Skocz do zawartości
Gość Mark7777

Zablokowane pokretło od zmiany kierunku nawiewu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mark7777

Witam!

Mam taki delikatny problem poniewaz w moim B4 zacielo sie pokretlo od zmiany nawiewu, otoz wczoraj podczas jazdy zaczely parowac mi szyby w samochodzie i chcialem pusci nawiew na szyby, ale okazalo sie to nie mozliwe poniewaz pokretlo zatrzymalo sie na nawiewie na nogi moge zmienic zeby bylo na kratki i na nogi i kratki a nie moge zmienic zeby wialo na szyby - moze ktos sie spotkal z podobnym problemem. Ewentualnie moze jakas instrukcja jak sie do tego zabrac zeby to rozebrac, nie chce czegos popsuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest obrazek jak wyjac te pokretla, kosztuja okolo 100-150zl na allegro uzywki, z tylu jest pare linek i kostka od przelacznika, pewnie ktoras z linek sie zaciela (wyskoczyla) choc pewien nie jestem, moze problem pojawil sie w innym miescu (jakas plytka ktora sie przesuwa za pomoca tych linek moze sie zblokowala)

04.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, gdy jakiś kabel wejdzie w kółka zębate z tyłu, które obracają się, gdy kręcisz pokrętłem. Miałem tak podczas montowania radia. Musiałem radio wyciągnąć, poprawić kabel i jeszcze raz włożyć. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mark7777

Dzieki za odpowiedz ADAMO88 juz wszystko dobrze poprostu jakas linka sie zablokowala poniewaz rozkrecilem wszysko i skrecilem ponownie i dziala, moze wiesz jak wymienic zaroweczke w tym plastiku pod pokretlami????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam taki delikatny problem poniewaz w moim B4 zacielo sie pokretlo od zmiany nawiewu, otoz wczoraj podczas jazdy zaczely parowac mi szyby w samochodzie i chcialem pusci nawiew na szyby, ale okazalo sie to nie mozliwe poniewaz pokretlo zatrzymalo sie na nawiewie na nogi moge zmienic zeby bylo na kratki i na nogi i kratki a nie moge zmienic zeby wialo na szyby - moze ktos sie spotkal z podobnym problemem. Ewentualnie moze jakas instrukcja jak sie do tego zabrac zeby to rozebrac, nie chce czegos popsuc.

 

Widzę, że masz ten sam problem co ja rok temu.

 

Z pewnością to Tobie pomoże

 

http://www.forum.vw-passat.pl/topics14/brak-nawiewu-na-szyby-vt6453.htm

 

edit: widzę, że się spóźniłem :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o zarowke pod pokretlem jak tak to wyjmujesz pokretlo i wsadzasz zarowke (w srodkowym jest), jesli chodzi o podswietlenie popiolki (czyli to cos z dolu z zarowka) to juz gorszy problem bo trza sie nakombinowac zeby to wyjac i nie polamac, a potem sie naglowic gdzie dostac taka zarowke razem z gniazdem (bo samej sie nie da chyba) ale bez plastiku, plastik jest przykrecony na 2 srubkach tych co na zdjeciu (z dolu), ten zielony plasticzek sie otwiera z jednej strony i mozna wyjac (prawie zeby nie polamac) te przezrocze, duzo kombinacji, ja u siebie kombinowalem i do dzis nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mark7777

Dzieki koledzy za wszystkie odpowiedzi!!! Bardzo mi pomogliscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adasiek
jesli chodzi o podswietlenie popiolki (czyli to cos z dolu z zarowka) to juz gorszy problem bo trza sie nakombinowac zeby to wyjac i nie polamac, a potem sie naglowic gdzie dostac taka zarowke razem z gniazdem (bo samej sie nie da chyba) ale bez plastiku

Ja u siebie to załatwiłem w ten sposób:

Dobrałem się do tego zielonego elementu (ta przezroczysta listewka przykręcana śrubkami normalnie z niego schodzi). Co do żarówki, żeby ją wyjąć to trzeba zrobić taki trochę myk ;) bierzemy długopis (albo kilka, żeby trafić na ten odpowiedni), wyjmujemy z niego wkład i tą samą "lufkę" nasadzamy na żarówę, tak żeby ciasno weszło, ale bez przesady żeby nie pokruszyć żarówki. Jak już wsadzimy, to ciągniemy! Żaróweczka powinna się poddać, jęzeli zejdzie sam długopis, to operację należy powtórzyć. W kilku samochodach coś takiego robiłem i było bez problemu :ok: koszt żaróweczki coś pomiędzy 1 a 2zł. W serwisie pewnie jest dostępny cały element z żarówką za około 30zł. A wystarczy trochę pomyśleć żeby zaoszczędzić. Ja u siebie wymieniłem też żaróweczkę podświetlenia zapalniczki. Teoretycznie niemożliwe (tu Niemiaszki trochę wiecej zadali trudu), a jednak :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam taki problem pokrętło od zmiany kierunku nawiewu zacieło się tak że nie dochodziło do samego końca czyli do ogrzewania szyby, lecz na szyby wiało, wyciągnąłem mechanizm rozkreciłem skreciłem jeszcze raz i teraz pokrętło chodzi w całym zakresie ale nadal nie ma nawiewu na nogi, teraz pytanie gdzie znajduje sie drugi koniec linki od nawiewu na nogi ?? najlepiej by było jakbyście mogli wrzucić fotkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w b3 ale to chyba to samo co w b4 żeby dostać się do drugiego końca linki trzeba ściągnąć plastik z tunelu środkowego. Żeby go ściągnąć w b4 najpierw ściągasz plastik między fotelami ten w którym się znajduje popielniczka dla pasażerów z tyłu i ręczny żeby go ściągnąć trzeba odkręcić chyba dwa wkręty gdzieś przy popielniczce i ciągnąc do tylu. Następnie ściągasz mieszek z dźwigni zmiany biegów odkręcasz dwie nakrętki na klucz 10 u mnie te śrubki są plastikowe później wykręcasz dwa wkręty które znajdują się jeden z lewej strony tam gdzie pedał gazy a drugi z lewej tam gdzie nogi pasażera i wtedy cały plastik ciągniesz do tylu uważaj na kable od popielniczki jak odciągniesz trochę to odepnij kable od popielniczki u mnie w b4 trzeba jeszcze odkręcić jakiś przekaźnik który jest przykręcony do tego plastiku. Jak to ściągniesz zobaczysz obudowę nagrzewnicy a pod spodem obudowy dwie małe dźwignie jedna od sterowania zimne/cieple druga od nawiewu poruszaj pokrętłami zauważysz je go nich przymocowane SA końcówki linek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności