Skocz do zawartości
majstersztikt

Zwarcie i brak kierunków, nawiewów, wycieraczek...

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem dzisiaj grzebałem w skrzynce z bezpiecznikami i przekaźnikami pod kierownicą, montaż modułu świateł drogowych jako dzienne. Problem polega na tym, że niechcący zrobiłem zwarę, gruby czarno żółty kabel idący do pierwszego rzędu bezpieczników dotknął mi masy i zaiskrzyło... Teraz nie mam kierunkowskazów (awaryjne są) nie ma wycieraczek, nawiewów i nie wiem czego jeszcze... Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki i są dobre. Prosił bym o podpowiedź gdzie szukać bo już ręce rozkładam. Szukam na forum i nie mogę nic znaleźć ludzie piszą o przekaźnikach numery jakieś z kosmosu, których w moim aucie nawet nie ma... Auto to Passat B5 99r. Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro bezpieczniki sprawne to z pewnością przekaźnik, poszukaj który to od kierunków, nawiewów, wycieraczek i sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że teraz na tej linii - czrno/żółty nie ma napięcia mierząc po zapłonie między masą?

Sprawdź przekaźnik nr 213 na listwie z zaciskami śrubowymi. To on załącza napięcie na tą linie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma napięcia na tej listwie nie mam takie przekaźnika ale mam: 204 370 202 i 377 taki większy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ten 370.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i jest to strzał w 10 ! Spalił się, ale w garażu nie miałem 370 więc wsadziłem 213 bo pasował i wszystko działa :) Mogę tak jezdzić czy poszukac gdzies tej 370? Dzięki za pomoc ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem to przekaźnik 370 wytrzymuje 50A a 213 ma 60A więc jest zapas, ja bym zostawił. Możesz też otworzyć ten uszkodzony i przeczyścić styki może tylko je okopciło, tym sposobem miał byś rezerwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem to się wyngiel posypał :D Już sobie załatwiłem 370 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie do czego jest ten kabel?? ostatnio otwieram maske patrze ze cos takiego wisi i nie ma do czego tego podlaczyc :)CAM00475.jpg

CAM00476.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury zewnetrznej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności