002
mój jest z listopada 2002 i nie ma na 100% takiej chłodniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój jest z lipca 2000 i jak widać na fotach co zamieściłem już w tym temacie - ma tą chłodniczkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mądrej książce pisze, że wysoka temperatura paliwa które powraca do zbiornika ma ujemny wpływ na działanie czujnika poziomu paliwa dlatego jest chłodzone w tej chłodnicy :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam u siebie,a auto z października 2002,a propos chłodnicy to mój nie ma nawet od oleju,przynajmniej nie widziałem,bo u Kulki przeszkadzała w montażu FMICA,a u mie było pusto w tym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb6 do niej prowadzą te dwa przewody co widziałeś u Kulki przy osłonie paska rozrządu a fakt, że w Twoim Pasku ich nie ma :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że od września 2002 był już rok modelowy 2003. Ja mam autko z kwietnia i jeszcze rok modelowy 2002 mam. A VW zrobił taki manewr, by samochody wyprodukowane w grudniu się sprzedawały. Bo jak w firmie rok modelowy zmienia się 01 stycznia każdego roku, to kupując w styczniu samochód z grudnia nie dość, że mamy już roczne autko, to jeszcze poprzedni rok modelowy bez wprowadzonych zmian i poprawek do następnego modelu. VW robi to we wrześniu i mają jeden problem z głowy i tak kupujesz model z obecnego roku modelowego i nie trzeba go aż tak przeceniać. Ci w VW mają głowy nie od parady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności