Skocz do zawartości
Morsart27

Na co chrapka po Passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Obywatelu :) też się oglądam za Gwiazdami i włąśnie C klasą w 204 w kombii :) Tak myślę czy klekota nadal kupować czy benzynke :) ale niew iem jak to z tym spalaniem będize...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej będę szukał sedana i prawie na pewno w CDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne są ;) i można łatwo rozróżnić wersje avantgarde od zwykłej.

Poza tym CDI 170KM ? :) Szczerze u mnie w pasku jest 140 i trochę zaczyna brakować. Poza tym automat ale tylko 7G ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie postanowione passat na jesieni idzie w ludzi tzn postaram sie sprzedac za dobra kase jak nie to zostanie, plan na nastepne auto jak w/w e46 330d manual, 320d at, moze sie uda e91:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym CDI 170KM ?

 

Zależy jaki się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam Jettę na oku ;) coraz bardziej mi się podoba, bo passacik parę lat już jeździ i trochę też wysłużony już jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio miałem dłuższą przyjemność z "szóstką" i szczerze mówiąc... jeśli znajdę egzemplarz bez rudej, to będzie to mocny zawodnik na następcę ;)

Fantasia Painting(2).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dolnoślązak

Zaczynałem od Felicji (całkowicie bezproblemowe autko, ale zostało skasowane), później był W124 200D - motor do końca świata i dzień dłużej ale buda sypała się na potęgę - brak ocynku, teraz mam B4 które choć ma pewne mankamenty (także koroduje tu i ówdzie, a szczególnie elementy podwozia) będzie u mnie jak długo zechce jeździć ;) Prosty motor 1.8, pali niewiele ponad 8l, auto wygodne i przestronne więc po co szukać dziury w całym? Jednak z racji patrzenia w przyszłość następcę, jako że B4 bardzo mi odpowiada - już mam - Audi 100 C4. Ot takie B4 tyle ze w innej budzie i trochę lepiej wykonane, szczególnie w kwestii podwójnego ocynku. No i silnik trochę większy - 2.0 115KM . Jednak te obecne 90KM trochę mało przy wyprzedzaniu, choć inni mają sporo większe a i tak narzekają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od dłuższego czasu jestem bez Passata, planujemy z dziewczyną zakup auta na dłużej, nie ukrywam do Passata mam mieszane uczucia. Niby co chwila coś było do roboty w tym aucie ale mimo wszystko jakoś brakuje mi tego auta, ale prócz powrotu do tego samego wozu zastanawiam się nad:

Ford Mondeo MK3 silnik w dieslu.

Renault Laguna 2 również chyba diesel ale 1.9.

Oraz Alfa Romeo 147/156 ale tylko silnik 1.9jtd.

 

Co możecie powiedzieć o tych autach, za i przeciw?

Jeżdżę dosyć sporo dlatego nie chce benzynowa, ale znowu nie chce też mieć weekendów spędzonych przy ciągłej naprawie auta. Passat do najtańszych eksploatacyjne nie należał bo samo zawieszenie jak sami wiecie. Jedynie to moc była i spalanie na poziomie ale ciągle awarie to nie dla mnie :) Dlatego proszę o wypowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co w planie zmiana z b5 na fla avfa - tak tymczasowo, a w przyszłości może saab 9-3 2.0T ? za około 20tysi można mieć 8-9letnie auto z pełną opcją i ciekawą stylistyką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dolnoślązak
Panowie od dłuższego czasu jestem bez Passata, planujemy z dziewczyną zakup auta na dłużej, nie ukrywam do Passata mam mieszane uczucia. Niby co chwila coś było do roboty w tym aucie ale mimo wszystko jakoś brakuje mi tego auta, ale prócz powrotu do tego samego wozu zastanawiam się nad:

Ford Mondeo MK3 silnik w dieslu.

Renault Laguna 2 również chyba diesel ale 1.9.

Oraz Alfa Romeo 147/156 ale tylko silnik 1.9jtd.

 

Co możecie powiedzieć o tych autach, za i przeciw?

Jeżdżę dosyć sporo dlatego nie chce benzynowa, ale znowu nie chce też mieć weekendów spędzonych przy ciągłej naprawie auta. Passat do najtańszych eksploatacyjne nie należał bo samo zawieszenie jak sami wiecie. Jedynie to moc była i spalanie na poziomie ale ciągle awarie to nie dla mnie :) Dlatego proszę o wypowiedzi :)

Powiem, że żadne z nich nie jest lepsze od B5. Tanie w zakupie, drogie w późniejszej eksploatacji... jak już poleciłbym ci Skodę Octavię ew. Superb jak ma być na bogato ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciągle awarie to nie dla mnie

 

 

Hmm i dlatego chcesz kupić te samochody ???

 

 

Ford Mondeo MK3 silnik w dieslu.

Renault Laguna 2 również chyba diesel ale 1.9.

Oraz Alfa Romeo 147/156 ale tylko silnik 1.9jtd.

 

 

To są chyba najbardziej awaryjne samochody w tej klasie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w tej klasie do 8tyś prócz Passata co Wchodzi w grę?

Dla mnie Passat był mega awaryjny, zawsze jakaś najmniejsza drobnostka była do roboty choć był prosty w naprawach i dodatkowo mając komputer mechanika można było skreślić z listy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio miałem dłuższą przyjemność z "szóstką" i szczerze mówiąc... jeśli znajdę egzemplarz bez rudej, to będzie to mocny zawodnik na następcę ;)

 

Ja popełniłem ten błąd rok temu zamienilem passata 1.8T na Mazda 6 2.3 z 2003 roku i żałowałem bo... problemy z rudą ale tylko na rantach na nadkolu,drobne usterki jak pękające uchwyty od samopoziomowania xenonow wymieniłem 2 sztuki w ciągu 5 miesięcy oraz bardzo małe wnętrze (produkowane były pod Japończyków ja mam 186 cm i prawie dotykałem głową podsufitki) to przeważało szale o powrocie do passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem pewien czas Laguną II właśnie 1.9dCi pewien czas więc mogę co nieco powiedzieć. Po pierwsze to przez rok straciłem na tym aucie 1,5tys zł. I nie kupiłem po cenie rynkowej, tylko trochę poniżej. A przez rok ceny spadły diametralnie. Po drugie jak przyzwyczaiłeś się do jazdy TDI to dCi ma zupełnie inną charakterystykę, inaczej się jeździ. Skrzynia szóstka dziwna w porównaniu do mojej z AVFa. Jedynka jakas strasznie długa. Komfort podróżowania oczywiście na plus, ale to jest bardziej kanapa. Oczywiście passat nie należy do aut sportowych, ale Laguna tymbardziej.

Spalanie w takim dCi było identyczne jak w TDI, a wolno nie jeździłem. Plusem to na pewno było absolutny brak rudej. Dodatkowo błotniki są plastikowe więc nie zardzeiwieją na pewno ;p

Wnętrze wykonane beznadziejnie w stosunku do passata. Wszystko skrzypiało jak na starym tapczanie. Jak potrzebujesz jeszcze jakiejs informacji to pytaj śmiało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w tej klasie do 8tyś prócz Passata co Wchodzi w grę?

 

w dieslu chyba raczej nic ;) nie bez powodu tyle passatów jeździ po drogach :)

Jest jeszcze opcja PB+LPG np mitsubishi galant

miałem takiego świetne autko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitsubishi i tanie w eksploatacji?

Coraz bardziej się zastanawiam nad powrotem do Passata.

Choć to nie będzie już ta sama satysfakcja choć koszta zejdą do minimum bo poprzednika praktycznie znam już na wylot i mechanika Odwiedziłem tylko podczas wymiany tłoka :) A cenowo i porównywalnie ogółem do Passata coś znajdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomek ma galanta z 98 roku , już chyba z 10 lat nim jeździ na gazie i nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do dyspozycji A4, Bora, no i Pasztety :)

Czy coś wyróżnia któres z aut? Poza ładniejszy wnętrzem audi, oraz faktem że z tych aut kupie za te pieniądze najmłodsza Bore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności