Skocz do zawartości
Matro

Analiza Logów 1.8t ANB

Rekomendowane odpowiedzi

Zrob jeszcze 002+033.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Grupy: 002,032,033 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz.tyl_180716.html

Grupy: 002,032,033 - http://vaglog.rtnet.pl/mateusz.tyl_180717.html

 

Niestety nie miałem skąd załatwić zaworu DV. Jeśli jest uszkodzony to będę musiał kupić nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety wychodzi na to że przpływka nie mierzy do konca dobrze, widac po zachowaniu sondy, wyjmij przepływke, oberzyj, sprawdz numer, dolot sprawdzony miałeś pod kątem nieszczelności? szczególnie chodzi o cześć od przepływki do turbo?

Edytowane przez bodzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem dolotu. Poczytam jak to zrobić i spróbuje sprawdzić. Dzisiaj postaram sie wyciągnąć przepływke i spisać numer.

 

Ps. Czytam teraz o sprawdzanie szczelnosci i przypomniało mi sie, ze przy przyspieszaniu ostrym na 3 biegu słychać ładny świst a z tego co widzę to nie powinienem nic słyszeć. Ktoś pisał o nieszczelnosci zaworu dv, postaram sie to pospraadzac.

Edytowane przez Matro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymien zawór DV i powtórz logi .

 

Że tak się wtrącę - co da koledze wymiana DV, skoro turbina ładuje tak, jak komputer każe? Kanał 115 bardzo ładnie to pokazuje. Kolega Matro trochę za szybko kończy log, przy 6000rpm, ponieważ nie widać, czy DV wypuszcza nadmiar ciśnienia po zdjęciu nogi z gazu.

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w drugim logu z bloku 115 w poscie 19 widac ze dv nie działa porawnie bo po zdjeciu nogi z gazu cisnienie doładowania rosnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w drugim logu z bloku 115 w poscie 19 widac ze dv nie działa porawnie bo po zdjeciu nogi z gazu cisnienie doładowania rosnie .

Oczywiście , rośnie, ale tak jak pisałem, kolega zbyt szybko kończy logowanie, ponieważ nie widać jak długo się utrzymuje to wyższe ciśnienie. Wiadomo, że ciśnienie rośnie, dlatego, ponieważ turbina nie zdąży wyhamować w jednej chwili. Gdyby pomiar trwał dłużej po zdjęciu nogi z gazu widać by było dokładnie jak zachowuje się DV.

U mnie sytuacja jest podobna, choć DV mam sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu już wyraźnie widać, że noga zdjęta z gazu:

 

Bez tytułu.jpg

 

I nie potrzeba wcale więcej. Przy sprawnym zaworze DV nie ma prawa po zdjęciu nogi z gazu tak skoczyć ciśnienie do góry.

Może sobie logować, aż mu się obrotomierz obróci i co z tego jak ważny jest moment zdjęcia nogi z gazu, to jest ułamek sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może sobie logować, aż mu się obrotomierz obróci

Nie rozumiemy się. Nie chodzi o logowanie, aż się obrotomierz obróci, ale o dłuższy moment po zdjęciu nogi z gazu.

Jak już pisałem , u mnie w pierwszej chwili po zdjęciu nogi z gazu też chwilowo ciśnienie rośnie, ale już następny odczyt pomiaru ciśnienia jest w normie, a DV mam na pewno sprawny i u mnie turbina nie pompuje maksymalnego fabrycznego 0.6Bara tylko 0,9Bara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiemy się. Nie chodzi o logowanie, aż się obrotomierz obróci, ale o dłuższy moment po zdjęciu nogi z gazu.

To chyba Ty nie rozumiesz mnie i Damiana, bo my Cie rozumiemy. ;) Bez obrazy, ale musisz jeszcze trochę podszkolić się w logach.

Najważniejsze jest to co dzieje się w chwili zdjęcia nogi z gazu (czyli zamknięcie przepustnicy). Jeżeli map wyłapie wyższe ciśnienie niż było w danym momencie to wiadomo, że turbo dostaje najbardziej w nos i coś jest nie halo, albo z DV, albo z jego sterowaniem. Przy sprawnym układzie upustowym nie ma prawa wzrosnąć ciśnienie po zdjęciu nogi z gazu i nie ważne czy jest 0,6 bar czy 1 bar. Po kilku setnych sekundy ta wartość i tak spadnie i nie ważne czy DV sprawny czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.jpg

 

Witam, po sprawdzeniu z tego przewodu uchodzi powietrze. Swoją droga bulgota trochę jak sprawdzam szczelność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest zaworek jedno kierunkowy par paliwa .wymien go ori kosztuje cos koło 25 pln .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to z przewodu uciekało, na opasce był przecięty w połowie wiec chyba zaworu nie ma sensu wymieniac. Dodatkowo dzisiaj wykręcalem katalizator i wymieniam rurę bo tez juz dziurawa ale uszczelki zapomniałem wiec jutro skręce wszystko, wymienię to kolanko co ucieka powietrze i zrobię ponownie logi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez obrazy, ale musisz jeszcze trochę podszkolić się w logach.

Robię logi w swoim Pasku od 2008r odkąd go kupiłem i okazało się, że zamiast 150KM miał 123KM , a powodem był urwany WG, ale skoro tak sądzisz..... to się jeszcze muszę szkolić dalej.:/:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolanko wymienione, jest juz szczelnie. Zrobiłem zdjęcia przepływki:

image.jpg

 

Postaram się dzisiaj wrzucić logi 002+115+118.

Swoją drogą czytałem o czyszczeniu przepłytwki itd.. ale natknąłęm się na taki ciekawy artykuł:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=61186 - robienie dziurki.

Co o tym myślicie?

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. numeru z obudowy włożony jest nie poprawny przepływomierz u Ciebie powinien być 0280218032. ten co masz jest z nowszego modelu awt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam logi z teraz :

http://vaglog.rtnet.pl/log_181625.html

http://vaglog.rtnet.pl/log_181626.html

 

Niestety nadal nie mogłem cisnąć do odcięcia - za szybko jedzie, nie mam drogi pod domem do takiej jazdy, to już ta prędkość jest dość problematyczna.

 

Bodzik:

Czy w takim razie problemem może być to, że przepływomierz nie jest od tego auta?(czytaj. ten jest sprawny ale nie pasuję do ANB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że problemem może być nie ta przepływka, pisałem już to pół roku temu żebys sprawdził numer :roll, załóż poprawną dedykowana do tego silnika, w tamtym warsztacie pewnie założyli Ci nie taka jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim 1.8t ANB. Samochód nie ma mocy po przejechaniu 50km wywaliło takie bledy:

17536-Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Lean

17658- Fuel Level too Low

17521-Oxygen (Lambda) Sensor: B1 S1: Internal Resistance too High

I proszę was o znalezienie przyczyny(czy sonda ,czy przepływka czy jeszcze coś inego) bez wymieniania wszystkiego poklei bo juz wymieniłem sonde za katem bo sie posłuchałem kolegi co cos tam niby miał sie znać. Dodam że auto ma lpg i na gazie też nie ma mocy, poradcie jakie logi mam porobić. Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob 002+033, 020+115+118 na pb po kasowaniu bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności