Skocz do zawartości
Morsart27

Na co chrapka po Passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy zdobędę medal za odgrzebanie tematu ;) ale właśnie spędzam długie godziny na rozkminę "co po passacie".

 

Chcę wymienić moje B7 na coś równie dużego i wygodnego, ale w benzynie i automacie. Nachętniej coś 2-3 letniego, w ostateczności coś z wyprzedaży 2016.. budżet do mniej więcej 120 tysięcy, w planach leasing 3-letni. Spodziewane przeloty do 10 tysięcy km rocznie.

 

Myślę o:

- B8 kombi, 1,8 TSI wydaje się być wystarczające i mniej więcej podobne do dynamiki jaką mam teraz w 2.0 TDI 140KM

- Superb kombi, 1,8 TSI

- Volvo XC60 T5 2.0 245KM - ale znaleźć fajny egzemplarz benzynowej XC60 w tej wersji łatwe nie jest, 90% XC60 to diesle

- patrzę też na Hyundai i40 lub Kia Optima, ale nie do końca do mnie przemawiają (choć nie jeździłem jeszcze żadnym z nich)

- część modeli odpada przez skrzynię CVT, której nie chcę

 

Podrzucicie jakieś inne pomysły oparte na Waszych dotychczasowych doświaczeniach?

Z góry dzięki.

 

Superb 3

Chrzestny ma tyle że 2.0 z napędem 4x4 i jakbym miał wybierać z tych co podałeś to od razu Superb bym wziął. Miejsca od groma, w środku bajka tyle że wersja wyposażenia Sportline . Nalotu aktualnie koło ~50k. Narazie z tego co wiem to były wymieniane tylko olej i filtry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpada z powodu bezstopniowego automatu, kompletnie nie mam przekonania do tego rozwiązania.

Jeździłem kilka dni Aurisem z tym automatem i z tego by wynikało, że ma "wirtualne" biegi, nie ryczy silnikiem tak, jak w hybrydzie ;-) Przerzuca sobie biegi.

No i jak nim sobie jeździłem, to do niczego nie mogłem się przyczepić.

Poza tym biorąc pod uwagę technologie Toyoty i VAG, to raczej nie ma co porównywać ze sobą bezstopniowych automatów-Toyota w te klocki jest dobra :-) Nigdy nie widziałem jeszcze ani nie słyszałem w ASO, żeby siadł automat w hybrydzie. Znajomi, którzy jeżdżą hybrydami i maja tam CVT też je sobie bardzo chwalą :-)

 

http://www.auto-swiat.pl/porady/skrzynie-bezstopniowe-cvt-budowa-dzialanie-usterki/1dtem9

Pamiętajcie też o tym, że obecnie Toyota i Lexus stosują już skrzynie o nazwie E-CVT, które są znacznie trwalsze, a pod względem zasady działania znacznie różnią się od klasycznych skrzyń bezstopniowych – mamy tu m.in. przekładnie zębate.

 

No i zastanowiłbym się na SuperBem, o którym wspomniał kolega wyżej :-)

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja???? miałem różne auta,przed B6 był P407 i naprawdę był wygodniejszy większy wewnątrz, zawsze podobały mi się Alfy 159 kombi. :brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli Superb - to 1,8 TSI 180KM czy 2,0 220KM? Różnica jest warta wyższej ceny i spalania? Kto jeździł? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy zdobędę medal za odgrzebanie tematu ;) ale właśnie spędzam długie godziny na rozkminę "co po passacie".

 

Chcę wymienić moje B7 na coś równie dużego i wygodnego, ale w benzynie i automacie. Nachętniej coś 2-3 letniego, w ostateczności coś z wyprzedaży 2016.. budżet do mniej więcej 120 tysięcy, w planach leasing 3-letni. Spodziewane przeloty do 10 tysięcy km rocznie.

 

Myślę o:

- B8 kombi, 1,8 TSI wydaje się być wystarczające i mniej więcej podobne do dynamiki jaką mam teraz w 2.0 TDI 140KM

- Superb kombi, 1,8 TSI

- Volvo XC60 T5 2.0 245KM - ale znaleźć fajny egzemplarz benzynowej XC60 w tej wersji łatwe nie jest, 90% XC60 to diesle

- patrzę też na Hyundai i40 lub Kia Optima, ale nie do końca do mnie przemawiają (choć nie jeździłem jeszcze żadnym z nich)

- część modeli odpada przez skrzynię CVT, której nie chcę

 

Podrzucicie jakieś inne pomysły oparte na Waszych dotychczasowych doświaczeniach?

Z góry dzięki.

 

Odpusc sobie kolejnego passata. W większym mieście co trzecie auto to b8

Udalbym się na Twoim miejscu do większego dealera kilku marek aut. Wtedy cena dużo lepsza

 

W moich stronqch jest w Suchym Lesie. Ceny bardzo przystępne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli Superb - to 1,8 TSI 180KM czy 2,0 220KM? Różnica jest warta wyższej ceny i spalania? Kto jeździł? :)

 

Spalanie podobne, frajda z 2.0 większa na pewno :D

Z tego co słyszałem to w 1.8 są słabsze skrzynie.

Sytuacja wygląda tak: brać mniejszy silnik ze słabszą skrzynią na którą ludzie narzekają, czy większy z bardziej sprawdzonym automatem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem Toyoty ze skrzynią CVT i jak na złość same manuale ;)

VAG i A6 C5 ze skrzynią multitronic strasznie popsuł reputacje tej skrzyni. W Toyocie skrzynia jest "pancerna"

 

 

- patrzę też na Hyundai i40 lub Kia Optima, ale nie do końca do mnie przemawiają (choć nie jeździłem jeszcze żadnym z nich)

 

Kia i Hyundai to jedna firma. Mogłem kupić "golasa" z salonu a wybrałem 4-letnią Rav4. Jakos koreańce do mnie nie przemawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba nowa KIA STINGER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po Passacie myślę o czymś większym, będę celować w zupełnie inny segment...

Biorę pod uwagę (taki plan za ok. 2 lata):

Honda Odyssey

Toyota Sienna

Mercedes Viano

Ford Freestar

 

To ma być auto rekreacyjne, do okazjonalnych wyjazdów rodzinnych w dłuższe trasy lub z możliwością przewiezienia czegoś większego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spalanie podobne, frajda z 2.0 większa na pewno :D

Z tego co słyszałem to w 1.8 są słabsze skrzynie.

 

Rzeczywiście jest taka duża różnica w trwałości tych skrzyń? Poczytałem o różnicach - w 1,8 7 biegów i skrzynia sucha, w 2,0 6 biegów i w kąpieli olejowej. Pod kątem mechanicznym - czy jest to dla Was znaczący powód, żeby wybrać 2,0? Co ciekawe, oglądam ogłoszenia i niewiele "młodych" Superbów III z tym silnikiem jest w sprzedaży.

 

Szukałem Toyoty ze skrzynią CVT i jak na złość same manuale ;)

VAG i A6 C5 ze skrzynią multitronic strasznie popsuł reputacje tej skrzyni. W Toyocie skrzynia jest "pancerna"

 

Kia i Hyundai to jedna firma. Mogłem kupić "golasa" z salonu a wybrałem 4-letnią Rav4. Jakos koreańce do mnie nie przemawiają.

 

Dlaczego chciałeś CVT? Być może jest pancerna, ale buczenie przy nieco większych prędkościach nie jest już w nowych CVT tak wkurzające..? :) może jednak się skuszę na jazdę próbną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego chciałeś CVT?

 

Chciałem automat a w Toyocie jest tylko CVT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to marzenie to audi A6 minimum 2.0 TDi ale realnie planuje bardziej zamianę na coś mniej drogiego w utrzymaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakos koreańce do mnie nie przemawiają.

 

Lat temu 10 przypadł mi w spadku Daewoo Lanos który wówczas mial już z 5 lat. Pojeździłem nim niemało kolejne 5 lat i nic się nie psuło, przyspieszenie dobre, komfort niezły, prowadziło się dobrze a znajomy który kupił go ode mnie, też chwalił go sobie. Mimo tego też "jakoś koreańce do mnie nie przemawiają" ale nie jestem w stanie uzmysłowić sobie, dlaczego. Teraz zamierzam kupić kolejne auto (po lanosie mam kolejne) i koreańce z góry wykluczam nie widzieć, dlaczego.

Edytowane przez bobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba pójdę w stronę Jeepowatych,rodzina się powiększa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koreańce się zmieniły w ostatnich latach...

Popatrzcie np na Kia Sorento czy Hyundai Grand SantaFe :-) Mowa o nowych modelach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koreańce się zmieniły w ostatnich latach...

 

Zmieniły to mało powiedziane. Od jakichś 10 lat ma miejsce prawdziwa rewolucja zapoczątkowana przez modele Cee'd / i30. To były pierwsze auta, z którymi Koreańczycy mieli realną szansę konkurować z największymi tego świata. Można powiedzieć, że im się udało i poczynają sobie coraz śmielej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego coraz częściej biorę pod uwagę powyższe modele SUVów w najbliższych latach.

Poza tym mi się podobają, szczególnie Grand SantaFe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No I kupilem po B7 wpadlo bmw E34 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No I kupilem po B7 wpadlo bmw E34

Czy dobrze wpisałeś?

Przesiadka do auta ok 20 lat starszego?

Czy B7 to służbówka była?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze I starsze o ponad dwie dekady, ale przynajmniej bezawaryjne. Sa na rynku zadbane egzemplarze ale kosztuja wiecej jak B7 uzywane. 540I automat, wolnossaca benzyna bez zbednej elektroniki czego chciec wiecej od auta ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności