Skocz do zawartości
karol.lolecki

passat b7 zamiana zwykłych lamp tył na led-owe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Mam pytanie dotyczące zamiany lamp tylnich ze zwykłych na ledy. Czy jest to operacja plug&play czy trzeba trochę pokombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zmieniłem na ledy święcą bez problemu tylko czasami zapala się kontrolka spalonej żarówki ,ale tylko lampy lewej postojów-ki po jakimś czasie gaśnie sama ale lampa świeci cały czas pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zmianie trzeba wyłączyć zimną diagnozę w tylnych lampach i problem przestanie się pojawiać. To chwila kodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kostki w lampach są takie same? Nic nie trzeba przerabiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampki wymienione wszystko plug&play. Problem tylko z błędami spalonej żarówki!Może ktoś z Kolegów podpowie gdzie wyłączyć tą zimną diagnozę? Posiadam vcdsa tylko nie wiem gdzie tego szukać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam centralka 09 kodowanie 07 długi bit 23 bajt 6 postaw ptaszka i masz z głowy pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Też zmieniłem lampy ze zwykłych na ledowe i wszystko jest ok. Z tym że ja zmieniałem w angliku a lampy kupiłem w polsce i dlatego też przestało mi działać światło przeciwmgielne tylne. I tutaj moje pytanie. Po której stronie świeci światło przeciwmgielne w europejskich wersjach bo u mnie w oryginale było po prawej stronie (strona pasażera w polsce) no i czy jest możliwe że da się to uruchomić jakimś kodowaniem lub adaptacją ?

 

Podejrzewam, że już sporo passatów było przerabiane na europe więc może ktoś chciałby się podzielić wiedzą.

Z góry dziękuje.

 

 

Doczytałem już, że w polsce przeciwmgielne świeci po lewej stronie więc pozostaje pytanie czy istnieje możliwość włączenia światła vcds-em ?.

Edytowane przez makeyos
--update--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam lampy z pl. vcds-em nic nie zrobisz trzeba przełożyć kabel od przeciwmgielnego prawego do lewej lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Aż ciężko uwierzyć, że nie można tego kompem ustawić. Ale trudno jak trzeba przeciągnę kabelek, na szczęście nie jest dużo z tym roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wymieniłem ostatnio tylne lampy z klasycznych na oryginalne ledowe.

 

Czy rozwiązał ktoś problem z światłami hamowania po wymianie na LEDy ?

Chodzi mi o to , że w B7 kombi ze zwykłymi lampami światło stopu jest tylko na zewnętrznych lampach (tych w karoserii).

Natomiast w oryginalnej wersji z LED-ami stopy zapalają się we wszystkich czterech lampach (również w tych w klapie).

Teraz po wymianie trochę dziwnie to wygląda , gdy podczas hamowania tylko zewnętrzne lampy się świecą...

 

Czy ktoś się z tym bawił ? Trzeba ciągnąć dodatkowe przewody, czy to tylko kwestia programowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykle i świecą wszystkie stopy. Podejrzewam że kwestia kodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

odgrzewam temat bo bardzo mnie trapi, a żaden póki co fachman w Warszawie nie potrafi sobie z nim poradzić

 

Założyłem lampy tył LED do paska B7 ze zwykłymi lampami, co spowodowało ciąg następujących zdarzeń

- spalona żarówka na cyferblacie - wyczytałem, że wyłączenie zimnej diagnozy rozwiąże problem

- lampy zwykłe w B7 zapalają się tylko w błotnikach, a w wersji LED w błotnikach i klapie, jak łatwo się odmyślicie u mnie po zmianie lamp w kombi palą się tylko w błotnikach, a w klapie nie.

 

Wiem, że to prawdopodbnie kwestia kodowania, ale szpece do VAG-a nie mają pojęcia jak to zrobić, jest jeden człowiek na allegro, ale ok krzyczy za kodowanie 400 zł.

Czy ktos już to przerobił w Warszawie, ma tu jakiegoś elektryka ew mechanika, który potrafi to zakodować za normalne pieniądze, lub zdradzi tajmenice jak to zakodować bo mój mechanik ma interfejsc, ale nie wie jak to zrobić

 

Wkurza mnie to, że zapalają mi się tylko lampy w błotnikach bo to wygląda podczas hamowania dużo mniej widocznie (światło hamowania) niż podczas zapalania się wszystkich lamp (błotniki+klapa)

 

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przekodowac bcm podpowiem bit 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba przekodowac bcm podpowiem bit 18

 

 

ok dzięki za podpowiedź, jak rozumiem BCM to moduł komfortu ?

Czy w tym bicie 18-tym będzie widać gołym okiem co przestawić, czy trzeba konkretnie zmienić jakieś parametry cyfrowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bcm to moduł centralnej elektryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuje za info to już coś wiem :) , ale nie wiem czy zmiana wymaga postawienia fajeczki czy zniamy parametrów cyfrowych

NIemniej doceniam pomoc i dzięki za naprowadzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, a jak sprawa ma się z przednimi lampami bi-xenon LED ? tez jest to operacja plug&play ? kostki pasują ? jak z regulacją manualną z samochodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie takie proste jak by co to dzwoń 609775459

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - po wymianie tylnych lamp na ledy sypie błędem spalonej żarówki całego tyłu prawe i lewe pozycyjne oraz tablica. Po kodowaniu tak jak podaje kolega Michał dalej to samo oprócz podświetlenia tablicy tzn w bit 23 bajt 6 odpowiada tylko za tablicę rej. Bajt 6 u mnie był zaznaczony. Odznaczyłem i teraz pisze że prawa i lewa pozycja z tyłu - o tablicy już nie pisze a nie ma więcej opcji do zaznaczenia. Chciałem też zaprogramować stop w tylnej klapie ale w bicie 18 nic nie ma. Podpowie ktoś jak to zakodować. No chyba że kabelek za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności