Skocz do zawartości
pawelb6

Co to jest Engine Workshop?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zapalił mi się taki napis "ENGINE WORKSHOP"na kompie i nie wiem co może być przyczyną?Może ktoś wie o co chodzi.????/Auto TDI 130KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chucky

Tzn. engine malfunction czyli awaria któregoś elementu silnika i oprzyrządowania. Przyczyn może być tysiące. Na początek napisz czy nie myłeś silnika po zimie i czy nie miga taki czerwony blok silnika na desce w czasie jazdy. Acha i czy prócz engine workshop nie wyświetlał też exhaust workshop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu wyswietliło mi napis Engine workshop i zaczeła mrugać kontrolka świec żarowych,ale już jest ok bo nic się dziś nie pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze komp zaczyna świrować bo za duzo go machnoleś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,dzisiaj jest ok,podpinałem pod kompa i nic nie wyskoczyło,więc raczej ok :628: .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebekk

sorry ze starocie odgrzebuje, ale nowego nie bede zakladal. Paweł dzis spotkalo mnie dokladnie to samo, komunikat i swiecie migajace, juz 2gi raz w ciagu ostatnich 3ech tyg.(po przejechaniu niewielkiego odcinka zgaslo). Tobie to samo przeszło, czy po prostu problem poszedł w niepamiec?

 

2000' V6 AFB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,u mnie samo przeszło i do dziś nic nie mruga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebekk

Wrzuce go moze na VAG'a w niedziele na spocie na parkingu i moze cos wykarze :wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam tak samo problem z tym napisem tylko ze u mnie np swiece wcale sie nie pala... moze to miec z tym cos wspolnego? macie moze pomysly zeby cos poradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego napis Engline Workshop to ogólny komunikat informujący o jakimś błędzie w sterowniku silnika. Podepnij VAG i sprawdź błędy to będziesz dokładnie wiedział co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio probowal znajomy sie podlaczyc, niby wszystko ok a jednak nie bylo komunikacji :/ druga sprawa to czemu kontrolka od swiec wcale mi sie nie zapala? moze byc cos skopane czy np przepalila sie zarowka w liczniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalg1

Witam mam od niedawna Passata Sport 1.9 TDI 110KM. Od niedawna pali (mruga) mi kontrolka od swiec zarowych i wyskakuje napis na komputerze Engine Workshop. Nie ma znaczenia czy silnik jest odpalony czy zgaszony, przekrecam zaplon i po jakiejs chwili zapala sie kontrolka swiec zarowych (mruga) i wyskakuje napis Engine Workshop. Czy moze ktos mi pomuc co to moze byc i czy mozna z tym jechac. Dodam ze auto odpala i jezdzi normalnie. Prosze o pomoc to moj nr gg 8026804.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego tak jak wyżej koledzy pisali pierwsze co to podpiąć pod vag-a bo masz jakiś problem z elektronicznym osprzętem silnika i sprawa powinna się częściowo wyjaśnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie w większości przypadków winny jest czujnik pod pedałem hamulca ,koszt 80zł w serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalg1

Jezeli chodzi o czujnik pod pedalem chamulca to odpowiedzialny jest za swiatla STOP, tylko ja mam swiatla stop.Ten czujnik ma kostke z czterema kablami. Podpiol bym pod VAGA tylko nie wiem czy moge jechac nim ok. 30km ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ten czujnik nie odpowiada tylko za STOP,prawdopodobnie jest przyczyną twojej awarii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalg1

Bardzo dzieki za pomoc jak podepne go pod kompa to napisze co bylo przyczyna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli chodzi o czujnik pod pedalem chamulca to odpowiedzialny jest za swiatla STOP, tylko ja mam swiatla stop.Ten czujnik ma kostke z czterema kablami. Podpiol bym pod VAGA tylko nie wiem czy moge jechac nim ok. 30km ??????

tez miałem światła stop i mijania i wszystko było ok,tylko był napis engine .... i świece żarowe mrugały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalg1

Jak jechalem na VAG-a to wiechalem na stacje ORLEN i zatankowalem (20zl) bo swiecila mi sie rezerwa.... po jakis 5km kontrolka zgasla i cisza. Zrobilem kiladziesiat kilometrow i znowu zatankowalem bo zaswiecila sie rezerwa. Wiechalem na stacje SHELL..... i po przejechaniu kilku kilometrow znow sie zaswiecila, wiec podjechalem na ORLEN i zalalem go do pelna i jest ok.. Wiec to jest wina paliwa. Ale co moze byc w paliwie ze tak sie dzieje, dodam ze zawsze tankowalem na SHELL-ui bylo dobrze. Moze ktos zna odpowiedz... Pozdrawiam i dzieki wszystkim za pomoc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radzioh

Witam...

Ja mam taka wielka prosbe, mianowicie chodzi o to ze dzis wracajac z pracy pokazaly mi sie dwie zolte kontrolki (ESP i ABS), nic tylko wylaczylem samochod, jak odpalilem ponownie nie bylo tego do czasu pierwszego hamowania i znow, aby zgasly te kontrolki musialem zgasic autko i ponownie uruchomic, niestety pokazalo sie ponownie do pierwszego hamowania...

za kilka sekund zaczela mi mrygac kontrolka od swiec zarowych i wyswietlil sie napis 'ENGINE WORKSHOP'

podlaczylem pod VAG-a a tutaj:

17978 - MODUL STERUJACY ZABLOKOWANY

16955 - NIEZNANY BLAD

526 - WLACZNIK SWIATEL HAMOWANIA -F nieprawidlowy sygnal...

 

... czy moze mi ktos podpowiedziec czy moge nadal uzytkowac autko??,

... czy jesli wymienie ten wlacznik swiatel to wszystkie te kontrolki mi poznikaja ??

P.s. mieszkam w Anglii i nie wiem z jakim kosztem ma mi sie to wiazacm ?!

 

pozdrawiam i z gory dziekuje RADEK

Edytowane przez radzioh
witam ponownie... wracajac do tego tematu chcialbym dodac ze wymienilem czujnik stopu, ktory znajduje sie pod hamulcem i tera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności