Skocz do zawartości
wasil1

Czujnik położenia wału korbowego - gdzie znaleźć w silniku ADR?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do szanownego grona. Gdzie znajduje się w passku B5 silnik ADR czujnik położenia wału korbowego? I jaki ma numer katalogowy? Szukałem w mojej ETKA ale jakoś nie mogę znaleźć. Czy ktoś już wymieniał i ile z tym roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o czujnik obrotów silnika G28. Znajdziesz blisko koła sygnałowego (bardziej z tyłu silnika) po prawej stronie (stojąc przed autem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jkeca
ale prawdopodobnie to bedzie ten: 3B0 927 807 B

 

Danek to jest czujnik ABS-u tylni

 

050 906 433 czujnik położenia wału korbowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jkeca - masz rację - SORKI :!::zawstydzony: Pomyliły mi się oznaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passat_V6

Dołączam się do tematu, bo nie chcę już zakładać nowego. Otóż moje pytanie brzmi, gdzie znajduję się czujnik położenia wału w moim Pasku (model itp. w moim profilu.) Z góry dzięki za pomoc.

 

Nikt nie jest w stanie mi pomóc ??? Chciałem sobie przeczyścić ten czujnik, ale nie wiem gdzie się znajduję, jakoś nie mogę go znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olexi

hejka

koszt wymiany na nowy ok 250 PLN (200 czujnik, 50 wymiana) nie wiem czy sie opłaca czyszczenie. Miałem to samo, stary pochodził troche i padł więc kupiłem nowy. nie znam sie na tym wiec lepiej niech zrobią to fachowcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passat_V6

Nic mi się z nim nie dzieje, ale chciałbym go tak przeczyścić profilaktycznie i na przyszłość wiedzieć gdzie jest. Może posiadacze takich silników jak ja mam pomogą mi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów ostatnio byłem na kompie i pokazało błąd czójnika wałka , moje pytanko od czego on jest i jak wpływa na pracę silnika ?? bo nie bardzo wiem czy cos z moim paskiem nie tak . PS. wyszlo to przy czyszczeniu przepustnicy , z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wałka rozrządu masz z przodu pod pokrywą paska zębatego - na górze po prawej stronie (stojąc z przodu auta). A jaki ma wpływ? Ano taki, że jak są błędne odczyty to silnik będzie pracował w trybie awaryjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jednak mam padniety , zdazalo sie ze czaqsem jechal jak mul a innym gnal az milo. Dzieki kolego . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź kostkę przy czujniku i przewody - taniej wyjdzie. Bo sam czujnik to koszt ponad 200 zeta. Tylko jeszcze jedno - taki objaw może też powodować czujnik na wale korbowym. Znajduje się z tyłu silnika w okolicach połączenia skrzyni biegów z silnikiem. Poszukaj sobie wątku o czujnikach halla i wszystko ci się rozjaśni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz a to drogi biznes?? i jaki jest tam dostęp?? Mam na myśli ten z tyłu silnika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba czujniki są w podobnej cenie. A jak z dostępem do tego za silnikiem? Trochę utrudniony. Ale najpierw sprawdź to co pisałem. Bo u mnie się okazało, że przewód się "przytarl" i po prostu łapał masę. Kostę połączeniową od czujnika za silnikiem - masz pod zbiorniczkiem wyrównawczym. Nie pamiętam która to była - druga albo trzecia kostka od lewej. Poczytaj temat o czujniku halla i tam będzie opisane - jak go sprawdzić, zanim się zabierzesz do demontażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga od lewej kolor szary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności